• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Tim traktorima nema ni traga ni glasa. Raspitivali su se u tvornici i receno je da su sva tri prodani privatnicima, nisu isli u nikakve kombinate, sto je meni sumnjivo...

Puknuti, serija je pokrenuta, zaratilo se, pa sankcije, pa ovo ono... u gorem im je stanju drzava, nego sto ce kod nas ikada i biti...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Evo mene, nabavio rabljeni automat za 100 kn, sve super radi pali i to sve, samo sada je na redu alternator. Vec sam tu negdje pitao koji alternator ide na IMT 539, i dobio odgovor yugo ili stojadin.
E pa probao izvaditi alternator na jugetu i nepaše. Dali ce i sa stojadinom biti isti slučaj? ili koliko bio me došla reparacija starog alternatora?
 
F

farmerLuka

Guest
Ja sam cuo da je jedan 5500 u piku karadjordjevo (vojvodina) a ostala dva da su negdje izvezena neznam tocno gdje australia ili amerika.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Yugo ali 55 i nijedan ne paše orginal. Potrebne su preinake na donjem nosaču i ako je 539 na remenici. Normalno i stojka pošto je isti motor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj je sa tvojim alternatorom ?
Za reparaciju upri malo u google (ako te zanima )
Uz malo dobre volje možeš to i sam .
Ovo je jedan primjer ..alternator od yuga je puno jednostavniji .
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=10955.0
Za reparaturu trebaš dva ležaja (prema uzorku) cca 2x 30-40 kn.
Na regleru promjeniš četkice (ako je potrebno) ..još je jednostavnije uzeti novi regler , možda ga nađeš već od 50-60 Kn ,100Kn max.
Na rotoru su klizni prstenovi po kojima kližu četkice .Na ovoj slici se vide stari i novi .
http://i197.photobucket.com/albums/aa318/mikeg2000/IMG_0504.jpg
Ako tvoji izgledaju 3x lošije od ovih na slici još je to super , ne diraj ništa . Inace se to popravlja na tokarskom stroju .
Dijelove operi u benzinu (nikako ne ispiri vodom ).
Bilo bi ga dobro prije ugradnje isprobati ali jbg , bojim se da se ne ozljadiš ..svakako bi si prištedio trud preinake nosača za slučaj da alternator ne radi .
Sretno !
 
B

Bobo

Guest
farmerLuka kaže:
Ja sam cuo da je jedan 5500 u piku karadjordjevo (vojvodina) a ostala dva da su negdje izvezena neznam tocno gdje australia ili amerika.

Odakle ti ovo? Tj, gdje si ovo cuo?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Patrik kaže:
maiky kaže:
dali netko ima nekakve informacije o IMT 528 jedan ga tip kod Labina prodaje
god. 90. 3000 eur neznam za sate (Labinjanci cudno govore tesko se je s njima sporazumiti)

ma ka labinjan gona da ga ne kapiš.

eheh
ja sam ti labinjan ali da se to prodaje kod nas nemam pojma...koje selo?

u Butigi ti postoi oglas
ne pise samo prodajem fergusona 90 ili 91 god.
neki stari se je javija pa sam ga slabo kapija reka je na cesti Pazin-Labin
kad sam ga drugi put zva reka mi je da je 528 i onda meni klikeri proradili pa nisam ga ni posa viti.
 
B

Bobo

Guest
Nisu zglobni Brene, vec ovi...

Provjerena informacija 100%

Brena zato sto kad su izasli ti traktori bili su lijepip, lijepo "pjevaju" (zvuk je svjetski), puno trose, a ne rade nista ;)

U srbiji ima i nadimak junica, sto ce reci, damo hranis i ulazes novce, a ne dobivas nista nazad ;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Bobo kaže:
Nisu zglobni Brene, vec ovi...

Provjerena informacija 100%

Brena zato sto kad su izasli ti traktori bili su lijepip, lijepo "pjevaju" (zvuk je svjetski), puno trose, a ne rade nista ;)

U srbiji ima i nadimak junica, sto ce reci, damo hranis i ulazes novce, a ne dobivas nista nazad ;)

A tako znači :lol: A kakav motor ima IMT BRENA?

Meni se jako sviđa 558, čitao sam tu po forumu da se taj model smatra jednim od uspješnijih IMT-ovih proizvoda jedino da možda malko previše troši :?:
Zna ko od kad do kad su se proizvodili 558 i koliko to točno ima konja?
 
B

Bobo

Guest
558 ti je po mnogima traktor koji je "taman" za sve poslove na manjim gospodarstvima. za taj traktor 2x12" visoki IMT plug, i 2.20m sjetvospremac i 24 diska tanjurace. drugo ti nista ne treba, a taj traktor je izrazito mal potrosac, za razliku od 560 koji ima jednak motor kao i 558, samo je ze tonu i sitno tezi, pa puno snage potrosi da pokrene sebe...

558 samo treba pripaziti na kocnice, te po mogucnosti ugraditi hidraulik volan na njega, da ti zivot bude laksi, jer cjeli dan rada na 558 ostavlja tragove na rukama, pogotovo ako je trap i najmanje razlokan...

IMT Brena nije samo 5136, vec cjela serije tih traktora, dakle i 5100 i 5106 i 5130 i 5133 i 5135 i 5136...

5100 i 5106 imaju motor IMR S46 105ks, kao i kombajn ZMAJ 142, dok 5130 i 5136 nose IMT S46/T 135ks. 5135 nosi perkins motor 135ks, ne znam mu oznaku, a postoji i jedna serija 5136 s tim perkins motorima, rastrkana po vojvodini...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
558 ti je po mnogima traktor koji je "taman" za sve poslove na manjim gospodarstvima. za taj traktor 2x12" visoki IMT plug, i 2.20m sjetvospremac i 24 diska tanjurace. drugo ti nista ne treba, a taj traktor je izrazito mal potrosac, za razliku od 560 koji ima jednak motor kao i 558, samo je ze tonu i sitno tezi, pa puno snage potrosi da pokrene sebe...

558 samo treba pripaziti na kocnice, te po mogucnosti ugraditi hidraulik volan na njega, da ti zivot bude laksi, jer cjeli dan rada na 558 ostavlja tragove na rukama, pogotovo ako je trap i najmanje razlokan...

IMT Brena nije samo 5136, vec cjela serije tih traktora, dakle i 5100 i 5106 i 5130 i 5133 i 5135 i 5136...

5100 i 5106 imaju motor IMR S46 105ks, kao i kombajn ZMAJ 142, dok 5130 i 5136 nose IMT S46/T 135ks. 5135 nosi perkins motor 135ks, ne znam mu oznaku, a postoji i jedna serija 5136 s tim perkins motorima, rastrkana po vojvodini...

šteta je prava da su 558 uopće prestali proizvodit....
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da i meni je čudno zašto se 558 nisu proizvodili poslje 1980. :?: Ili jesu? Mislim da nisu jer u oglasnicima nema nijedan noviji od toga, a 560-ice su se nastavile proizvoditi i dalje sve do kraja, a kaže Bobo da je isti motor samo tonu teži traktor u pitanju...
Inače mene zanima i koji bi bio najbolji IMT sa duplom vučom, ako otpišemo Brene kao neučinkovite i otpišemo 577 jer se kvari prednja vuča meni se čini da preostaje 565 DV kao mogući kandidat za to mjesto :?: Što mislite o tome :scratch
 
B

Bobo

Guest
Pazi, noviji 577 nisu "bolesni" na prednju vucu koliko modeli s automatskim ukapcanjem prednjeg pogona... Cuj, i Rusi s grbavim mostom su bolesni na prednju vucu, pa svejedno ljudi kupuju...

Dakle, 577DV svakako nova linija i novije godiste i nemas sta brinuti. Nije ni 565 DV los izbor, samo je to rijedak traktor tko ga polovnog zeli prodat uopce tesko je naci dobar polovan obican 565 da netko zeli prodati... A jos bolji izbor po meni je 569DV, jer ovaj ima 5 brzina, ali je jos rjedji...


A 558 u vojvodini ne moze orati, jer je pre lagan na zadnjem kraju. 560 je traktor s masivnijim zadnjim krajem, mogucnoscu ugradnje dodatnoh gidraulicnog kruga, hidraulicne kocnice, hidraulik volan, kabina, i sta ti ja znam sta sve ne.

A o potrosnji dva jednaka motora dovoljno govori zapremnina rezervoara 558 i 560...
 
F

farmerLuka

Guest
Bobo kaže:
farmerLuka kaže:
Ja sam cuo da je jedan 5500 u piku karadjordjevo (vojvodina) a ostala dva da su negdje izvezena neznam tocno gdje australia ili amerika.

Odakle ti ovo? Tj, gdje si ovo cuo?

Od direktora prodaje IMT-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh