• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dva IMTa ce bit na prodaju, 5106 i 5136, za koji dan stize podmladak MF, ako kog sta zanima na private
 
B

Bobo

Guest
Kićo kaže:
Dva IMTa ce bit na prodaju, 5106 i 5136, za koji dan stize podmladak MF, ako kog sta zanima na private

Svakako daj slike u temu "Ponuda"... A za par dana i u temu "MF" ;)
 
V

vedo

Guest
Bobo kaže:
Nisu zglobni Brene, vec ovi...

Provjerena informacija 100%

Brena zato sto kad su izasli ti traktori bili su lijepip, lijepo "pjevaju" (zvuk je svjetski), puno trose, a ne rade nista ;)

U srbiji ima i nadimak junica, sto ce reci, damo hranis i ulazes novce, a ne dobivas nista nazad ;)


Uh....moja je greška...izvinjavam se
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Pitao sam Kvarantu u Barbanu za kočnice za 539 i rekao mi je da ima neke jeftine od 50 kuna po komadu i neke malo skuplje od 95 kn po komadu. Sad zanima me koje da uzmem i kako se kreću cijene kod vas. i da rekao je da se to ljepi na željezo, a ako je željezo u k... onda još 60 kn po komadu.
Priznajem da otkada ja znam za 539 nisu nikad moji mjenjali kočnice, a to je skoro 30 godina.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A zašto bi ih i sad mjenjao ako ne treba ,mislim ako koči .
Ako možeš birati uzmi one iz Srbije , .Kod "nas " dođu 100kn za oba kotača .I nitaju se , ne ljepe se .
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Ne koči, trebaš skroz do kraja pritisnuti, a u nekim slučajevima ni to ne zaustavlja.
Mene zanima koja je razlika u kvaliteti, rađe ću dat 90 kn za bolje neho 50 za manje pa da odem i ja i traktor u jamu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba vidjeti kroz rupu na anker ploči da li ima ili nema obloga .
Ako ih ima treba samo podesiti polužje .
Bojim se da nije nitko na jedan kotač stavio jeftinije a na drugi skuplje da bi znao i osjetio razliku .
Za 80 kn ti se ne isplati eksperimentirati , ali kažem ti .. ako te skuplje nisu iz srbije uzmi koje ti volja .
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, ovo ne spada u kategoriju Brena... Ovo je drugaciji traktor 100% od Brene. Mercedes motor, ZF mjenjac (mislim da ima i polovljenje brzina) puno veci i puno masivniji traktor. U dodatnoj opciji ima i EHR. Od takvih traktora postoje 5170 (kao taj s video clipa) 5173 takav s prednjim hidraulikom i kardanom, te 5210 iste velicine, samo motor 200KS...

To su traktori izmedju zglobasa i Brene... Oni imaju nadimak "Rogonja", jer imaju dva auspuha koji mu izgledaju kao rogovi ;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Hmmm, ovo ne spada u kategoriju Brena... Ovo je drugaciji traktor 100% od Brene. Mercedes motor, ZF mjenjac (mislim da ima i polovljenje brzina) puno veci i puno masivniji traktor. U dodatnoj opciji ima i EHR. Od takvih traktora postoje 5170 (kao taj s video clipa) 5173 takav s prednjim hidraulikom i kardanom, te 5210 iste velicine, samo motor 200KS...

To su traktori izmedju zglobasa i Brene... Oni imaju nadimak "Rogonja", jer imaju dva auspuha koji mu izgledaju kao rogovi ;)

560, 565 i 569, ak se ne varam imaju nadimak rujkan
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Patrik kaže:
Pitao sam Kvarantu u Barbanu za kočnice za 539 i rekao mi je da ima neke jeftine od 50 kuna po komadu i neke malo skuplje od 95 kn po komadu. Sad zanima me koje da uzmem i kako se kreću cijene kod vas. i da rekao je da se to ljepi na željezo, a ako je željezo u k... onda još 60 kn po komadu.
Priznajem da otkada ja znam za 539 nisu nikad moji mjenjali kočnice, a to je skoro 30 godina.

Vidi u Žminju u staroj agrariji imaju dobivaju robu od SE-KRE iako mislim da je Kvaranta malo jeftiniji
a postoji jos ja mislim tip u starem pazinu koi ljepi svoje ferode na tvoje želizne nosače neznam o kojoj je cijeni


ja sam sebi za 533 sam rabatina i još drže
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,043
maiky kaže:
koja je razlika između IMT-a 560 i 565???
Hvala.
560 ima motor s pretkomorama, 56ks@2250rpm (isti kao 542, samo cilindar više)
565 ima motor s direktnim ubrizgavanjem, 63ks@2250rpm (isti kao 549, samo cilindar više).
569 ti je kao 565, ali ima 5-brzinski mjenjač.
 
V

vedo

Guest
MatijaKrizanicMF35 kaže:
Bobo kaže:
Hmmm, ovo ne spada u kategoriju Brena... Ovo je drugaciji traktor 100% od Brene. Mercedes motor, ZF mjenjac (mislim da ima i polovljenje brzina) puno veci i puno masivniji traktor. U dodatnoj opciji ima i EHR. Od takvih traktora postoje 5170 (kao taj s video clipa) 5173 takav s prednjim hidraulikom i kardanom, te 5210 iste velicine, samo motor 200KS...

To su traktori izmedju zglobasa i Brene... Oni imaju nadimak "Rogonja", jer imaju dva auspuha koji mu izgledaju kao rogovi ;)

560, 565 i 569, ak se ne varam imaju nadimak rujkan

A bi li znao reći zbog čega ih zovu rujkan???
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Bobo kaže:
Hmmm, ovo ne spada u kategoriju Brena... Ovo je drugaciji traktor 100% od Brene. Mercedes motor, ZF mjenjac (mislim da ima i polovljenje brzina) puno veci i puno masivniji traktor. U dodatnoj opciji ima i EHR. Od takvih traktora postoje 5170 (kao taj s video clipa) 5173 takav s prednjim hidraulikom i kardanom, te 5210 iste velicine, samo motor 200KS...

To su traktori izmedju zglobasa i Brene... Oni imaju nadimak "Rogonja", jer imaju dva auspuha koji mu izgledaju kao rogovi ;)

I meni se činilo da je to predobro da bi bilo brena. Rogonja je zakon i treba mi jedan takav :p
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
[/quote]560 ima motor s pretkomorama, 56ks@2250rpm (isti kao 542, samo cilindar više)
565 ima motor s direktnim ubrizgavanjem, 63ks@2250rpm (isti kao 549, samo cilindar više).
569 ti je kao 565, ali ima 5-brzinski mjenjač.[/quote] (isti mijenjač kao na 549?)

569 DV bio bi zakon i još da ima dodatnu hidraulicnu pumpu bio bi mrak!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kad več govorimo o IMT-u 560 vidio sam ih par i svima kocnice ne rade
koliko je veliki problem popraviti kocnice i koliko je cijena dijelova?
 
F

farmerLuka

Guest
Kod mene kocnice rade bez problema na 560 i 577 samo nesmijes ih zapustit gume gore na poklopcima kocnica moraju uvjek bit da neide prasina unutra i da neide smece unutra .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
farmerLuka kaže:
Kod mene kocnice rade bez problema na 560 i 577 samo nesmijes ih zapustit gume gore na poklopcima kocnica moraju uvjek bit da neide prasina unutra i da neide smece unutra .


nisam vidio nikakve gume na niti jednome samo cijevi za odzracivanje sistema :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh