• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

B

Bobo

Guest
Pocelo je POCELO...

Poceli smo SKIPA dovoditi u red. Krpanje hidraulicnih crijeva, detaljno pranje, varenje i pojacavanje slabih mijesta, zamjena bakrenih plocica na spojevima i tako te stvari.

p1000492.jpg


p1000491.jpg


p1000493t.jpg



Inace, evo jedan video clip dok smo se ucili raditi sa strojem. Prvi posao je radio 2 dana i iskopali smo vise od 30 panjeva. Ovaj je bio najgori (orah).

[youtube:1cgebp5t]9pCm51qHRlk[/youtube:1cgebp5t]

Bit ce jos puno puno clipova, samo kad sredimo stroj i kad krenemo u ozbiljne radove. Sad vec rade dvije komande gotovo uvijek, nekada primi i 3, ali treba malo bolja koordinacija. S 2 smo sasvim zadovoljni.

Inace, jel itko od forumasa zna koji je tip pumpe (neka sifra il neki broj kako se pumpa oznacavaju) ugradjivan na ovakve kombinirke. Ulje smo danas ispustili svo iz sistema (bilo je ukupno 110l) i uopce nije zapjenjeno, cak sam ga u posudi i mjesao i nista. Dakle, pumpa ga mjesa i zato se pjeni, sto ce reci da je svoje odradila. Zanima me koliko ce me taj sport kostati i je li uopce moguce takve pumpe reparirati? Detaljnije slike pumpe sutra.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam svoju reparirao ali neznam cijenu to je rađeno ovak u fušu pa..........ali da se to sredit...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ulje se pjeni jer ti pumpa negdje vuče zrak, a znak da je pumpa gotova je dok se zagrije ako nemože podići kran bez 3/4 gasa. Kažeš da možeš podići zadnji kraj skipa, onda pumpa sigurno nije loša.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ako ima snage pumpa je dobra , falsira ti zrak negdje
vjerovatno na semeringe ili zaptivne gumice

taj sport ne izadje vise od 10tak evra i ne treba ti nikakav strucni servis , sam to zamijenis za pola sata ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Provjeri crijeva od rezervoara do pumpe, vjerojatno su i na spojevima šelne u pitanju.
 
B

Bobo

Guest
Al majka ga zakartala...

Je li moguce da je filter od ulja bio toliko postopan da je pumpa tu vukla zrak? Danas kad smo ulje ispustili, skinuli i filter, a unutra puna saka krsa na dnu posude, a ulozak zastopan zesce... Brat sutra ide traziti novi ulozak pa cemo vidjeti koliko ce to kostati. Na filteru su bila dva mala megneta koji su hvatali spenu i izgledali su ko mali jezevi. na filteru nisam uspio pronaci spenu, al bilo je i predvecer...

Skipom smo iskopavali puno panjeva i to sve u dva dana i kad je jedan radio, dvojica obilazili i gledali odakle slini i gdje pusta. nasli samo jedno crijevo (tlacni vod od pumpe do razvodnika) i to je danas popravljeno. Kad sve posastavljamo onda cu vidjeti kako ce se pumpa ponasati, kao i hidraulika opcenito.


Pao mi kamen sa srca kad sam vidio da je ulje dobro i da nije u hidraulici bio transhidrol kao sto je lik rekao. vadio sam i uzorak ulja iz mjenjaca i ulje unutra kao novo.

Sutra takodjer brizgaljke skidam i nosim na prestelavanje, kad je vec rezervoar skinut. zamjena svih filtera, ulja u motoru, nadosipanje hidraulicnog ulja... Desna kocnica zapinje, to isto mora doci na red, i mislim da znam i u cemu je problem, ali dok ne vidim, ne mogu znat 100%.

Vinogradar, do kocnica mogu doci relativno lako. Imam 4 vijka koji drze trubu i sasiju skupa, kad to odvrnem, skidam trubu, bocni reduktor, drugi dio trube i eto ih kocnice. Ne mora se pola bagera rastavljati stovise, mislim da je jednostavan posao s teorijskog stajalista. samo treba imati volju i alata ;)

Vedrane, crijevo od rezervoara do pumpe (usisni vod) je debel kao moja ruka (a vidio si kolika je) i moze ju zastopati samo macka ili malo veci stakor. nit igdje masti, nit igdje sisti.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam da će ići tako lako možda je kod tebe malo drugaćije izvedeno samo podmetni šasiju da ti nae trpe ona 4 šarafa naprijed koja drže na prednjem kraju.....neznam točno koliko treba trubu izvući van u stranu da bi se dala skinut dolje!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
HA inzinjeri jesam li rekao da ne treba skidati nista vise osim trube pri pristupanju kocnici

bobo covjek ti kaze i u pravu je da moze negdje falsirati zrak na dovodnom vodu , nemora da znaci da je zastopalo
veliki udio ti je imao filter u tome ako je i on na dolaznom vodu
 
B

Bobo

Guest
I ovo cu sutra poslikati, jer cu vjerovatno skidati pod iz kabine da dodjem do cilindra na desnoj kocnici.

ne znam kako je kod tebe (ne moze valjda biti puno drugacije) ali na ovom skipu je truba iz dva komada i na spoju je bocni reduktor. dakle skinem kotac, i na taj dio trube je naslonjena sasija zadnje kasike i ucvrscena s 4 vijka. te vijke kad odvrnem, mogu rastaviti taj dio trube, da dodjem do bocnog reduktora. kad skinem bocni reduktor, imam komad trube koji se sarafi na kuciste diferencijala, tj na kocnice, to odvrnem 10-15 vijaka i eto me kod kocnica. Ima tu posla cijelo popodne da se to rastavi i sastavi, ali ne mora se nigdje sasija odvajati od bagera, samo truba od sasije.

Prije cjelog ovog "procesa" podignuti dizalicom stranu koja se zeli sarafati i pod skupljen stabilizator podbaciti nesto da sasija ne trpi, jer je i truba nosivi dio (koliko sam uspio vidjeti).

Slike sutra, il za koji dan, vjerujem da ce i vama i meni neke stvari biti jasnije.

Sto se filtera tice, jedva cekam da sastavimo sve nazad i da onda isprobamo stroj. lako je moguce da se tu stvarao neki pod tlak i da je tu doslo do uvlacenja zraka u usisni vod.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Začepljen filter ti igra veeliku ulogu u hidrauličnom sustavu. To počisti kak spada i radit će puno bolje. Provjereno na našem Cyklopu. Clip je dobar, no čuje se dosta zveckanja...nebi bilo loše promijeniti klinove, piksirati malo itd... :)
 
B

Bobo

Guest
Sad dosao iz obilaska trgovina...

Naime, trazim novi filter hidraulike, jer je ovaj toliko postopan, da se proderao na vise mjesta. Kroz filter mogu gledati, a to jucer nismo primjetili jer je bio mracak vani.

Na jednom mijestu sam nasao filter iz prvog pokusaja i cjena mu je 908.28 Kn?!?!? Filter je fini zicani, velik kao dva tetrapaka mlijeka jedan kraj drugog. Kad sam cijenu cuo, pao na guzicu. Obilazio trgovine dalje i u jednoj sam ostavio filter nek ga mjere koliko zele i kad saznaju nesto, javit ce mi...

Sto se klinova tice, na okretistima ima malo lufta, ali su zato rupe na sirokoj kasiki doslovce jajaste. klin poderan da je to uzasno. Ovo je kopano sam oza probu, ali kad bager sastavimo, ide kasika na mijenjanje piksi i pravit cemo novi klin. Podmazivano je svako mijesto na kranu osim te kasike, drogo je sve masno i po meni je to dobar znak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A koje je to filter ?usisni ili povratni ...
Ako je kroz njega rupa onda nije vuko zrak ..svi mi se cini da ste nekaj zabrijali u glavi oko tog ulja
 
B

Bobo

Guest
Filter je usisni. U obliku je valjka i s jedne strane ima rupu, a s druge strane je zatvoren i na taj zatvoreni kraj ide opruga.

Na filteru pise FOB ITALY i mjesto gdje je napravljen, a oznaka je CR330/6 tlak je 250 kiloponda. Druge podatke ne znam. ostavio sam ga u jednoj trgovini ako im budu trebale kakve mjere.

Kako mi se cini da smo prisiljeni kupiti filter koji kosta 900kn, a to nam nikako ne ide u proracun...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel ima povratni filter ? ..i gdje je montiran u odnosu na usis pumpe?
Povrat bez obzira kakav bio mora biti čim dalje od usisa pumpe i mora biti uronjen u ulje .
Ili rezervoar mora biti s fizičkim odjeljkima, nešto slicno kao komore septicke jame .
 
B

Bobo

Guest
Nema povratnog filtera... Rezarvoar za ulje je podijeljen u dva dijela koji su spojeni jednim crijevom. Iz lijevog rezervoara pumpa uzima ulje, a povrat je u desni rezervoar...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I više nego dobro , zaboravi taj usisni filter ..samo nedaj da vuce iz dna ,ili daj soma kuna i slatko sopavaj
 
B

Bobo

Guest
Ma bit ce filter svakako. da samo vidis sto je sve po njemu bilo poljepljeno, a sto je tek bilo na dnu kucista filtera...

Filter ako je zamisljen, on mora biti...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kakav je filter? Obično je usisni filter žičani, njega možeš oprati u benzinu i bude kao nov. Tako je kad radim servis na svojim velikim traktorima, žičane (usisne) filtere operem, a na povratnom vodu filtere (papirnate, fine) kupujem nove.

Bobo, nisam ja rekao da će se na usisu zaštopati vod, to nikako, nego pogledaj da li je vod ispravan, ne smije biti mastan. Mora brtviti 100% jer inače će pumpa vući zrak u sistem, i zbog toga se pjeni ulje. Pretpostavljam sa da su spojevi na kraju crijeva stegnuti šelnom, te šelne promjeni ili dotegni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh