• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Mislim da ti je "prodavao maglu" za to za afriku...

U Alzir se salju IMT traktori bez motora, a tamo se u njih stavljjaju motori po DEUTZ licenci, zrakom hladjeni, i ti traktori se bojaju u zelenu boju, a zovu se CIRTA. Ova firma proizvodi i svoje traktore koji podsjecaju na starije DEUTZ traktore, ali suradnja je i s IMT-om postojala:

Cirta c45 Lijepo se vidi da je ovo IMT 539 O.L.


Cirta c140 Ovo je Brena s "DEUTZ" motorom. lijep ose vidi na reduktoru prednje vuce IMT u odlijevku


Cirta cx100 slikana u Gudovcu 2006.g.


Kad smo vec kod modela koji su se izvozili u "pustinjske zemlje", evo ga i IMT 559 koji je u biti 558 s bolje rijesenim hladjenjem. zaboravio sam za koju zemlju je bio namjenjen...


A evo je jedna Brena, koja je izvezena u Englesku, i u koju je takodjer tamo ugradjivan motor, te je traktor brandiran kao NUFFIELD 126:
 
B

Bobo

Guest
To ti je 558, samo ima puno veci i rjedji hladnjak naprijed, da se moze bolje ohladiti i po vrucini i prasini. Svidja mi se sto mu se hauba otvara na stranu, kao na ursusu 360, pa dolijevanje goriva i vode nije mucan posao kao na 558...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
A jesu li na IMT 559 rješili i kočnice? U mene u selu nema ni jedan IMT 558 s dobrim kočnicama.
 
B

Bobo

Guest
kocnice nisu problem traktora, vec neodrzavanja...

kocnice na 558 su dobro zamisljene uz odgovarajuce odrzavanje, a to sto ne rade nakon 20 godina rada, nije do traktora.

Dakle, 559 ima iste kocnice kao i 558 i uz redovno odrzavanje trajat ce dulje nego traktor, samo je to ljudima tesko objasniti. 560 ima slicne kocnice i na njima postoji mala modifikacija koja takodjer produzuje vjek trajaja kocnica...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
kocnice nisu problem traktora, vec neodrzavanja...

kocnice na 558 su dobro zamisljene uz odgovarajuce odrzavanje, a to sto ne rade nakon 20 godina rada, nije do traktora.

Dakle, 559 ima iste kocnice kao i 558 i uz redovno odrzavanje trajat ce dulje nego traktor, samo je to ljudima tesko objasniti. 560 ima slicne kocnice i na njima postoji mala modifikacija koja takodjer produzuje vjek trajaja kocnica...


može neka slika uz obijasnjenje
slika=1000 riječi
 
V

vedo

Guest
Ovi Brena traktori,ako su sa drugim motorom,mogu se prepoznati po prednjim svjetlima
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ovaj 559 je strah traktor
ima jedan u mom selu,ima kabinu na sebi,covjek pokido cekrka i cekrka sa njim a traktoru nista,navuko se taj balvana i balvana,izvuko sijena i sijena i jos radi ko sat,zkaci za sebe viljuske za sijeno pa stavi plast na njega blizu hiljadu kila a za to zakaci jos jedan a ponekad i dva ali manja,cim budem iso kod njega poslikat cu ga........
ja koliko sam cuo ti su traktori namjenjeni za alzir.....

kod nas se ti imt bas teret npr ima jedan 577 covjek stavi na njega preko 8 metara sirove bukovine,a vile za sijeno koristi i naprijed i naazd a plastovi boze sacuvaj pa je znao jos zakacit za njega pa sve vuc ali ipak motor na tom traktoru nije mogao sastaviti 3 godine jer ga covjek ne zali a jos u sumi stavi silu na njega jos mu i zakaci jos za prikolicu.........
 
S

sarajevo1

Guest
da se nadovezem na ovu temu... Ja sam licno ove IMT 559 vidzao u Sudanu i Sri Lanci. U Sri Lanci sam radio sa njihovom vojskom i oni imaju IMT 539 i 559 kao i tafe iz Indije. IMT-e su kupovali prije rata na prostoru bivse juge a tafe poslije. I dan danas se zaklinju u IMT. A jos da kazem da njihova vojska to ne odrzava jer nema novca nego samo ganjaju po dzungli. IMT ide i dan danas bez probelma. S TAFE imaju problema s motorima... I jos istina je da gotovo sve traktore koje sam vidio u Africi i Aziji su bez kabine. Iz prostog razloga jer ima ne treba i kosta jeftinije. A oni su ipak zemlje "treceg svijeta" pa nastoje da usparaju na svemu.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
sarajevo1 kaže:
da se nadovezem na ovu temu... Ja sam licno ove IMT 559 vidzao u Sudanu i Sri Lanci. U Sri Lanci sam radio sa njihovom vojskom i oni imaju IMT 539 i 559 kao i tafe iz Indije. IMT-e su kupovali prije rata na prostoru bivse juge a tafe poslije. I dan danas se zaklinju u IMT. A jos da kazem da njihova vojska to ne odrzava jer nema novca nego samo ganjaju po dzungli. IMT ide i dan danas bez probelma. S TAFE imaju problema s motorima... I jos istina je da gotovo sve traktore koje sam vidio u Africi i Aziji su bez kabine. Iz prostog razloga jer ima ne treba i kosta jeftinije. A oni su ipak zemlje "treceg svijeta" pa nastoje da usparaju na svemu.

nije ni TAFE loš.....možda je frka jer su im motori recimo nježniji....
 
S

sarajevo1

Guest
Nisam ni mislio da kazem da je tafe los..slazem se tafe je dobar traktor. Ali tamo je vlaznost vazduha velika. Pogotovo kada monsun stigne. Oni nemaju garaze i te stvari. Nego sva vozila pa i traktori su vani. Izlozeni suncu i kisi. A o kvaliteti mehanicara ne treba ni da kazem. Jer je nula. Tako da je servisiranje jako lose. Pa mislim da svi ovi faktori uticu da imaju problema. Ali jednostavno u tim uslovima tamo IMT je jako se dobro pokazao. Samo da dodam da oni traktore koriste za transport po dzungli. Dok sam ja bio tamo jos su bili u ratu i koristili su traktore da transportuju opremu, hranu, municiju, itd...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
sarajevo1 kaže:
Nisam ni mislio da kazem da je tafe los..slazem se tafe je dobar traktor. Ali tamo je vlaznost vazduha velika. Pogotovo kada monsun stigne. Oni nemaju garaze i te stvari. Nego sva vozila pa i traktori su vani. Izlozeni suncu i kisi. A o kvaliteti mehanicara ne treba ni da kazem. Jer je nula. Tako da je servisiranje jako lose. Pa mislim da svi ovi faktori uticu da imaju problema. Ali jednostavno u tim uslovima tamo IMT je jako se dobro pokazao. Samo da dodam da oni traktore koriste za transport po dzungli. Dok sam ja bio tamo jos su bili u ratu i koristili su traktore da transportuju opremu, hranu, municiju, itd...

za TAFE me čudi jako da šteka u đungli, pošto je u Indiji proizveden.....
 
V

vedo

Guest
sarajevo1 kaže:
Nisam ni mislio da kazem da je tafe los..slazem se tafe je dobar traktor. Ali tamo je vlaznost vazduha velika. Pogotovo kada monsun stigne. Oni nemaju garaze i te stvari. Nego sva vozila pa i traktori su vani. Izlozeni suncu i kisi. A o kvaliteti mehanicara ne treba ni da kazem. Jer je nula. Tako da je servisiranje jako lose. Pa mislim da svi ovi faktori uticu da imaju problema. Ali jednostavno u tim uslovima tamo IMT je jako se dobro pokazao. Samo da dodam da oni traktore koriste za transport po dzungli. Dok sam ja bio tamo jos su bili u ratu i koristili su traktore da transportuju opremu, hranu, municiju, itd...

Pa dobro za ove male traktore(539,559,TAFE i sl.) da im prevoze municiju,hranu ali zašto su im služili ovi veliki BRENA traktori sa DEUTZ motorom
 
S

sarajevo1

Guest
Niko nije rekao da imaju IMT"brena" traktore. Ja sam pretezno vidzao IMT 539 i ponekog 559. A tafe...pa nije ista kavliteta traktora koje prodaju u Aziji ili u Europi. Za europu sam siguran da rade puno kvalitetnije. Isto kao i vozila. Na pr. Toyota ne radi istu kvalitetu vozila za aziju i Afriku kao sto radi za europu ili Ameriku. A ni TAFE kao traktor nije los tamo. Ne kude oni njih nego samo kazu da je IMT za njih bolji...i to prvenstveno radi motora.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
sarajevo1 kaže:
Niko nije rekao da imaju IMT"brena" traktore. Ja sam pretezno vidzao IMT 539 i ponekog 559. A tafe...pa nije ista kavliteta traktora koje prodaju u Aziji ili u Europi. Za europu sam siguran da rade puno kvalitetnije. Isto kao i vozila. Na pr. Toyota ne radi istu kvalitetu vozila za aziju i Afriku kao sto radi za europu ili Ameriku. A ni TAFE kao traktor nije los tamo. Ne kude oni njih nego samo kazu da je IMT za njih bolji...i to prvenstveno radi motora.

al nakon rata nije ni IMT više bog zna kaj....
ne znam kolko je istina, nek me kolega Bobo demantira ili pak potvrdi, al čujem da na IMT-ima novije generacije pucaju glave ko repa, i to ako ga se malo više ganja...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Istina je da IMT nije više što je nekad bio. U nas čovjek koji se bavi šumom uzeo 2008 dva nova IMT 539 s novom limarijom i ima jedan IMT 539 1986 godina i kaže da ovi novi nisu ni do koljena oveme starome IMT 539. U oglasim sa može naći IMT 539 starih od 1-3 godine, da su dobri nebi ih ljudi tako brzo prodavali.
 
M

montoya1

Guest
maiky kaže:
montoya1 kaže:
Pitao sam čoveka iz IMT-a zašto su skinuli kabinu,kaže da je kao rađen kao pokušaj za izvoz negde u Afriku

u Africi su svi traktori bez kabine? :scratch

sad sam skuzio stvar! :!:
umijesto da montiras klimu skines mu kabinu neka bude "promaja"
pametni su ovi "susjedi" :D
Prebogat narod tamo živi,sigurno će pre kupiti fenda sa klimom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
MatijaKrizanicMF35 kaže:
al nakon rata nije ni IMT više bog zna kaj....
ne znam kolko je istina, nek me kolega Bobo demantira ili pak potvrdi, al čujem da na IMT-ima novije generacije pucaju glave ko repa, i to ako ga se malo više ganja...
A od čega bi ga dobroga složili?
Cigiči su kod nas več i šume očistili. Željezare se več lagano mogu zvati pretapaonice starog gvožđa. Rudnika više nema. Večinu dijelova rade privatnici čak i za tvornice jer se ovima ne isplati.
Nekad su odljevci morali odstajati i tek onda su se obrađivali.
 
B

Bobo

Guest
Ne bih znao ovo za glave, al ruku na srce, to nije do IMT-a nego do Rakovice gdje se motori i proizvode, a da im se kvaliteta srozala, to je ziva istina...

IMT kao IMT se nije pokvario apsolutno NISTa u odnosu na prijasnje godine. Ovo mi je reklo vise ljudi koji su radili u IMT servisu i kazu da je iz pozege tjedno odlazio kamion s pumpama visokog pritiska za Beograd radi remonta istih. Iz prve ruke vam mogu reci da je i moj 539 iz 1981.g. imao puno djecjih bolesti, al su onda bila neka sretnija vremena, pa se sve rjesavalo gajbom piva.. Kad se sve poslozilo za "poznatog kupca" traktori su radili bez greske, kao i svi 539 iz mog kraja, posto zivim u sredini gdje svi svakoga poznaju, i to doslovce. Pa ako ti nemas rodjaka koji radi u IMT servisu, ima tvoj kum, pa nije problem ;)

Ljudi su prije bili sretni da uopce dobiju traktor, bez obzira kakav on bio. Ujak je isao po 539 kojeg je uplatio i zbog fluktuacije valute morao jos tri puta ici nadoplacivati za njega (ako on nece nadoplatiti, ima tko hoce) i dobio je traktor bez spanera. Bio je sretan sto je uopce dosao na red za traktor... A i pravi serviseri su obavljali "nulti servis" prije preuzimanja traktora, sto se danas ne radi.

Znam i za slucaj da je covjek preuzeo traktor, i kad je nakon godinu i pol dana zapeo u njivi, ubaci u 3. sporu, kad traktor ima gresku na reduktoru... Poznali su ga, pa su mu ga popravili "ispod pulta"... Pitaj danas godinu i pol dana nakon isteka garancije da ti tako nesto naprave, samo ce ti se smijati u lice.

Dakle decki, nije se IMT toliko pokvario, koliko su ljudi navikli na 30 godina star traktor kojem vise nije cuda da se nesto i pokvari, a kad kupe nov IMT , ne da im se ni podotezati sve vijke na njemu, i smeta ih kad negdje curi ulje...

Pogospodili smo se i nista vise ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bobo sad mi je žal kaj nisam slikal glavu od jednog 533 kojeg sam radil. Srpska potpuno ista kao IMT ali na mijestu na kojem bi trebalo pisati IMT piše (čini mi se) SMR. Bila je u kutiji i deklaracija na kojoj je bil i broj telefona privatnika koji ju radi.
Još i danas mi je žal kaj tog čovjeka nisam nazval i kvalitetno ga se našpotal.
Odljevak sav rupičast.
Rupe za podizače trebalo rajbati.
Vodilice ventila u luftu.
Sve u svemu katasrofa. Ugradil sam ju na čovjekovu odgovornost. Traktor ima sad oko 700 sati i još ide, a dokle če :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh