• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas gledah ponudu traktora kod nas i naleti na ovo.

imt3velika.jpg












Da li je ovo uopće IMT? U oglasu piše: IMT 100 CRD.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
puknuti kaže:
maiky kaže:
pa sam mora izvaditi ulje i otvoriti poklopac gdije se ukopcava kardan da bi moga iščupati elektrodu.

ali bitno je da hidraulika radi izadovoljavajuce
kaj ti nije bilo logičnije da skineš desni poklopac ?


Ne!
na njemu mi se nalazi ventil zraka kočnica prikolice (ako me kuzis) koi je spojen cijevima i letvom od desne kocnice i kad ga otvoris ti smetaju one dvije laisnice (letvice) od hidraulike (od gornjih rucica hidraulike) teze je zavuci ruku na desnom na lijevom je jedino je malo zeznuto poslije ubosti u zupčanik kardana rucnu (poslije tri pokusaja uspio)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
maiky kaže:
Ne!
na njemu mi se nalazi ventil zraka kočnica prikolice (ako me kuzis) koi je spojen cijevima i letvom od desne kocnice i kad ga otvoris ti smetaju one dvije laisnice (letvice) od hidraulike (od gornjih rucica hidraulike) teze je zavuci ruku na desnom na lijevom je jedino je malo zeznuto poslije ubosti u zupčanik kardana rucnu (poslije tri pokusaja uspio)
Maiky , Maiky 21 stolječe a ti nisi čul za magnet ;)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ovo na slici je neki talijan ili čak onaj stari Univerzal s dvocilindričnim motorom negdje oko 25ks...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muhanicar kaže:
maiky kaže:
Ne!
na njemu mi se nalazi ventil zraka kočnica prikolice (ako me kuzis) koi je spojen cijevima i letvom od desne kocnice i kad ga otvoris ti smetaju one dvije laisnice (letvice) od hidraulike (od gornjih rucica hidraulike) teze je zavuci ruku na desnom na lijevom je jedino je malo zeznuto poslije ubosti u zupčanik kardana rucnu (poslije tri pokusaja uspio)
Maiky , Maiky 21 stolječe a ti nisi čul za magnet ;)


iskreno nemam magnet
onaj na anteni
ali mislim da nebi pomoga
lektroda je duga oko 30-40 cm i stala je okomito mora sam je savinuti da bim je moga izvaditi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maiky kaže:
lektroda je duga oko 30-40 cm i stala je okomito mora sam je savinuti da bim je moga izvaditi
Pa kako je tako ravna upala unutra da više nije išla van ? :scratch
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muhanicar kaže:
maiky kaže:
muhanicar kaže:
Veliš na minimumu (misliš gasa) . Predpostavljam pod teretom.
Najprije provjeri O-ringe na koje sumnjaš.
Gledaj da ti opadne cjevčica nutra dok buš ju metal ;)


zamijenio O ring iz neke garniture gumica za hidrauliku koj je kostala 16 kn ne vijerujem da ce puno trajati.
nije mi pala cijevcica stavio sam elektrodu kroz cijevcicu da mi sluzi ko vodilica (pametno ne!) :D
pala mi je elektroda (ne pamento ne) :x
pa sam mora izvaditi ulje i otvoriti poklopac gdije se ukopcava kardan da bi moga iščupati elektrodu.

ali bitno je da hidraulika radi izadovoljavajuce
Kak ti je mogla opasti. Ja sam tebe skužil da buš koristil elektrodu za autogeno zavarivanje :scratch


puknuti kaže:
kaj ti nije bilo logičnije da skineš desni poklopac ?
Za taj dio si je sam kriv. Bar je ulje malo vidlo svjetlo dana :lol:


nije za lektroda za autogeno nemam je
vidis takva nebi mogla upasti pametna ideja
(bila je inox 4mm (bez šljake) tata je nekad htio napraviti roštilj pa ih imam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Maiky nemoj se tim zamarati.
Padali su ljudima i veči dijelovi unutra. Ja sam u jednom Zetoru našel gedoru 17 ( taman ide kroz rupu gde se toči ulje :scratch ). Lom od par tisučaka pa si ti misli.
Ta cijevčica se bez brige ubacuje sa prstima samo treba malo pripaziti i radi toga sam te upozoril.
A na kraju je izašlo isto.
 
G

geodet91

Guest
Pozdrav ljudi, evo novi sam ovdje i imam jednu molbu, ako itko ima kakvu shemu električnih instalacija za IMT 549. Zahvaljujem se unaprijed.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
geodet91 kaže:
Pozdrav ljudi, evo novi sam ovdje i imam jednu molbu, ako itko ima kakvu shemu električnih instalacija za IMT 549. Zahvaljujem se unaprijed.
Negdje na forumu ima priručnika , radioničkih i korisničkih ...stvarno ne znam gdje je to .Nađi skidaj i sredi to sranje .
Probaj opisati problem , možda se nađe riješenje bez pisanog traga .
 
G

geodet91

Guest
Pogledo sam te priručnike za IMT 549 i nema shema unutra, samo popis osigurača i namjena. A ja bi trebo popravit instalacije koje se tiću svjetala, žmigavaca i instrumenata, ima shemu od IMT 539, slično je sve, ali ovaj 549 ima drugačije instrumente i više lampica koje ih osvjetljavaju..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muhanicar kaže:
Maiky nemoj se tim zamarati.
Padali su ljudima i veči dijelovi unutra. Ja sam u jednom Zetoru našel gedoru 17 ( taman ide kroz rupu gde se toči ulje :scratch ). Lom od par tisučaka pa si ti misli.
Ta cijevčica se bez brige ubacuje sa prstima samo treba malo pripaziti i radi toga sam te upozoril.
A na kraju je izašlo isto.


pa na kraju sam je i stavia prstima :D
sve ok
bitno da o-ring nebude alergican na ulje :p
 
D

dabegovic542

Guest
evo da se i ja uključim malo u ovu temu, zanima kabina što ima imt 542 na slici koja se nalazi na 199 strani, ove teme. čital sam dosta postova, a toga ima na tone i nigdi nisam mogel najti koji tip kabine je to, i tko je proizvodi i dal se more gdi nabaviti! ja bi je stavil na svoj imt 542 iz 1983. pošto ga više ne mogu registrirati baz kabine, ili ima netko za prodat polovnu kabinu iz 1985 onu široku kaj dolazi sa blatobranima odmah.
 
B

Bobo

Guest
mislim da takvu kabinu neces naci nigdje. To su slike nekih IMT-a koji su 70-ih i 80-ih godina zamisljani kakvi bi trebali biti u buducnosti, pa im je takva kabina valjda bila pre skupa za proizvodnju i od nje su odustali koliko znam. Za 539, 542 549 postoje sive kabine za izvoz koje imaju ugradjenu ventilaciju i grijanje, ali i takvi su dosta rijetki za pronaci kompletni, a kamo li da netko zeli prodati samo kabinu.

Inace, za registraciju traktora ne moras imati kabinu, moze proci i zastitni luk.
 
D

dabegovic542

Guest
ma znam da, ali kabina je kabina. imo sam ja kabinu onu usku što ide na kockaste blatobrane. sve dok nije traktor imo prometnu! od osiguranja dobil obečanje da če mi nabavit novu, ali je bio problem nabaviti takvu kabinu pa su odustali i rekli da toga više nema, i ja ostal bez kabine. a sad ga bez nje nemrem registrirat, dok me atestirani luk dođe skoro ko i polovna kabina.
 
G

geodet91

Guest
evo mene opet sa strujom na imt 549, zanima me za što služe ove dvije lampice u zaokružene plavom i žutom bojom na slici ispod.



Uploaded with ImageShack.us

U ovome kombiniranom instrumentu gdje je temperatura, gorivo, pritisak ulja i dr. na donjm dijelu su 2 lampice za svjetla, predpostavljam da je jedna za kratka i druga za duga, ali neznam što znaće ove ispod oznaćene. I ova žuto i plavo oznaćena se pale kad okrenem kontakt kljuć u položaj pozicije, zatim se žuta gasi kad je kljuć u položaju kratkih i dugih svjetala, dok ova plava ostaje upaljena. Sad neznam što bi se moglo iz toga uopće protumaćit i da li je to uopće onda dobro spojeno.
 
B

Bobo

Guest
Plava ( u biti zelena) bi trebala blinkati kako das koji zmigavac... A ova zuta je valjda oznaka pozicije,a to nikada nisam vidjao na IMT traktorima... Prije da bi to bila kontrolna lampica punjenja akumulatora...

Nesto je tu po meni krivo spojeno, al pitanje sto?
 
G

geodet91

Guest
da moze bit, zelena je vjerojatno za zmigavac ali nisam ni vidio rele zmigavaca pa vjerojatno tak stalno svijetli jer je krivo spojena, a što se tiće kontrolne lampice punjenja akomulatora, ona se nalazi gore na kombiniranom instrumentu di piše dinamo, tak da ću ovdje na žutu spojit onda poziciju.
 
B

Bobo

Guest
Joj, zbilja, da Dinamo ima svoju lampicu... potpuno sam na to zaboravio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh