• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

B

Bobo

Guest
Bobi fali gasa na skipu...

Cuj, 10 godina zatvora ne zvuci lose, s obzirom da je kupovina skipa dozivotna robija ;)

Sad i ja gledam sliku i nekako je to lose ispalo, al je live dozivljaj sasvim drugaciji. ne smeta pogledu, tisi je u radu, pogotovo jer se radi s otvorenim svime sto se otvoriti da. ne zelim ni znati kako ce biti po ljetu kopati ribnjak il raditi bilo sta u skipu... SAUNA ;) ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Jedino je problem što u sauni memožeš kontrolirat temperaturu..... :lol: :lol: :lol: uvijek je +50
 
D

div011

Guest
Pozdrav, planiram kupovinu jednog IMT skipa iz 80_tih pa me zanima sledece: koliko je zamrseno stalno skidati zadnju ruku i da li je uopste moguce, ne bi li se pretvorio u obican traktor koji moze da makar vuce prikolicu...ore...Zadnja mi nije cesto potrebna, a prikolica jeste, pa sad razmisljam dal bi mogo da izbegnem kupnju 2 traktora, obzirom da je ovaj 577 i vise od onog sto mi treba...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Zaboravi na tu investiciju.......zadnju ruku je dosta teško skinuti samim time što je ona teška a ,morao bi skinut i onu zadnju "kocku" koja je nosač zadnjeg krana ali ona nosi i prednji kran....tako da bi morao onda skinut i prednji...i onda imaš goli traktor bez poluga,poteznice i slično.....
 
B

Bobo

Guest
Ako ti ne treba zadnja ruka tako cesto, onda gledaj da kupis neki traktor s prednjim utovarivacem (577 moze fino posluziti) a kad se ukaze potreba, neki traktorski kopac toliko da ti odradi psoao...

Posjedovanje SKIP-a je lose za zdravlje kako god da okrenes. Oces zivce, oces temperaturu, oces sluh, vid, njuh, osjecaj u rukama... ;)
 
D

div011

Guest
Hvala na brzim odgovorima

pribojavao sam se i sam da je tako...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Posjedovanje SKIP-a je lose za zdravlje kako god da okrenes. Oces zivce, oces temperaturu, oces sluh, vid, njuh, osjecaj u rukama... ;)

Legendo...............ahahahahahhha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ako ti ne treba zadnja ruka tako cesto, onda gledaj da kupis neki traktor s prednjim utovarivacem (577 moze fino posluziti) a kad se ukaze potreba, neki traktorski kopac toliko da ti odradi psoao...

Posjedovanje SKIP-a je lose za zdravlje kako god da okrenes. Oces zivce, oces temperaturu, oces sluh, vid, njuh, osjecaj u rukama... ;)

zato ti je za zdravlje bolje ak nest trebas iskopat i sl., da uzmes lopatu i kopaš ručno, smiruje živce, imat ces radnu temperaturu (37), sluh odličan čuješ sve oko sebe, vid i njuh isto, a osjećaj u rukama neprocjeniv.....pa drugi dan iz početka

Usporedi Skipa i ICB ili CATa, ali iste godine proizvodnje, npr. 1979 ili još ranije, pa vidi ko je tad bio Al Capone...
 
D

div011

Guest
Pozdrav! Par dana sam se mucio dole po Sumadiji sa nekim bunarima, pumpama, toplotnim pumpama.......pa ne stigoh da se javim. Ali sam mislio da pitam jos nesto. Ako vec od skidanja zadnje/prednje nema nista, onda dal postoji mogucnost da se navari( nakalemi) pozadi neka kuka il sta je vec potrebno da se vuce prikolica.....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ODUSTANI.............ako bi to htio....morao bi se vozit tako da kran skreneš u jednu stranu....i onda na kran zavarit kuku.....ali takvom vožnjom ugrožavaš sebe i sve oko sebe jer si odmah izgubio na stabilnosti skipa pošto si prenio većinu opterečenja na jedan kotač....a skip je i ovako dosta nestabilan pogotovo moj BN 79 još ovaj Bobin nije tako pošto je niži od moga....druga stvar neznam kakvu prikolicu misliš vući....jednoosovinku ili 2-os.....ali niti jedno ti ne preporučam iskreno.......pogotovo jednoosovinku jer ti ta kuka bude dosta iza zadnje osovine i samim time kod većeg tereta će ti se prednji kraj dizat.....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Strojnik ako si ti do sad pratio temu onda si vidio da ja imam 79 a bobo još novijeg mislim 83
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zasto su strojvi kombinerkr jeftiniji o traktora, jad su slozeniji imaju vise opreme, milsim na polovne, jer su novi vjerovatno skuplj od traktora, a JCB 4cx kombinerku npr 1996 mozes naci 14000 EURA, za te novce nemozes naci fendta tih godina, zasto. Ili jos gora stvar 3cx mozes naci po dalkeko nizoj cijeni.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pogledaj malo cestogradnju i sve ti bude jasno!Svaki k....c je kupoval strojeve kad su išle ceste i sad ih ima po grabama maltene,samo da ih se ljudi reše.Traktori uvek delaju i imaju posla,jer ih kupuju ljudi da delaju sami sebi,eventualno uslužno,a kome bude delali ti silni strojevi sad kad više posla nema?
A i traktori,kad pogledaš,imaju raznovrsniju primjenu od npr.kombinirke,a danas postoje i prednji utovarivači i zadnje ruke koje se daju montirati na traktore,pa kod poljoprivrednika kombinirke sve manje prolaze.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve je ok što je rečeno,ali evo meni zgodan primjer na mom traktoru ,traktor ima 60 ks,dupljak majstori gdje je kupljen imaju za ponudu prednji utovarivač,samo yojstik i utovarivač bez korpi 5000eura plus PDV,dva tri priključka još 2500eura i po meni moj traktor je preslab za taj utovarivač,može se nabaviti meni osobno zgodan Kramer Alrad sa Deutz motorom75ks prek računa do 10 000eura samo registracija i imaš svoj mali radni stroj za vlastite potrebe uz malo pažnje cijeli radni vijek i bez opterećivanja traktora,naravno to je moje mišljenje bez uvrede:drinkers:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma kakva uvreda,ali zakon tržišta je takav da ponuda i potražnja igraju glavnu ulogu.Da sad opet krenu neki veliki poslovi,strojevi bi jako dobili na ceni,sigurno,ali toga nema.Najbolji primjer ti je IMT 539 i 577.Relativno su cenama isti,a kolčina posla koju 577 prema 539 more napraviti je ogromna.Ali svako domaćinstvo koje treba traktor budu uzimali 539,jer je malen,okretan,a 577 ne treba nikome za 2 rali zemlje,ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh