• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

B

Bobo

Guest
Heh, gle, zbilja jos jedan na njuskalu i registriran i na oko prav-zdrav...

Kvacilo ne bi trebalo biti problem jer su to u biti dva turbinska kola u kojem se nalazi ulje, manje ulja vece proklizavanje, vise ulja veci grip lopatica, veca snaga... To dok ulje potrosi treba proci godina i godina, naravno ako je stroj odrzavan. Posto kazes da nema lufta nigdje, ne moras sumnjati da i ostalo nije pazeno.

Dao bih ja skipa sutra za torpedo kombinirku jer kombinirka nema musicav mjenjac kao ostala paleta torpedo poluproizvoda ;) a motor ko motor, uvijek se moze pripasati od nekog ursusa... Ovdje motor i mjenjac ne rade radnju a stroj kao takav je nesto naj blize JCB-u sto mozes kupiti za relativno malu cjenu.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
taj mi je malo daleko skup je prijevoz . ovaj što sam gledao je 95 km od mene i njegov susjed traži 2700kuna da ga doveze sa labudicom . koliko ide po cesti jel bi ga mogao dovesti za 5,5h
 
B

Bobo

Guest
Meni nisu skipa htjeli voziti bez 900€ Sjeo ciko u njega i dotjerao ga kuci iz koprivnice. da smo dosli u koprivnicu rano ujutro (nismo mogli prije 10 ujutro, brat se morao pojaviti u firmi iako je imao slobodan dan) i krenuo sam oko 1 iz koprivnice, na pola gasa i jednim ili dva stajanja sam dosao do Bjelovara pred sam mracak. u Bjelovaru prespavao i ujutro krenuo oko 6 sati da bih s 3 stajanja dosao do sela oko 2-3 popodne.

Da sam ranije ujutro krenuo iz koprivnice po danu bih bio u pozegi, GARANTIRAM.

Samo dobro provjeri kocnice da li rade, signalizacija, i teraj... na cesti se ne obilaze samo tako a kad ti idu u susret sklanjaju se u jarak...

2700kn spremi u dzep i uzivaj. 95km je NISTA, vjeruj mi prosao sam pola Slavonije i Bilogore traktorom ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to je oko 4 EURA po KM, ili da vozis 3 sata, dodje preko 100 EURA po satu, pa toliko nemoze zaraditi ni da je stroj 3x veci od toga, nikad toliko neces po satu sa njim zaraditi, tako da sjedaj i vozi.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
još sam u potrazi za kombinirkom od one što sam pisao ništa ne može se registrirati ima samo ugovor od koga je kupio a taj nema porijeklo. sutra idem malo u slavoniju vidjeti 3 skipa i jednu torpedinu možda bude sreće da bar jedna bude u solidnom stanju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@banijac cestitke na kupnji nek te dugo sluzi bez kvarova:icon_super:
 
B

Bobo

Guest
Banijac, svaka cast na stroju! Vidim da je zadnja konzola nestandardna. sad, da li je tvornicka tako ili je mjenjana, no tu SVI skipovi pucaju bez obzira na sve. cuvaj se na skipu samo kocnica, dok do njih dodjes prodje te volja za zivotom (mora se kabina skidati ili podupirati, pa bocni reduktori dolje, pa tek onda kocnice...

Ostalo vise manje nece biti problema. Nek dugo sretno i zadovoljno sluzi novog gazdu!

ovakav je sistem i kod mene na jcb toje turbo punjac koji pogoni stroj

Sta ti covjece lupas?!? Kakav turbo punjac, o cemu ti pricas? Turbo punjac je sasvim deseta stvar i s pogonom nema nikakve direktne veze.

Ovo je uljno kvacilo, tj hidrospojka za prenos snage do mjenjaca. Takve se spojke koriste na mjestima gdje obicna spojka ne moze izdrzati opterecenja.

Inace hidrospojka sama po sebi nema neke direktne veze s reverzerom koji je pak na ovom stroju mehanicke prirode pomocu kojeg se prebacuje smjer kretanja naprijed nazad...
 
B

Bobo

Guest
ma jok, mehanicki prenos s mehanickim mjenjacem i mehanickim reverzerom, samo je hidro kvacilo zbog opterecenja pri guranju vecih tereta i zbog blazeg saltanja naprijed-nazad...
 

Najnoviji postovi

Na vrh