• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Alternator ispravan.
Ne diraj boš pumpu.
Hidraulik normalan.
 
M

montoya1

Guest
Evo moje mašine

montoya006.jpg
[/url]
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Moze se IMT bez problema saltati, samo treba znati rukovati mjenjacem... Nije to auto, pobogu...

Sto se okretaja tice, ostavi ih na 2200 i tu ga tjeraj kolik oti srce zeli bez ikakve bojazni po traktor... Samo... 83 radna sata u dvije godine, taj traktor jos nije ni razradjen kak otreba, a vidim vec plug, freza... koliko mu je to pametno...

uglavnom, kad tako malo sati pravis godisnje, nece mu nista biti iducihi 50 godina...

Nozni gas se da napraviti, ali u kabini je problem s papucicom da bude stavljena na dobro mjesto... ja imam na 539 bez kabine nozni gas i to je super stvar... Od kako sam ga stavio, rucni ni ne koristim.

inače bobo, da se nadovežem, 533 je najbolji na mjenjaču, ali mu fali nožna papučica za međugas....bilo bi idealno da ju ima...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Eh, dobar je isto ko i na 539, 540. Stari 533 je iskako mi iz 1 i rikverca dosta često, al znam i zašto. Dok ovaj sad hoće izletit iz 2 spore pod balirkom i đubretarom al samo kad je blaga nizbdrica pa nema opterećenja, oboje cupkaju traktor naprijed nazad, a nema ni 1500rh.

Ostala banda s 5 brzina hoće iz 4 izletit al ona ionako netreba.

Najgora situacija mi je bila kad mi je uz brijeg iskočio iz 1 brze a iza dvoosovinka s 3 koša kukuruza, kočnice nisu bile sjajne (prije nikakave), sva sreća širok put i dubok vagaš pa smoto odma puni. Znao sam da iskače al dugačak brijeg a 3 sporom se nikad popet a žurio.

Što se tiče nožnog gasa na 533, hm, nije on baš nešto živ na gasu pogotovo čim nešto teže treba povuć, povučeš gas i čekaš men jednostavnije, dok recimo na 539 fali nožni.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
petre

da u onih koji imaju 5 brzina ta 4 je problematicna kod mene u kuma na 542 se zalomio taj zubvanik jer mu je htio iskocit iz te brzine pa onda se ubravio i tako se odlomio
 
F

farmerLuka

Guest
Montoya1
Dobar 577 koje je godiste koliko r/h i kako te sluzi.Ja imam isto takav 92g sa plavim motorom (bio za izvoz) s njim sam prezadovoljan odlican traktor u oranju, tanjuranju, spremacem, rotodrljacom, silokombajom, ma sta god da zakacim ide ko blesav motor nist ne osjeti prima gas ko TDI ja imam samo rijeci hvale za njega to je po mom misljenju jedni traktor s istoka europe sto je u nekim stvarima bolji od zapadnih europskih traktora.
 
M

montoya1

Guest
pozdrav
traktor je 91 god. ima oko 5000 r/h i ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan
 
B

Bobo

Guest
533 i nozni gas ne idu jedno s drugim jer je na 533 regulacija preko leptira, pa se treba izmisljat feder koji ce vracat pedalu na ler i tako komplacija je, jer bi se onda i rucni vracao djelovanjem tog federa..

Na 539 je to 15 minuta posla i nozni gas je tu. ne znam kako bih bez njega a pravio ga iz zajebancije.

Sto se tice IMt traktora opcenito, 539, 558, 577 i kod pazljivog gazde 5136. Drugi svaki ima neku manu i neki im bog fali.

539 i 558 su vrhunac jednostavnosti a radnici su pravo dobri za svoju snagu. 577 s mokrim kocnicama i Brena, kud ces bolje traktore? naravno s obzirom na cjenu koliko ksotaju i novi i polovni.

Rakovicin s44 je nesto najbolje sto su uspjeli sastaviti. To je naprosto motor bez greske i mane.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
533 i nozni gas ne idu jedno s drugim jer je na 533 regulacija preko leptira, pa se treba izmisljat feder koji ce vracat pedalu na ler i tako komplacija je, jer bi se onda i rucni vracao djelovanjem tog federa..

Na 539 je to 15 minuta posla i nozni gas je tu. ne znam kako bih bez njega a pravio ga iz zajebancije.

Sto se tice IMt traktora opcenito, 539, 558, 577 i kod pazljivog gazde 5136. Drugi svaki ima neku manu i neki im bog fali.

539 i 558 su vrhunac jednostavnosti a radnici su pravo dobri za svoju snagu. 577 s mokrim kocnicama i Brena, kud ces bolje traktore? naravno s obzirom na cjenu koliko ksotaju i novi i polovni.

Rakovicin s44 je nesto najbolje sto su uspjeli sastaviti. To je naprosto motor bez greske i mane.

možda su jedino na 533 krivac zastarjeli motori.... IM 033 T= PERKINS P3/P3144 TA, možda su trebali iskopirat perkinsov A3.144, 2365 ccm i 36 KS pri 2000 o/min, pošto isti ima razvodni mehanizam zupčanike, ali ima promjer 88.9 mm, i hod 127mm roto pumpu, a bio je ugrađen u traktor MF133, MF35, i za FRANCUZE MF135 i MF35X, a sličan je motoru A3.153, tj M33T, ugrađen na traktore MF35X i IMT 539, 540, 542.....
 
F

farmerLuka

Guest
533 je isto dobar traktor ali ga je sad vec malo vrijeme zgazilo motor mu je dosta stare konstrukcije ali jos ih dosta u dobrom radnom stanju.539,540,542 imaju noviji zivlji motor M 33/t Jos bolji motor po meni je motor na 549 to je DM 33/t Na 560,565,567,569 su isti motori ko na 539,540,542,549 samo su produzeni za četvrti klip 577 ima s44 motor koji je nevjerojatno zestok na gasu i nenormalno jak posebno mi se svidja to sto s44 motor ne dimi i ne gusi se pod opterecenjem.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
farmerLuka kaže:
533 je isto dobar traktor ali ga je sad vec malo vrijeme zgazilo motor mu je dosta stare konstrukcije ali jos ih dosta u dobrom radnom stanju.539,540,542 imaju noviji zivlji motor M 33/t Jos bolji motor po meni je motor na 549 to je DM 33/t Na 560,565,567,569 su isti motori ko na 539,540,542,549 samo su produzeni za četvrti klip 577 ima s44 motor koji je nevjerojatno zestok na gasu i nenormalno jak posebno mi se svidja to sto s44 motor ne dimi i ne gusi se pod opterecenjem.

565 i 569 imaju motor DM34, dakle isto ko i 549, samo za klip više.....
 
4

4fun

Guest
Jel zna neko cijene imt traktora ili zna gdje se na internetu može pronać cijenik.
 
F

farmerLuka

Guest
De nek neko preracuna taj cijenovnik u neku normalniju valutu kunu,euro,franak, bilo sta samo da znam koliko je to i zasto nema cijene od 2050,2070,2090
 
B

Bobo

Guest
Cjene za 2050 2070 2090 nema jer se ne proizvode... napravljeno je svega par komada koji se razvlace po sajmovima i to je sve... Prije par godina sam vidio 2090 u Novom Sadu i bas se vidjelo da je prototip... Nije imao prorezanu haubu, vec samo one rupicaste ukrasne limice zaljepljene po haubi, nisu ni usarafljeni bili i tako neki detalji, dok su sva tri 2050 s JD motorima bili sastavljeni OK u nji hse cak smijelo i uci. Onaj 2050 sto je bio na JD standu se vozao po vasaru.
 
F

farmerLuka

Guest
Bobo krivo si informiran 2050 ima za kupit i to sa JD motorom ili sa perkins po zelji samo neznam kolika je cijena
 
B

Bobo

Guest
2050 ne... samo mozda sajamski model, a za ova dva jaca znam da su napravljeni samo prototipovi.

U srbiji se 2050 mogao kupiti na sajmu kad je i predstavljen, te godine sam i ja na sajmu bio a cjena mu je tad bila kao i 549 DV o.l. kao sto ja imam.

Ja sam trebao kupiti 2050 s JD motorom, ali nisu ih vise proizvodili, jer kao ne mogu dobiti homologaciju za njih nesto ima fali...

Sad prave 539, 539DV, 549, 549DV, 577 DV, 550.10 i 550.20 i vise NISTA... MISLIM da po zelji ide 546, al nisam siguran...
 

Najnoviji postovi

Na vrh