• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bobo kaže:
Ako lanci ne budu radili zadovoljavajuce, bacam ih u kut garaze odakle sam ih i uzeo i pravim izbacivac i onda nema da ne radi.
to te ja pitam ..ima da slušaš ..he,he
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
He he vidiš da ima mjerač i to na istom mjestu kao i moj....jedino je filter drugačiji......nisam ti stigao poslikat korpu radio sam cijeli dan , a i sutra radim ali budem ....jedino što ja imam i 3 zuba na maloj...
 
B

Bobo

Guest
Ma vidis i sam kak je na ovoj uskoj kod mene socijalno i bez "inzenjeringa" noz napravljen... tu cu variti neku feder-platu i od iste napraviti tri zuba da srce bude na mjestu ;) Ostatkom korpe sam zadovoljan, al bit ce ona bolja i od originala ;)
 
B

Bobo

Guest
Update stanja...

Danas brat i ja isli mrdati oko stroja, i stavili smo novo crijevo na prednju kasiku koje je bilo poderano, usuli 30l ulja koliko je falilo (ocekivali smo 50-ak).

Neda meni vrag mira, idem njuskati zasto je preljevna posuda za ulje od volana odspojena s pumpe (pumpa ima svoj mali rezervoar) kad skuzim da na pumpu nije spojeno NITI JEDNO crijevo. Pumpa najvjerovatnije osla u vjecna lovista, i majstori za volan "ukrali" ulje iz sistema hidraulike ;) jos ja gledam kako volan radi ko lud, i prije u ovoj temi sam komentirao da je pre direktan.

Sad i to znam...


Nego... Ulje smo provjeravali tako da smo jedno crijevo odvrnuli i vidjeli kakvo je ulje unutra, jer se na mjeracu nije vidjelo, posto ulja u sistemu fali. i iz crijeva curi lijepo, cisto, zuto ulje. Ocekivali smo bijelo ulje, puno vlage, pogotovo po ovako hladnom danu da ce biti makar kondenzirane vode u njemu. NISTA, zavrnuli crijevo, usuli tih 30l hidraulicnog ulja, kad se na mjeracu pojavili bijeli mjehurici... Sad mene zanima, jel to ulje "reagira" jedno s drugim, il je voda nekim slucajem plivala na ulju, pa se digla u mjerac.

Ako se dogodila neka reakcija, da li ce ona (i kad) prestati, ili ce se ulje stalno pjeniti?
 
B

Bobo

Guest
Uvijek je bilo 10 slika max...

daj mi reci, cepovi za ispustanje ulja iz hidraulike... Jesu li desni ili lijevi navoj? Pokusao ih u lijevo odvrnuti, pa nisam mogao, a nije mi se dalo natezat u drugu stranu. Uvrnuti su dosta, pa ne vidim navoj...

Cuj, Brat je rekao ako kod nas ode npr lamela, onda ga svejedno mora rastavljat 4 dana da do nje dodje, pa ce ga onda cjelog i obojat. Ja drzim fige da lemela ne ode, jer rastavljati pol skipa samo zato, ne hvala ;)


Inace, na trudu svaka cast, da u tako sto krenem, trebao bi mi stroj koji se u radu najprije dokazao da je ispravan, i da znam da ce kod mene ostati do zadnjeg dana. Ovako imamo u planu prodaju stroja, ap cemo ga samo srediti da ne curi ulje nigdje da bude 100% ispravan i da nam odradi sve bez komplikacija.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456










Opet su se izmiješale slike a neznam zašto....na ove dvije se vidi kako je korpa u "konus"
Što se tiće navoja neznam ti ko bi se toga sjećao to je bilo pred 5 godina....ali nevidim zašto bi bio lijevi navoj....
 
B

Bobo

Guest
Slike su dobre, bez obzira na redoslijed. izmjesane su jer se prije dignu "lakse" slike od onih "tezih" ak me kuzis. tak da ti ih poreda po onom redu po kojem su se dizale gore.

Kasika mi se svidja. po opisu sam mislio da je puno uza na kraju ali ovo je "taman".

Svidja mi se takodjer sto je na tvom skipu prednji utovarivac jace pricvrscen, tj, ima jacu konzolu s pojacanjima. na ovom nasem nema nikakvih pojacanja i Prvi vlasnik je nesto vec tamo vario. Morat cu i ja neke pojacanja izmisliti, da "mirno spavam".

kako mi se cini da SKIP ima prejaku hidrauliku, sto ce reci da iako su masivno pravljeni, svejedno pucaju ak ne znas sta radis. nas je dizao palete, i vjerujem da je zato i varen na prednjoj konzoli.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Varen je i moj i pojačavan i svejedo je opet pukao i to točno gdje je ova debela poprečna cijev na prednjem kranu tu je najslabiji,ispucao je i na okretaljki-zadnjoj drugo za sad ništa a stvarno sam mu mast vadio na panjevima.........
 
B

Bobo

Guest
Cuj, da ga pojacam, moram variti po njemu, da smijem nesmetano variti, trebam ispustiti ulje i kroz spremnike napraviti propuh. Nisam uspio pomaci cep s rolcangama i polugom od metra, kidam saraf?!?

Ako je skip kopao, na okrealjki je pukao. Nisam vidio ni jedan na kojem okretaljka bar nije pojacavana. I kod nas je s jedne strane gore povarena, jer je bila samo napukla, a vidio sam i skipova gdje je cjela bila otpala, a jedan mi je preko telefona rekao: "Je, da, naravno da je varen! Pa stroj je radil, kaj ste mislili da ne bude?" Covjek me iskrenoscu iznenadio, al cjena od 6500€ je bila previsoka.

Mene vise brine ovo naprijed, a lako sa zadnjim kranom on je na pristupacnom mjestu, pa i da otpadne, nije problem ni skinuti ga ni povariti i vratiti nazad... Prednju konzolu mozes samo do motora pojacavati, jer s vanjske strane ako nesto i zavaris, neces moci cilindar skinuti a prije il kasnije ce se gumice poderati. da iznutra varis, moras imat il dobrog majstora, il sam biti dobar varioc. Najjednostavnije bi bilo izvaditi motor, da si napravim mjesta i da se to napravi kak treba a odmah da se pregleda i lamela u kakvom je stanju...
 
B

Bobo

Guest
Pa na primjer kod podiznih cilindara na prednjem utovarivacu. Tamo, kod mjeraca za ulje. Vec je prije tamo varen, al samo sto je bilo napuklo, to je samo var protjeran preko pukotine i nista nije pojacavano. Imaju neke tanke fleke, al to nije nista. Ja bih ulje ispustio, i to mjesto malo pobrusio, i odvezao skipa kod kolega koji je strucnjak za varenje, da to naprijed malo pojacamo da ne puca dalje.

Svejedno ulje moram ispustiti van, da vidim jel se neka reakcija dogadja u njemu, il je jednostavno puno vode i kojecega, pa da ga prokuham da voda ispari.

Mislim da bi to moglo kod mene popucati, jer imam u planu "muciti" prednji utovarivac, pa bolje da ga pojacam dok nisam odvalio nasto skroz, pa da pojacam prije reda nego da kasnije placem i da moram pola skipa rastavljati zbog necega sto se moglo sprijeciti.

Draze mi je da ga sredim prije nekog ozbiljnog posla. Sve ce se vidjeti kad se detaljno opere. za sad samo prikupljam podatke misljenja i savjete sto i kako da se napravi.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ma treba pojačati....dosta su slaba kritična mjesta....samo ga nemoj štedit kad počneš kopat da ne doživi šok....to je napravljeno za teške fizikalije....he he
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ako puca na poprečnoj cijevi, puca zato što ta cijev nije usađena u krakove nego je "zaljepljena" na bočne stranice. Zbog toga var ili lim oko vara pucaju jer se javljaju prevelike sile uslijed opterećenja na prednjoj korpi. To je malo teže ispraviti, no jedan od načina bi bio pojačati ga od cijevi na obje strane po krakovima. Baš zato se i na traktorskim utovarivačima cijevi usađuju u krakove; da nebi puknuli na spoju.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Pa to i kažem, tu mora biti pojačan zbog velikih sila kod teškog tereta.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Tu je u biti najslabiji kod dizanja tereta mada ja meni puklo sa donje strane što je znak da je još veće opterečenje kada se pritišče kran u zamlju
 

Najnoviji postovi

Na vrh