• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

V

vedo

Guest
domagoj kaže:
Samo hoću reći, da je MB trac iako stariji 10-ak godina i puno više izrađen, bio DALEKO ispred IMT-a.
Prije svega mislim na pouzdanost, mada su i komande i rukovanje sa MB-om par svjetlosnih godina ispred...


Eto,da nisi kupovao IMT i MB mogao si sebi kupiti John Deere,Steyr,Case i sl.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo na forumu sam vec neko vrijeme i bas sam ovu rubriku isao malo procitat IMT ima dosta stranica pa nisam bas uspio sve. IPak je IMT kod nas dosta cesti traktori, vidio sam da su se dosta usporedivali 560 i ursus c-360 po mojim saznanjima stariji tip IMt 560 ima 40 kw a ursus c-360 38,2 ili 38,6 tako nesto tako da mislim da nije to neka velika prednost da 2 kilovata imt je puno tezi traktor i nema bez veze rezervar od 90 litara a za ove novije imt sam cuo novije godiste da su puno bolji te da imaju drugacuju pumpu i da si jaci i mislim da imaju 5 brzina evo moj susjed ima tog novije bilo bi to dobro kupit traktor je jako uscuvan nije puno radio, prije nego sam uzeo ursusa bio sam isao gledat jednog IMT-a radilo se o 567 imt-u. bio je 84.godiste nije imao kabinu i jedino sta je valjalo bio je motor . hidraulika je bila losa prednji kraj los(sve je imalo lufta) kvacilo je bilo prikraju lamela ,imal je 14,9 gume valjda su gazdi bile jeftinije za kupit,i limarija je bila sbva pomotana imal je 5 brzina i nozni gas ali nema kad si mu stisnuo gas to je grmilo bas se vidlo da je traktor snazan cijena mu je bila 3800 eura regan nije bio ,bio bi mjenjao on za mojeg zetora 4712 ali me trazio jos dosta para, svidio i se traktor sam da nije bio tako zapusten vjerovatno bi se jos dosta nasarafio.sta se tice suporedivanja 549 i ursusa c-360 mislim da po snazi tu imt nema sta trazit ursus je definitivno jaci zbog reduktora i zbog tezine neznam koliko imt ima kila ali nevjerujem da je tezi od 2500 kg stari tip imta 560 i ursus c-360 to bi se jos dalo usporedivat ali velim mislim da noviji tip 560 je definitivno jaci .bobo nemoj se ljutit znam da si veliki ljubitelj IMT-a reci mi kaj ti mislis,iskreno nisam vozio 560 ali kod nas ih ima dosta u moslavini...pozzzz
 
V

vedo

Guest
bornakutina kaže:
Evo na forumu sam vec neko vrijeme i bas sam ovu rubriku isao malo procitat IMT ima dosta stranica pa nisam bas uspio sve. IPak je IMT kod nas dosta cesti traktori, vidio sam da su se dosta usporedivali 560 i ursus c-360 po mojim saznanjima stariji tip IMt 560 ima 40 kw a ursus c-360 38,2 ili 38,6 tako nesto tako da mislim da nije to neka velika prednost da 2 kilovata imt je puno tezi traktor i nema bez veze rezervar od 90 litara a za ove novije imt sam cuo novije godiste da su puno bolji te da imaju drugacuju pumpu i da si jaci i mislim da imaju 5 brzina evo moj susjed ima tog novije bilo bi to dobro kupit traktor je jako uscuvan nije puno radio, prije nego sam uzeo ursusa bio sam isao gledat jednog IMT-a radilo se o 567 imt-u. bio je 84.godiste nije imao kabinu i jedino sta je valjalo bio je motor . hidraulika je bila losa prednji kraj los(sve je imalo lufta) kvacilo je bilo prikraju lamela ,imal je 14,9 gume valjda su gazdi bile jeftinije za kupit,i limarija je bila sbva pomotana imal je 5 brzina i nozni gas ali nema kad si mu stisnuo gas to je grmilo bas se vidlo da je traktor snazan cijena mu je bila 3800 eura regan nije bio ,bio bi mjenjao on za mojeg zetora 4712 ali me trazio jos dosta para, svidio i se traktor sam da nije bio tako zapusten vjerovatno bi se jos dosta nasarafio.sta se tice suporedivanja 549 i ursusa c-360 mislim da po snazi tu imt nema sta trazit ursus je definitivno jaci zbog reduktora i zbog tezine neznam koliko imt ima kila ali nevjerujem da je tezi od 2500 kg stari tip imta 560 i ursus c-360 to bi se jos dalo usporedivat ali velim mislim da noviji tip 560 je definitivno jaci .bobo nemoj se ljutit znam da si veliki ljubitelj IMT-a reci mi kaj ti mislis,iskreno nisam vozio 560 ali kod nas ih ima dosta u moslavini...pozzzz

Ako te šta interesuje za IMT 560 pitaj mene, ja ga imam.IMT 560 ima 42,7 kw,a za težinu nisam siguran.Pošto je kod mene IMT bez kabine,u priručniku je pisalo da je težak 2400 kg,dok sam negdje pročitao da je težak 2600 kg,pa kome sad da vjeruješ.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kojeg imas imt-a 560 noviji tip ili stariji ? 3100 ja mislim da ima 560...i kako si zadovoljan sa njim ?potrosnja pri oranju cijeli dan?
 
V

vedo

Guest
bornakutina kaže:
kojeg imas imt-a 560 noviji tip ili stariji ? 3100 ja mislim da ima 560...i kako si zadovoljan sa njim ?potrosnja pri oranju cijeli dan?

81' godište,stariji tip,zadovoljan sam sa traktorom,eh za potrošnju nisam siguran ali troši dosta goriva,a za rezultat imam vrlo kvalitetno oranje :lol:
 
V

vedo

Guest
bornakutina kaže:
plug 2x12 vjerovatno i ores u 1 direktnoj??tu si sporiji nego ja u 3 direktnoj...

ne ne plug 2x14" i oranje zavisi od težine zemljišta,pošto kod nas nije svugdje zemlja ista
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a cuj vuku poljaci sa ursusom i 3x10 ali po zemlji koja je pjescana ....2x12 je idealan plug za taj traktor 2x14 je ipak malo previse i treba bit idealni uvjeti za oranje jebes to ak ihraulik neide do kraj a ak malo malo koristis speru to nije oranje....govorim za ursusa moj bratic ima 560 84. godiste jos je starija linija i ima 2x12 i na motoru mu pise 40 kilowata...
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice ursusa 360 i IMT-a 549, ursus je samo u prednosti zbog veceg izbora radnih brzina i po meni NICEGA vise... Ljudi u mom kraju sa 355 i 360 oru s 2x12" i to nekad bude na knap, sto moze i 549 bez prednje vuce. 24 diska tanjurace, moze i 549, sjetvospremac nosim 2.20m sto moze i ursus... A kad ukljucim prednju vucu, ursus 360 nema sto traziti kraj mene, na istoj njivi s istim prikljuckom...

Radio sam nesto malo s ursusom 360, i ne svidja mi se nacin na koji mu je kardan zamisljen, te kvacilo koje "grize" i jako tesko se dozira na svakom ursusu kojeg sam imao prilike voziti.

Dobri su to traktori, nema tu govora, ali, ipak mislim da ga nije u redu usporedjivati s bilo kojim drugim IMT-om osim 549, jer ga jedan 558 zapisa ko od sale, a o 560 da i ne pricam...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa da nisu losi traktori i cijena im je povoljna potrosnja mala ,djelovi jeftini kardani hidraulik im je koma zamisljan, slazem se sa tobom da 558 pojede ursusa ali ovo za 560 nisam bas siguran taj traktor je dosta tezak ja za ursusa imam plug 2x12 i tanjurace 24 diska to je za njega idalno.Sta se tice 549 pa ja mislim da i on ima 5 brzina taj traktor je puno brzi od ursusa to sigurno ali mislim da je ipak tu ursus jaci a dupla vuca na 549 to je vec druga prica. kolega mi je kupio tog 549 sa duplom vucom nisam siguran koje je godiste bio koristio ga je samo za vocnjake i kaze da i nije bas bio zadovoljan zamjenio ga je za hurlimana 80 konja i kaze da se preporodio neznam svako prica jedno mozda je bas naletio na loseg 549 ali kupio ga je novog...od imt mi se najvise svidaju 558 i onvoja linija 560....to su odlicni traktori 558 malo losiji orac zbog tezine ali za transport ili tanjurece odlican 558 portga zanjurace 24 diska...kod nas tko god ima IMT-a 560 ima i 2x12 cola plug rijetko tko 2x14 imao je moj susjed 560 sa 3 brzine i 2x14 cola plug i kaze da mu nije bilo bas na tašte vuc...
 
B

Bobo

Guest
Bit ce da ti se kolega zove Tomislav...

Gledaj, imao je nov IMT od 50ks od kojeg zna sto i ocekivati, pogotovo za novce koje je dao. Zamjeni ga za hurlimanna 80ks i prica kako se preporodio. Sigurno se sali...

Ljudi previse ocekuju od IMT-a jer su navikli na price o ovim novim traktorima, koji se ni jedan ne kvari, a svakih 500 sati servis zovu, dok NI JEDAN IMT servisa nije vidio. Ljudi sami mjenjaju ulje i samo ga ganjaju. Jos su i dobri kako se prema njima odnosi...

Na mom 549 kako je dosao u dvoriste sam sve vijke dotegnuo do kojih sam mogao doci, jer ih u tvornici ne dotezu bas najbolje, sarafe na tockovima treba putem do kuce dotezati, dok se boja na kontaktu matice i felge ne "potrosi". Neki ni to nisu radili. Pravilno razradjivanje motora je ogromna stavka i treba prviih 100 sati odraditi na 1500 i manje okretaja. jedva sam se ja suzdrzavao koji na traktor donekle i pazim...

Ne poznam covjeka koji je u zadnjih 10 godina zvao majstora bilo koje vrste da napravi preventivni servis bilo koje vrste... kao npr prestelavanje ventila, mjenjanje uloske brizgaljki, cak da su filteri goriva preventivno mjenjani... NISTA, samo se mjenja ulje u motoru, podmazivanje svakih nekoliko i "toci i vozi"

Reci mi da nije istina sto pisem...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
je slazem se sa tobom al cuj ipak ak kupis novi traktor ne ocekujes da ces malo malo sarafit po njemu....je Tomislav vi se znate?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Samo nemojte početi uspoređivati kvalitetu između Ursusa i Imt-a.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
puno losija obrada matejala ursusa od imt definitivno htio sam samo usporediti snagu traktora ursus je jako slican zetoru ali velim obrada materjala je puno losija i od imt-a a kamoli od zetora...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
bornakutina kaže:
puno losija obrada matejala ursusa od imt definitivno htio sam samo usporediti snagu traktora ursus je jako slican zetoru ali velim obrada materjala je puno losija i od imt-a a kamoli od zetora...
Nije stvar u obradi nego u kvaliteti materijala.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
a kaj ljude tolko smeta na IMT-u, pa to je traktor za malo bogatiju sirotinju? on je neudoban, krut i jeftin.

mi da smo malo mislili i kupovali istocne traktor,aute,stanove itd (losije). imali bi papire od njih u nahtkaslinu (ne u banci) i nebi bili duzni bogu i vrag

svaka cast ljudima kojima se isplate tako skupe stvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh