• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Isto tako je bager točkaš duplo jeftiniji od kombinirke a pojede kombinirku za doručak.
 
B

BAGERISTA

Guest
Bez uvrede,,,ali nije baš tako uvijek:scratch,,,na nekim mijestima,da,,,a na nekim je on doslovno mrtav....(svaki od njih ima svoje prednosti i mane),,,,,..:partyman:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ako je pumpa hidraulike loša ili pri kraju dolazi do miješanja ulja u pumpi i do zagrijavanja ulja. to se može riješiti sa večom količinom ulja ili sa ugradnjom hladnjaka ali ni pumpe hidraulike nisu više tako skupe kao prije a niti kvalitetne. probaj izmijeriti pritisak ulja na vruče.

ako je pumpa neispravna, dok upalis stroj na hladno, drzi ruku na pumpi i vidit ces dali se brzo grije ili ne. Ako se pocne grijat pumpa je pri kraju jer mjesa ulje u sebi posto su joj elementi potroseni. tako mi rekli strucnjaki u đuri đakoviću ovog proljeca dok sam doveo rl-a 100 (utovarivac) na servis.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Kyd smo kod komandi jel ima netko sliku kako izgleda mehanizam kojim se upravlja s 4 razvodnika preko dvije rucke ?
Ali da su razvodniki u redu kao kod ovog skipa

jcb 4cx ima 4 razvodnika u redu na dvije komande i to bi se bez problema moglo slozit i na skipa, najlakse bi bilo naci zadnje komande od jcb ili neceg slicnog
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
skip

pozdrav ljudi - ako moze ko od vas dati kakav savjet ? naime kupio bih jednog imt skipa ali se nemogu odlucit dal da uzmem noviju liniju ili stariju cuo sam da su starije malo u prednosti posto imaju izvode za kardan i pumpa je namontirana otraga a noviji imaju pumpe napred pa ak mi moze ko od vas pojasnit o cemu se tu radi i koji bi bio kvalitetniji cini mi se da su starije linije robusnije napravljene
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
kakav mjenjač ima torpedo kobinirka imali sličnog sa traktorskim?? ima jedna u oglasniku nije loša a cijena je kao skipa
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ako ne znaš šta je kvalitetno pitaj za cijenu, treba mi nešto jednostavno i da je u solidnom stanju i da nije skupo za održavanje :D:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
http://www.njuskalo.hr/kombinirke/kombinirka-torpedo-4x4-oglas-4911100

treba mi mala pomoć gledao sam danas ovu mašinu i puno mi je bolja nego skip samo me muči mjenjač i kvačilo kako to radi i koliko je kvalitetno pa ako neko nešto zna da mi pomogne

Po ovome, ima hidrodinamički prijenos snage. Dakle, bez stupanjski mjenjač, položaj napred - nazad, a snaga i moment ovise o okretajima motora, odnosno, "koliko si dao gasa".

Prednost? Spustiš prednju korpu na zemlju, guraš i daš pun gas, on šta može (koliko ima snage) radi (gura, kopa, čupa), šta ne može staje, ali nema klizanja i opterećnja lamele, dakle, to je kod građevinskih strojeva po meni velika prednost.

E sad, nisam imao iskustva u praksi, kako se to pokazalo kod Torpedo kombinirke, ali mislim da tu nema improvizacije, vjerojatno su preuzeli nečiji pogon, tako da, trebalo bi biti OK.

Također koliko vidim radi se "P" konstrukciji polužja prednje lopate, pa je tako stroj pogodan za utovar i prijenos materijala, a manje pogodan za kopanje prednjom lopatom, naravno, može "grabiti" na razini ispod osi kotača, ali nije za dublje kopanje tvrdog materijala prednjom lopatom.
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Po ovome, ima hidrodinamički prijenos snage. Dakle, bez stupanjski mjenjač, položaj napred - nazad, a snaga i moment ovise o okretajima motora, odnosno, "koliko si dao gasa".

Prednost? Spustiš prednju korpu na zemlju, guraš i daš pun gas, on šta može (koliko ima snage) radi (gura, kopa, čupa), šta ne može staje, ali nema klizanja i opterećnja lamele, dakle, to je kod građevinskih strojeva po meni velika prednost.

E sad, nisam imao iskustva u praksi, kako se to pokazalo kod Torpedo kombinirke, ali mislim da tu nema improvizacije, vjerojatno su preuzeli nečiji pogon, tako da, trebalo bi biti OK.

Također koliko vidim radi se "P" konstrukciji polužja prednje lopate, pa je tako stroj pogodan za utovar i prijenos materijala, a manje pogodan za kopanje prednjom lopatom, naravno, može "grabiti" na razini ispod osi kotača, ali nije za dublje kopanje tvrdog materijala prednjom lopatom.

ima jednu ručku za napred nazad kao reverzer a sa desne ima kao mjenjač sa dvije brzine. nije bilo gazde kod kuće da mi pojasni

http://www.njuskalo.hr/gradevinski-dijelovi/automacko-kvacilo-torpedo-kombinirku-75ks-oglas-3785299

znači sva tehnika se nalazi ovdje
 
B

Bobo

Guest
Banijac, kupuj ovo i ne razmisljaj ni trenutka... Ako je stroj u redu i ima papire (ne znam je li to tebi bitno ili ne) ali ovo je super cjena za ovakav stroj...

Od SKIPA je ovo svjetlosnim godinama unaprijed i to je jedini logicni odabir. Brat je za skipa s papirima pljunuo 40 000kn i da je tad bila ovakva torpedo kombinirka ne bi ni trenutka razmisljao. prednji pogon vrijedi na tom stroju vise nego sam skip. Vec razmisljamo kako da ubacim na skipa prednju vucu jer je bez nje skoro pa neupotrebljiv u poljoprivredi...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
ima jednu ručku za napred nazad kao reverzer a sa desne ima kao mjenjač sa dvije brzine. nije bilo gazde kod kuće da mi pojasni

http://www.njuskalo.hr/gradevinski-dijelovi/automacko-kvacilo-torpedo-kombinirku-75ks-oglas-3785299

znači sva tehnika se nalazi ovdje

Vjerovatno je netko sahranio stroj, a prodaje nesahranjivi mjenjač.

2 brzine? OK, onda ima mjenjač sa 2brzine iza hidrodinamičkog prijenosnika snage.


primjer: http://www.youtube.com/watch?v=unDdG6wIzK4

da je klasični mjenjač sa suhom spojkom, kad bi preopteretio stroj, motor bi počeo posustajat, točnije ugasio bi se, a pritom bi se pojavila velika opterećenja na spojci. Ovako, se prijenos odvija bez mehaničke veze, ukoliko stroj preopteretiš on staje zbog toga što ulje u konverteru nema dovoljnu silu da stvara pogonski moment, dakle, samo se "bućka" ulje, nema suhog trnja na spojci i gašenja motora.
 
Posljednje uređivanje:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Banijac, kupuj ovo i ne razmisljaj ni trenutka... Ako je stroj u redu i ima papire (ne znam je li to tebi bitno ili ne) ali ovo je super cjena za ovakav stroj...

Od SKIPA je ovo svjetlosnim godinama unaprijed i to je jedini logicni odabir. Brat je za skipa s papirima pljunuo 40 000kn i da je tad bila ovakva torpedo kombinirka ne bi ni trenutka razmisljao. prednji pogon vrijedi na tom stroju vise nego sam skip. Vec razmisljamo kako da ubacim na skipa prednju vucu jer je bez nje skoro pa neupotrebljiv u poljoprivredi...

ono što se vidi na oku je sve ok ima 3 korpe 30-60-90 i ima zube za prvu samo su skinuti motor malo masti na poklopce ventila, upalio je odma prvi most je odličan gume su 70% kran je fiksan. nije registriran ima ugovor sa tipom od kojeg ga je uzeo pod račun za neki dug, kod mene je sve reg. od tomosa pa do kamiona pa su mi papiri bitni . kočnice mi se sviđaju što su vani i diskovi su veliki pa bi dobro morao kočiti i komande krana su na x što je prednost.dajem mu 40 000 kaže da se moram malo popraviti sutra će mi javiti za cijenu prevoza susjed mu ima labudicu
 
B

Bobo

Guest
Sta je kran fiksan??

Ma covjece ovo se cini kao dobar stroj, treba isprobati sve, prednji pogon, uprti ga u neku hrpu zemlje i probati gurati teret, zagrijati mu ulje u pogonu pa probati opet ali inace na oko se cini 100% uredan.

Ako ti se ne svidi, dajem skipa kljuc za kljuc i transport je moja briga ;)

Prednost torpeda ovdje je sto je to s ciljem radjeno od temelja do krova kao kombinirka umjesto da su na td 7506 slagali prednji utovarivac i kran za kopanje kao sto su to slovenci radili. steta zarobljenog traktora ;)

Sretno s kupovinom!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
nema lufta na bolcnima vidi se da je neko redovno podmazivao. on se meni svidio čim sam ga vidio samo me to kvačilo malo muči ali zagrijati ga i u neku obalu uprjeti ako radi valjda će i god mene raditi ja imam većinom posla sa kranom . bobo ne bi se ti mjenjao ti imaš samo imt u dvorištu da ti torpedo kvari prosjek :(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh