• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

B

Bobo

Guest
Filter je zicani, al jako jako fin, Stos je u tome sto je poderan i to na jako puno mijesta. zastopao se nekad a pumpa je pravila potlak i proderao se filter i to dosta jako na 2-3 mijesta, vidim kroz cijeli filter ako ga dobro okrenem...

A crijeva nisu stezana nikakvim selnama, nego su krajevi crijeva upresani i imaju ili matice ili navoje, ovisi koje crijevo, i samo sarafim jedno na drugo. usisni vod je takvo crijevo debelo kao moja ruka i ono je suho kao barut. Iz pumpe ne curi nista, i ona je suha...

Sutra cu zvati u Bosnu da vidim sto tamo kazu za takav filter. Problem je sto na internetu ne mogu uopce pronaci nikakve podatke za taj tip filtera, i to me najvise muci.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
poslal sam ti poruku sa brojem od jedne trgovine ,jesi dobil :?:
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Probaj pitat za filter u DIV-ING kod mene u okolici 043 771-572!!!!!!! ili se strpi do Gudovca
 
B

Bobo

Guest
AGRIPLUS65 kaže:
poslal sam ti poruku sa brojem od jedne trgovine ,jesi dobil :?:

Nisam dobio nikakvu poruku... Mozda mi je "inbox" popunjen, pa ne mogu primat poruke, pogledat cu.
Pogledao e-mail i JESAM, dobio sam broj telefona i u ponedjeljak cu nazvati da cujem. Kako si i sam rekao, ne kosta me nista da pitam.

Vinogradar, zvao sam i u BiH i covjek se poderao trazeci filter i kako mi je rekao da sad i njega zanima, jer moze nabaviti SVE za IMT, ali posto je ovo ipak talijan, da ne moze nista obecat. uzeo je podatke od filtera i rekao nek ga nazovem u ponedjeljak, ak se ne snadjem, jer i njega zanima zasto je u HR taj filter toliko preskup...

Pokusat cu u ponedjeljak i ovu tvoju trgovinu nazvati, jer 900Kn je stvarno previse za jedan, na oko obican, filter ulja, tocnije ulozak filtera.

Brat se pomalo miri sa situacijom da ce morati pljunut 900Kn i rekao mi je da u ponedjeljak narucujem, al ja jos ne bih.


Danas smo napravili puno napretka. Rezarvoari povareni i pojacani s obadvije strane bazicnim elektordama, i po mojem misljenju smo pretjerali ;) desnu kocnicu napravio da se ne zaglavljuje, nisam nista skidao, pa nema ni slika. Skinuo pod i iz kabine se vidi 6 vijaka koji se moraju skinuti (4 oko trube i dva koji drze kabinu) i cjela truba se moze skinuti, cak i bez rastavljanja, samo ako imas dizalicu koja moze toliko visoko dici. Sutra ide krpanje zadnjeg krana, vracenje podiznog cilindra nazad u kran (muka po Isusu) i kad dodje filter, tocenje ulja, i skidanje cilindra koji "lomi" kran i cilindar volana da se nose na prepakiranje. Jos koji dan i stroj spreman za ozbiljne poslove. Za sad me samo muci taj filter, a drugo se sve da rijesiti brusilicom i aparatom za varenje ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Bobo kaže:
Za sad me samo muci taj filter, a drugo se sve da rijesiti brusilicom i aparatom za varenje ;)

Bobo ti si u popravku SKIPA primijenio zakone po savoris :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Istina, jesam... Brusilica, aparat za varenje, hrpa elektroda i redom... danas zavrsili s varenjem i imam dvije-tri slike uslikane mobitelom, al ne mogu iskopat kabal nigdje, pa kad ga nadjem, ak se sjetim postavit cu slike.

Povaren i pojacan prednji kraj (nadamo se da rezervoar nece vise curjeti i da mu nece ni pasti na pamet da pukne) a danas je povaren i pojacan zadnji kran (okretnica je inace slaba tocka svakog SKIP-a) te je cilindar za dizanje krana vracen na svoje mijesto. Pregledao ventile i za zivo cudo svi su dobri, a brizgaljke kad sam izvadio, pao na dupe. Pune garezi, a gumice koje sprijecevaju ulazak vlage nisu bile namjestene dobro, pa su tjela brizgaljki pohrdjala. Veceras idemo kod "doktora" dogovarati termin za 539, pa cu i brizgaljke ponijeti da ih prestela i malo ocisti.

SKIP je takodjer dobio "facelift" na nacin da ce mu auspuh ici uz desni stup kabine gdje nece smetati pogledu, a bit ce i puno lakse skidanje oklopnih limova (haube) ako auspuh ne bude smetao.

Auspuh sa skipa prebacen na 549 i "devetka" sad ima puno lijepsi i dublji zvuk ;)

Sutra zovem ljude i trgovine za taj sugavi filter i da i to napokon rijesimo. Kad ga sastavimo, ide zadnja kasika na remont (zamjena piksi i izrada novih klinova) te cilindar koji "lomi kran" ide na promijenu gumica kao i cilindar volana, jer ovaj veci curi dosta, a cilindar volana "slini"...

I da, SKIP je danas dobio finalnu dozu ivasola i opran je malo temeljitije, pa ako negdje bude ulje curjelo, da znamo zamazat "tekucim metalom" jer mislim da verenja vise nece biti po njemu.

Eto za sad je to TO, pa kako budemo napredovali, pisat cu u temu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
zbalija kaže:
Bobo kaže:
Za sad me samo muci taj filter, a drugo se sve da rijesiti brusilicom i aparatom za varenje ;)

Bobo ti si u popravku SKIPA primijenio zakone po savoris :lol: :lol:

ma to ti je provjeren sistem koji uspjesno radi 1000 godina :lol:
 
B

Bobo

Guest
AGRIPLUS65 kaže:
poslal sam ti poruku sa brojem od jedne trgovine ,jesi dobil :?:


LEGENDO! Zvao gosp. Damira, i filter sam nasao ORIGINAL talijanski (isti proizvodjac) za 350kn+PDV, sto je u usporedbi s onih 900Kn ODLICNO.

Covjeku svaka cast a i tebi sto si mi poslao broj. Ak se u Gudovcu vidimo, svakako napomeni za pice!

Sad sam sretan ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ma covjek je legenda njemu nije bitno oderat covjeka vec pomoc,i ja jako bio zadovoljan kad sam ga nazvo prvi puta sta sam trazil on je isal provjerit,a nije rekal da to nepostoji i jos kao neki sta se ti razumis kakav ti imas traktor doma :lol: :lol: :lol: :partyman: :drinkers: samo ti zali i pojedi u moje ime :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Update...

Ventili prgledani, i za zivo cudo svi postelani na i oko 0.25 sto je dobro i nisam ih nista dirao. Brizgaljke pregledane i sve su na dobrom tlaku, jedna baca na jednu rupicu nesto slabije, al to je sve OK...

Filter se nadam da ce doci sutra kako je obecano, il bar do kraja tjedna, pa da vise tocimo to ulje u njega i da pravimo remont zadnjeg krana.


Za sad toliko.
 
B

Bobo

Guest
Evo, nadam se zadnji update po pitanju sredjivanja SKIP-a.

Filter danas dosao, AGRIPLUS, spasio si nas!

 
B

Bobo

Guest
Evo jos koja slika ljute masine:

Auspuh prebacen na stranu:


Dva oraha i dvije tresnje rasle iz istog panja. Muka isusova ga je bilo iskopati, ali je na kraju pametniji ipak popustio.


Stroj radi kao lud, cak su i kocnice pocele raditi dobro. Nisam nista oko njih radio, samo ucestalo koristenje tokom proteklog tjedna je valjda ocistilo hrdju s kuglica i iz kanala pa sad sve sjeda na svoje mjesto... Cudan je to stroj ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bobo, drago mi je da si zadovoljan.
No, mogel si malo "estetskije" složiti taj auspuh. Dakle, samo cijev uz stup kabine, a lonac nisko kod motora.
Vjerojatno bi ti i manje smetal u susretu s granama, naročito da si ga pričvrstil na dva mjesta za kabinu (jer budeš ovak vrlo lako otrgel granu s glave).
I da, fali ti mrežica za zaštitu od opekotina ;)

No, rekoh, ak si ti zadovoljan, i ja sam. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
meni se cini da ovaj auspuhic nesto mali za toliko konja

a kao sto zj rece ucvrscenje bi dobro doslo , ja sam na rusu vise puta kidao auspuh u susretu sa granama
 
B

Bobo

Guest
Heh, i mislio sam da ce biti komentara i za velicinu auspuha i za ucvrscenje za kabinu...

Auspuh je kupljen bas za 577 i taj auspuh je bio na 549 dvije godine. bila je "redukcija" na grani. Na 549 je prebacen auspuh koji je bio na skipu, jer sad ima "ostriji" zvuk, a nije nista bucniji, a bratu pase emajlirani auspuh, jer je bolestan na hrdjavi auspuh...


Auspuh, tj nastavak grane je pricvrscen za utovarivac, ali auspuh za kabinu ne moze biti, jer je kabina na gumanim jastucima i dosta se giba i tek bi to otkinulo auspuh. Auspuh je privremeno tako stavljen, i nije okomit kad se gleda sa svih strana, vec je nagnut blago naprijed i blago u desno, sto ce se popraviti jednog lijepog dana.

SKIP ne ide kroz granje, nego samo na pristupacne terene, tako da odbijanju istog nema govora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bobo kaže:
Heh, i mislio sam da ce biti komentara i za velicinu auspuha i za ucvrscenje za kabinu...

vec je nagnut blago naprijed i blago u desno, sto ce se popraviti jednog lijepog dana.

SKIP ne ide kroz granje, nego samo na pristupacne terene, tako da odbijanju istog nema govora.

malo sutra :lol:

al' u qrcu :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Pa kad kazem jednog lijepog dana, to znaci kad na vrbi rodi grozdje ;)

A kroz granje ne ide, to ti garantiram cime god hoces... SKIP je trom kao pijani medvjed, samo zadnja vuca i nekad i u meksoj zemlji ima problema u rikverc, a kamo li kroz kojekakve sume...
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
SKIP je trom kao pijani medvjed, samo zadnja vuca i nekad i u meksoj zemlji ima problema u rikverc, a kamo li kroz kojekakve sume...

Još da ima kakve-takve ripne na gumama možda bi i išao.....

Bobo kaže:

:scratch :scratch :scratch :scratch
E to se nisam od tebe nadao...... Kaj si malo previše :drinkers: prije posla????????? Jao lega....... jojjjjjjjj....... pa ovo je za 10 godina zatvora........... jooojjjjjj....... pa ko te nagovori.........

Daj to složi kak bog zapovjeda il ču morat doč tamo da ti to složim!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Alen kaže:
Daj to složi kak bog zapovjeda il ču morat doč tamo da ti to složim!
bude kad otpadne od vibracije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
puknuti kaže:
Alen kaže:
Daj to složi kak bog zapovjeda il ču morat doč tamo da ti to složim!
bude kad otpadne od vibracije

ma kakva vibracija , sad ce bobo opravdanje da ce raditi na malom gasu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh