• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

B

Bobo

Guest
Prvi puta kad sam kod kuce kopao, povukao sam se metar zadnjom kasikom ;) na stopi stabilizatora odozdol imam uzduzno zavarene flahove, tako da ga drze da ne ide lijevo-desno, ak me kuzis.

Cuj, meni stabilizatori OK dizu, mada ne bi bilo lose da mogu jos barem toliko... Digne zadnje kotace u zrak preko 10cm u zrak sto je po ljetu OK, jer rijetko gdje ce biti blatnjavo a da cemo tamo ici kopati...

Sto se samog stroja tice, nemam jos povjerenja u njega na kosini, posto je dosta visok a od tezine se ljulja ko ladja, a nisam ga jos po nizbrdnici isprobao, pa ne znam koliko mu treba da stane po zemljanom terenu. Na asfaltu koci dosta dobro, pa vjerujem da necu negdje "letjeti" s njim po nizbrdnici, al o tom potom :roll:

Za sad ga treba "osposobiti" u radno stanje, oprati i promatrati odakle sve curi, sto curi i u kojoj kolicini. Za sad sve sto smo "pronasli" ne iskace iz granica ocekivanog.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ma tih 10 cm ti je malo makar i po ljeti....jer malo dok se prodrma već malo propadne i na kotačima je...pogotovo ak se voziš po prekopanom i neravnom....vidjet češ dok češ kopat....onda češ sve "cake" skužit i meni su svašta pričali a nisam baš sve vjerovao, ali sve to ima smisla....što se tiče kosine....dosta je nestabilan da......ja obično dok je veća kosina onda zadnji kran stavljam na kontra stranu..i posmak također da mi drži vagu mada je bilo i gdje sam bio na vagi i morao još i ispružit kran da me drži....ako je prednja puna....samo što niže zemlji....moj brat se skoro prekrenuo na ravnom...korpa bila skroz gore a malo bilo neravno i .........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bobo , kad ga postaviš na stablizatoe i na prednji ut. onda ispruži kran i zanjiši ga ljevo/desno ..ali onako prek pol gasa ..gledaj kaj se dešava na prednjim polugama ut.
;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm..:lol: ciljam na to da bude vidio kako se hauba njiše ljevo /desno a žlica stoji na/u zemlji .
čoće vec ga sad razbaciva po njivi ko balavca kaj bude tek kad skonta sve cake i mogučosti od tog vraga ..pojačaj ti njega bobo , pojačaj ..dobro ga pojačaj !
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
hm..:lol: ciljam na to da bude vidio kako se hauba njiše ljevo /desno a žlica stoji na/u zemlji .
čoće vec ga sad razbaciva po njivi ko balavca kaj bude tek kad skonta sve cake i mogučosti od tog vraga ..pojačaj ti njega bobo , pojačaj ..dobro ga pojačaj !

Mislis da me baca?Cekaj proljece kad krenemo kopati, pa ces vidjeti i clip kako "cika majstor" drzi uzde ;) Na komende sam navikao 90%, jako malo grijesim, a to su bile samo probe do sad. kad se malo "razradim" bez greske ce ici. necu prednji kraj dizati u zrak prilikom kopanja, vec cu pokusati raspodjeliti dio na utovarivac, dio na prednje gume.

@Vinogradar: Primljeno na znanje. VRLO NESTABILAN i po ravnom ;)
 
A

Alen

Guest
Sad sam nešto smislio.....al prvo da pitam ;)
Koliko su stabilizatori visoko od zemlje kad su podignuti skroz?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Alen kaže:
Sad sam nešto smislio.....al prvo da pitam ;)
Koliko su stabilizatori visoko od zemlje kad su podignuti skroz?
nedovoljno
uzalud ti trud majstore znam na sta si mislio ;)
 
B

Bobo

Guest
Nista pretjerano...

dsc02587y.jpg


Vjerovatno neke "produzetke" imas na umu, ili vislje stope? Odmah da ti kazem, NIST od toga... na cesti jos i moze proci, al na terenu gdje propadas u zemlju JOK.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
To sam i ja probavao i mislio ali ništa od toga jedino napravit neke nastavke(podloške)od jedno 15-ak cm visine koji bi se nataknuli u radu kao kod nekih dizalica da se poveća podloga na stabilizatoru a dobro bi došli i kad je neravan teren podmetneš pod jednu stranu da poravnaš pošto sa stopama nemaš veliki hod....ali to su već perverzije uvijek ima alternativa...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
jesi to krenil na autocestu prema rijeki :?: :lol: :lol: :lol:
 
A

Alen

Guest
Izgledaju mi dosta veliki cilindri...... kako imaju tako mali hod? ;)
 
B

Bobo

Guest
Ovo je jedno "odmoriste" blizu Pakraca...

A cilindri uopce nisu dugacki, slika vara. Relativno imaju dug hod, ali dok stope dodju do zemlje, vec su 2/3 cilindara izvucene, ako ne i vise. na mekanom stope jos propadnu, tako da imas eventualno 1/4 hoda da te podignu od zelje. krenes kopati i stope propadnu do guma ak si na meksem terenu.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Evo jednog Skipa koji je u dosta dobrom stanju,nije puno radio malo je limarija i unutrašnjost kabine lošija ostalo je odlićno..





Bobo jesi probao snagu na svom....jel diže zadnji kraj sa kranom na ler gasu??
 
B

Bobo

Guest
Ovo su dva skipa il jedan te isti slikan u dva razlicita vremena. Na jednoj slici razbijeno stalko i kasika, an drugoj citavo i ralica...

Sto se dizanja zadnjeg kraja tice, to je isprobano pri kupovini i dize ga samo tako.

Isli ga jucer upaliti da malo proradi, al se ulje u njemu toliko steglo, da je jedva okretao anlaser. Kad se ulje malo uradilo, izvukli smo akumulator, pa odustali. Cekat ce proljece, a do tad nek stoji pod supom.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Tak je nekak bila i jedna akacija kaj sam ja kopao....3 komada iz istog panja.....užas.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh