• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
cisko kaže:
a kaj ljude tolko smeta na IMT-u, pa to je traktor za malo bogatiju sirotinju? on je neudoban, krut i jeftin.

mi da smo malo mislili i kupovali istocne traktor,aute,stanove itd (losije). imali bi papire od njih u nahtkaslinu (ne u banci) i nebi bili duzni bogu i vrag

svako je mislil najbolje kad je kupoval.

meni je sam žao kaj nisam uzel IMT 560 kad sam kupil ferca,sad mi je preslab i muka radit sa njim,o.k kupil sam ga za svoja 2 jutra kaj je na kraju ispalo 6-7 (lani)
a sad je oko 11 jutara to s njim treba odradit,al izdržal bi još neko vrjeme onda gledal jačeg i večeg, i to sam za keš bar znam da je moj
o.k gledam sad zekane jbg trebam dobit neku lovu pa če se to ubrzat.
al eto dvije godine mi malac odradil bez greške toči i vozi.
tak da meni imt nije toliko loš traktor.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
svi pricaju protiv imt-a,a nema iole ozbiljnijeg gazde koji ga nema u avliji,bar za kultiviranje i špricanje...

meni su 539 i 533 jedini traktori na imanju,verglaju non stop,redovan servis i bok.533 je vec drugu generalku navrtio,iznutra je ko nov,samo redovno ulje mijenjat i sve 5.Najgori su oni koji ga kude,ti bi potrgali i nakovanj.Ti se traktori mogu potrgat jedino ako ces njime vuc kamionku ili dvobrazni 14'' plug i ne znam ti ja sta.Pregrije se i mora krepat da je od ne znam cega i da ga je bilo tko radio.539 mi po ljetu s welger 45 nabroji i 13 000 bala(već 6 godina),da ne zakašlje,pali usred zime ko mina,a skupa obrade 15 ha zemlje godišnje,da ne brojim usluge.533 ga prati u stopu,pogotovo od kad je dobio generalku.

toliko od mene sto se tice imt-a... :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Borna: Tomislav je najprije bio clan ovog foruma pod imenom "tomislav" pa ga duuuugo nije bilo ovdje i sad pise pod imenom "Tomyslav"... Trazio je nedavno savjet o zamjeni 549DV za hurlimanna bas ovdje na forumu...

Onog zelenog sam samo cekao da vidim u nekom oglasniku... Na njuskalu je vec par dana, a kad sam cjenu vidio, pomislio sam samo "Svaka roba ima svog kupca, al ova ne ;) "... Trazi puno previse za jako neokretan traktor koji i u pola ljeta nemilice grije.a iz kabine ne moz pobjeci.

Tako je, tu je torpedo motor ugradjen, al dzabe mu svega...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Bobo kaže:
Borna: Tomislav je najprije bio clan ovog foruma pod imenom "tomislav" pa ga duuuugo nije bilo ovdje i sad pise pod imenom "Tomyslav"... Trazio je nedavno savjet o zamjeni 549DV za hurlimanna bas ovdje na forumu...

Onog zelenog sam samo cekao da vidim u nekom oglasniku... Na njuskalu je vec par dana, a kad sam cjenu vidio, pomislio sam samo "Svaka roba ima svog kupca, al ova ne ;) "... Trazi puno previse za jako neokretan traktor koji i u pola ljeta nemilice grije.a iz kabine ne moz pobjeci.

Tako je, tu je torpedo motor ugradjen, al dzabe mu svega...



kada se proizvodio taj traktor?
Ima malo sati, a Torpedo se ne proizvodi već 12 god, pa mi nije jasno.

Dali mi netko može reći koja je razlika između traktora 539,540 i 542?
Skužio sam da imaju isti motor, da 539 ima 3 brzine a 542 5 brzina i teži je, međutim o 540 neznam neke detalje.
Zanima me jer vidim po oglasnicima da je 540 dosta jeftiniji od 539, pa neznam u čem je kvaka?
Od kada do kada su se proizvodili 540 i 542?
Ako sam dobro čuo, 539 se proizvodi od 1981 god.
 
B

Bobo

Guest
Tractordati bas i nije za vjerovati...

Ovako, 539 svi znamo sto je i njega nema potrebe puno opisivati i o njemu razglabati.

540 je model koji je prevljen PRIJE 539, znaci 78, 79 i mislim da ima i novijih. 540 ima motor kao i 539, samo ima drugaciji zadnji kraj. jaci hidraulik, jace trube, bolji prednji most, radna svijetla u blatobranima, mogucnost ugradnje vanjskog hidraulicnog kruga, i tako. Zadnje gume 12.4 kao standardne.

542, prvi modeli su izgledali kao i 540 (jako rijetko ih vidjam, ali ih ima) je isti traktor u detalj kao i 540, samo ima 5 brzina. Novije linije 542 su traktori s boljom kabinom, drugacijom limarijom opcenito. 542 ima trube kao i 539, i isti hidraulik, tako mislim da je tu 540 u prednosti, iako je to sve isti klinac. takodjer 12.4 gume nazad kao standardne.

U mom kraju se 542 novije linije nije pokazao kao dobar traktor za oranje, tanjuranje i te teze radove na zemlji, jer je za svoju snagu pre tezak, a 12.4 gume mu bas i ne pomazu u cjeloj prici. Za prskanje, transport i lakse poslove je dobar i jadina prednost nad 540 i 539 mu je mjenjac s 5 brzina, pa je na cesti brzi.

Od ova 3 je 539 najokretniji, jer je na prednjem kraju najlaksi, pa se s kocnicom okrece kao sestar, pogotovo s nekim prikljuckom iza, dok 540 i 542 bas i nisu tako okretni...

Za svakog po nesto ;)
 
B

Bobo

Guest
MatijaKrizanicMF35 kaže:
540 i 542 su nešto kao MF 135 I 140, tj pokušali su samo njih prekopirati.....

Kamo li srece da je ikoji od ovih IMT-a imao "powershift", kao MF... Ocito je to bio pre kompliciran komad opreme na IMT inzenjere ;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
IMT 539 je okretni od IMT 540, 542 zato što je kraći. IMT 540 počeo se proizvoditi 1976 g. motor ima 42.5 KS pri 2250 rpm. IMT 539 ima 2000 rpm i stime nešto manju snagu oko 39, 40 KS. IMT 540 ima jaču hidrauliku (ista kao na IMT 560) u odnosu na IMT 539. Razlika između IMT 540 i 542 je samo u broju brzina prvi ima 3 a drugi 5.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
I još samo da nadodam 540 u kombinaciji sa Fiat motorom je zvijer ;)

Inače kaj se hidraulika tiče koliko mene pamčenje služi pumpe su sve iste jedino je na 540 i 542 cilindar malo večeg promjera.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nije njima bilo tesko kopirati power, uvezli bi ga gotovog kao mnogo drugih stvari. Radilo se da se napravi sto jeftiniji traktor sa sto manje dodataka i opreme da bi bio konkurentniji cijenom i ciljalo se na cim veca (siromasnija) trzista. Mogli su inzinjeri IMTa napravit i power, uvest prednji most od Talijana, mogli su kompletnu hidrauliku uzeti sa MFa ili JDa, mogli su i kabine napraviti daleko bolje preciznije i izolirane, na kraju krajeva mogli su barem pofarbati svoje traktore nekom kvalitetnijom bojom kao Deutz ili JD koja bi i nakon 20 godina na nesto licila ali sve to NISU. Nisu jer bi sve to znacajno diglo cijenu finalnom proizvodu. 1983. godine je 577 kostao 24000DM, Torpedo 7506 je kostao 33000... neko zapadno ime je i tada kao i sada bilo daleko skuplje. Da su bili cjenovno podjednaki makar i priblizno IMT nebi nikada uspio izvesti stotine tisuca traktora. Nije problem tehnologija sama po sebi, nemojte mislit da su izinjeri u IMTu bili glupi pa to nisu znali napravit, problem je sto bi to sve velikoj kolicini kupaca bilo tesko za platiti. Kad se samo sjetim da je mali Ferko nekad kostao 8-10000DM skoro sam sebi nebi vjerovao da to nisam dozivio. Cak je pred rat u onoj turbo-inflaciji kostao oko 6000 maraka... da je sada po te novce svaka kuca bi imala novoga. Ko ga nebi kupio za 30000kn?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Potpuno se slažem sa tobom Kićo. I uz malo bolje održavanje su napravili čuda bez nekih večih kvarova.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Kićo kaže:
Nije njima bilo tesko kopirati power, uvezli bi ga gotovog kao mnogo drugih stvari. Radilo se da se napravi sto jeftiniji traktor sa sto manje dodataka i opreme da bi bio konkurentniji cijenom i ciljalo se na cim veca (siromasnija) trzista. Mogli su inzinjeri IMTa napravit i power, uvest prednji most od Talijana, mogli su kompletnu hidrauliku uzeti sa MFa ili JDa, mogli su i kabine napraviti daleko bolje preciznije i izolirane, na kraju krajeva mogli su barem pofarbati svoje traktore nekom kvalitetnijom bojom kao Deutz ili JD koja bi i nakon 20 godina na nesto licila ali sve to NISU. Nisu jer bi sve to znacajno diglo cijenu finalnom proizvodu. 1983. godine je 577 kostao 24000DM, Torpedo 7506 je kostao 33000... neko zapadno ime je i tada kao i sada bilo daleko skuplje. Da su bili cjenovno podjednaki makar i priblizno IMT nebi nikada uspio izvesti stotine tisuca traktora. Nije problem tehnologija sama po sebi, nemojte mislit da su izinjeri u IMTu bili glupi pa to nisu znali napravit, problem je sto bi to sve velikoj kolicini kupaca bilo tesko za platiti. Kad se samo sjetim da je mali Ferko nekad kostao 8-10000DM skoro sam sebi nebi vjerovao da to nisam dozivio. Cak je pred rat u onoj turbo-inflaciji kostao oko 6000 maraka... da je sada po te novce svaka kuca bi imala novoga. Ko ga nebi kupio za 30000kn?

vjeruj, ja bi prvi....bila su to super vremena 6ooo DEM imt 539...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Napraviš posla i posla snjim i nakon 20 i više godina dobiješ te novce možda i više da je bilo kupit par komada
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Bobo kaže:
Tractordati bas i nije za vjerovati...

Ovako, 539 svi znamo sto je i njega nema potrebe puno opisivati i o njemu razglabati.

540 je model koji je prevljen PRIJE 539, znaci 78, 79 i mislim da ima i novijih. 540 ima motor kao i 539, samo ima drugaciji zadnji kraj. jaci hidraulik, jace trube, bolji prednji most, radna svijetla u blatobranima, mogucnost ugradnje vanjskog hidraulicnog kruga, i tako. Zadnje gume 12.4 kao standardne.

542, prvi modeli su izgledali kao i 540 (jako rijetko ih vidjam, ali ih ima) je isti traktor u detalj kao i 540, samo ima 5 brzina. Novije linije 542 su traktori s boljom kabinom, drugacijom limarijom opcenito. 542 ima trube kao i 539, i isti hidraulik, tako mislim da je tu 540 u prednosti, iako je to sve isti klinac. takodjer 12.4 gume nazad kao standardne.

U mom kraju se 542 novije linije nije pokazao kao dobar traktor za oranje, tanjuranje i te teze radove na zemlji, jer je za svoju snagu pre tezak, a 12.4 gume mu bas i ne pomazu u cjeloj prici. Za prskanje, transport i lakse poslove je dobar i jadina prednost nad 540 i 539 mu je mjenjac s 5 brzina, pa je na cesti brzi.

Od ova 3 je 539 najokretniji, jer je na prednjem kraju najlaksi, pa se s kocnicom okrece kao sestar, pogotovo s nekim prikljuckom iza, dok 540 i 542 bas i nisu tako okretni...

Za svakog po nesto ;)

Znači, 540 je ustvari malo masivniji nego 539.
Dali je 540 težak kao 542, ili laganiji?

Što su to TRUBE i RUKAVCI?
Ne baratam baš terminologijom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U kilaže između 540 i 542 se nebi htel mešati iako mislim da je sve to tu negde :scratch

Truba - dio između kučišta diferencijala i zadnjeg kotača u njoj se nalazi poluosovina.
Rukavac - na njega ide prednji kotač.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
baustelac99 kaže:
Znači, 540 je ustvari malo masivniji nego 539.
Dali je 540 težak kao 542, ili laganiji?

Što su to TRUBE i RUKAVCI?
Ne baratam baš terminologijom...
Imao sam 542 novije linije s kabinom i njemu je u knjižici pisalo 2020kg, a još uvijek imam 540 bez kabine i njemu piše oko 1800 kg, znači da su brat, bratu tu negdje po kilaži.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muhanicar kaže:
Veliš na minimumu (misliš gasa) . Predpostavljam pod teretom.
Najprije provjeri O-ringe na koje sumnjaš.
Gledaj da ti opadne cjevčica nutra dok buš ju metal ;)


zamijenio O ring iz neke garniture gumica za hidrauliku koj je kostala 16 kn ne vijerujem da ce puno trajati.
nije mi pala cijevcica stavio sam elektrodu kroz cijevcicu da mi sluzi ko vodilica (pametno ne!) :D
pala mi je elektroda (ne pamento ne) :x
pa sam mora izvaditi ulje i otvoriti poklopac gdije se ukopcava kardan da bi moga iščupati elektrodu.

ali bitno je da hidraulika radi izadovoljavajuce
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
maiky kaže:
pa sam mora izvaditi ulje i otvoriti poklopac gdije se ukopcava kardan da bi moga iščupati elektrodu.

ali bitno je da hidraulika radi izadovoljavajuce
kaj ti nije bilo logičnije da skineš desni poklopac ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
maiky kaže:
muhanicar kaže:
Veliš na minimumu (misliš gasa) . Predpostavljam pod teretom.
Najprije provjeri O-ringe na koje sumnjaš.
Gledaj da ti opadne cjevčica nutra dok buš ju metal ;)


zamijenio O ring iz neke garniture gumica za hidrauliku koj je kostala 16 kn ne vijerujem da ce puno trajati.
nije mi pala cijevcica stavio sam elektrodu kroz cijevcicu da mi sluzi ko vodilica (pametno ne!) :D
pala mi je elektroda (ne pamento ne) :x
pa sam mora izvaditi ulje i otvoriti poklopac gdije se ukopcava kardan da bi moga iščupati elektrodu.

ali bitno je da hidraulika radi izadovoljavajuce
Kak ti je mogla opasti. Ja sam tebe skužil da buš koristil elektrodu za autogeno zavarivanje :scratch


puknuti kaže:
kaj ti nije bilo logičnije da skineš desni poklopac ?
Za taj dio si je sam kriv. Bar je ulje malo vidlo svjetlo dana :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh