• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
IMT= koliko kuna toliko muzike.
Jedan veliki servis na đoniju kad se mjenjaju svi filteri košta jednu desetinu 539.
539 je badava.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Kod mene na gospodarstvu a vjerovatno i kod drugih bez IMT neznam kaj bi radil. On se pali svatki dan najmanje dva puta kad hranim stoku a u sjetvi špricanju i obilasku njiva jel ima bolji traktor?
Dobro je Bobo napisao pogospodili smo se mi.
Zato i jesmo danas gdje smo :lol:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Ne bih znao ovo za glave, al ruku na srce, to nije do IMT-a nego do Rakovice gdje se motori i proizvode, a da im se kvaliteta srozala, to je ziva istina...

IMT kao IMT se nije pokvario apsolutno NISTa u odnosu na prijasnje godine. Ovo mi je reklo vise ljudi koji su radili u IMT servisu i kazu da je iz pozege tjedno odlazio kamion s pumpama visokog pritiska za Beograd radi remonta istih. Iz prve ruke vam mogu reci da je i moj 539 iz 1981.g. imao puno djecjih bolesti, al su onda bila neka sretnija vremena, pa se sve rjesavalo gajbom piva.. Kad se sve poslozilo za "poznatog kupca" traktori su radili bez greske, kao i svi 539 iz mog kraja, posto zivim u sredini gdje svi svakoga poznaju, i to doslovce. Pa ako ti nemas rodjaka koji radi u IMT servisu, ima tvoj kum, pa nije problem ;)

Ljudi su prije bili sretni da uopce dobiju traktor, bez obzira kakav on bio. Ujak je isao po 539 kojeg je uplatio i zbog fluktuacije valute morao jos tri puta ici nadoplacivati za njega (ako on nece nadoplatiti, ima tko hoce) i dobio je traktor bez spanera. Bio je sretan sto je uopce dosao na red za traktor... A i pravi serviseri su obavljali "nulti servis" prije preuzimanja traktora, sto se danas ne radi.

Znam i za slucaj da je covjek preuzeo traktor, i kad je nakon godinu i pol dana zapeo u njivi, ubaci u 3. sporu, kad traktor ima gresku na reduktoru... Poznali su ga, pa su mu ga popravili "ispod pulta"... Pitaj danas godinu i pol dana nakon isteka garancije da ti tako nesto naprave, samo ce ti se smijati u lice.

Dakle decki, nije se IMT toliko pokvario, koliko su ljudi navikli na 30 godina star traktor kojem vise nije cuda da se nesto i pokvari, a kad kupe nov IMT , ne da im se ni podotezati sve vijke na njemu, i smeta ih kad negdje curi ulje...

Pogospodili smo se i nista vise ;)

to je istina da je lošije, a što kaže muhaničar, nema poštene tvornice više....kad se '73. kupovao 533 uzeli su nam dio zemlje za kanal i platili, i još je trebalo konje prodat, koje je moj deda nevoljko dao....
a pol godine sečekao traktor, uz dobru vezu i u sisak se išlo po njega....i svi bili sretni....i opet bih ga kupio.....
 
F

farmerLuka

Guest
Nista vise nije kao nekad sto kraci radni vijek prije kupovina novog to je filozofija tvornica traktora,automobila i sveg ostalog čak se i JD-u kvaliteta srozala JD sigurno nece u skorije vrijeme proizvest tako kvalitetan traktor kao sto su bili JD 2850,3650,4755 IMT-u je isto mozda pala kvaliteta ali nista zabrinjavajuce sve je to sreca na kakvog naletis i prije je s IMT-om bilo tako neki je bio od prvog dana mastan i stalno je nesta na njemu odlazilo a ima ih koji sad nakon 20,30 godina rada idu jos ko blesavi i neplaniraju jos skoro bit za genralku.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
farmerLuka kaže:
Nista vise nije kao nekad sto kraci radni vijek prije kupovina novog to je filozofija tvornica traktora,automobila i sveg ostalog čak se i JD-u kvaliteta srozala JD sigurno nece u skorije vrijeme proizvest tako kvalitetan traktor kao sto su bili JD 2850,3650,4755 IMT-u je isto mozda pala kvaliteta ali nista zabrinjavajuce sve je to sreca na kakvog naletis i prije je s IMT-om bilo tako neki je bio od prvog dana mastan i stalno je nesta na njemu odlazilo a ima ih koji sad nakon 20,30 godina rada idu jos ko blesavi i neplaniraju jos skoro bit za genralku.

a to je zato jer ekonomisti vode poslove u tvornicama, a ne strojari....
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Imam 539 4*4, još malo pa će navršit dvije godine. odrađen je prvi servis, znači izmjena ulja, filtera... Ima 83 radna sata.
Interesira me do kolko rpm okretaja mogu komotno ići bez opasnosti po motor?
Tvornički je bila blokada na 2000/min, pa je nakon prvog servisa 60radnih sati otpušteno do 2200 radnih sati.
Mene sad zanima dal se smije još i do koje granice?, naravno pun gas jedino kod transporta asvaltom lakših priključaka, nikako tjekom rada na zemlji.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Alex,daj mi molim te reci koliko si platio to čudo i zar je imt-u 539 stvarno potrebna prednja vuča?
Za što koristiš taj traktor?
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Kolko rpm? 2500, 2800?
došao je nekih 12000€. pa gle dupla vuća dobro dođe u svakom slučaju, prije smo imali vinkovića 418 i još imamo, ali trebalo je kupiti sve 4 nove gume, i još dosta toga promjeniti, pa stari nije htio, reko da bi kupili novoga fergusona pošto smo naviknuti na duplu vuću, uzeli smo i imt-a s duplom vućom.imam njivu na zajebanom mjestu, možeš orat samo nizbrdu, pa se natraške vraćam, bez prednjeg pogona nemoguća misija, možda bi čak i išlo uz šperu na običnom 539, jer ovaj ima ipak teži mosta sprijeda.
Traktor korisimo za uglavnom oranje imt 10" plug, ove godine je čak bila freza na njemu, špric u vinogradu, šumu imam na dosta zajebanom mjestu pa sajla i vuci, i tak.. uglavno ništa prezahtjevnoga...
Uglanom srbi loše rade kaj se tiče završne izrade, mogli su bar sinkrone ubaciti, da možeš ko gospodin šaltati.
Ko novi traktor imao problema s hidraulikom, nabio tjekom vožnje hidrauliku do kraja u vis nategnuo lance i zackvikao, poluga za spuštanje ne reagira( navuko je iza pumpe papira/kartona koji se nekako našo u ulju i ulje je išlo samo u jedan smjer) osim toga obrtomjer bolokira(tu i tam moram pokucati po staklu da krene), stakla su katastrofalno u vrata ugrađena, zaljepljena su silikonom,od vibracije sve lagano otpada. i tako!
Želio bi si srediti nožni gas, pa trebam ideju.
 
B

Bobo

Guest
Moze se IMT bez problema saltati, samo treba znati rukovati mjenjacem... Nije to auto, pobogu...

Sto se okretaja tice, ostavi ih na 2200 i tu ga tjeraj kolik oti srce zeli bez ikakve bojazni po traktor... Samo... 83 radna sata u dvije godine, taj traktor jos nije ni razradjen kak otreba, a vidim vec plug, freza... koliko mu je to pametno...

uglavnom, kad tako malo sati pravis godisnje, nece mu nista biti iducihi 50 godina...

Nozni gas se da napraviti, ali u kabini je problem s papucicom da bude stavljena na dobro mjesto... ja imam na 539 bez kabine nozni gas i to je super stvar... Od kako sam ga stavio, rucni ni ne koristim.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Kolko je pametno frezati, pa sad nije se duboko ni puno frezalo, uglavnom bez problema i bez opterećenja, lagana zemlja, prije zime zaorano i samo da se trava šta je počela rasti ubije. Oralo se poslije prvog servisa, praktički 50-60 radnih sati je bio voženo samo... Tak su nam rekli u servisu, da nakon 60 sati početi s težim radovima tipa freza i slično.
šta se tiče radnih sati, sam motor je radio više, u vinogradu šricamo špricom na šlauf, znači motor radi na ler gasu.
Šta se tiče ler gasa, bar u kabini ima dovoljno mjesta za razliku od starih modela.
ajd nek netko pukne sliku da vidim kuda polugice sprovesti...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
njegov slucaj je isti ko i moj
dakle imam i ja toma vinkovica
a fali mi malo snage za neke odredjene poslove,pa kod mene ne bi prosao ni 40 sati za godinu,dakle koji god daje pa i kinez ne bi se raspo na tako malo sati ali ipak onome ko radi sa traktorom neprestano i njemu treba kvalitet e to je druga stvar
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Tomek je zakon, meni je bio zakon za u šumi, išo sam s njim po drvo zakačio cijeli komad i nizbrdo natraške polako. Kočnice su se max održavala i nikad nije bilo problema. Problem je kaj s tomekom nemožeš veliki teret prevest, em je slabi motor, em zračno hlađenje, em ima zglob u sredini koji se sjebe vrlo brzo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Alex1 kaže:
šta se tiče radnih sati, sam motor je radio više, u vinogradu šricamo špricom na šlauf, znači motor radi na ler gasu.
Kak to misliš da je motor radio više?
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Kolko sam ja skužio sat broji samo kad su okretaji 1500+
Ispod sata piše XXXX sati rada pri 1500 okretaja, možda sam se zahebo.

Da odmah priupitam, lampica za alternator mi radi npr kad palim traktor i okretaji ne prijeđu 1200 lampica svjetli i alternator ne fila, čim dignem okretaje iznad 1200, lampica se gasi i alternator fila. jel to normalno?
Dal smijem smanjit ler gas, čini mi se da bi mogo niže radit? sad je negdi na 500!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ne možda nego sigurno ;)
Kad poslije radi na leru dali se ponovo pali lampica?
Ne diraj po pumpi.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Alex1 kaže:
Tomek je zakon, meni je bio zakon za u šumi, išo sam s njim po drvo zakačio cijeli komad i nizbrdo natraške polako. Kočnice su se max održavala i nikad nije bilo problema. Problem je kaj s tomekom nemožeš veliki teret prevest, em je slabi motor, em zračno hlađenje, em ima zglob u sredini koji se sjebe vrlo brzo.

ma da za sume je dobar ali za prevoz nula moze na kratku relacuji ali an dalje vrlo tesko,tu je imt zakon pogotovo ovi sa 5 brzina ide ko raketa
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
muhanicar kaže:
Ne možda nego sigurno ;)
Kad poslije radi na leru dali se ponovo pali lampica?
Ne diraj po pumpi.

Poslije se više na pali lampica, kad motor radi u leru. Kao na 1200 okretaja stavlja alternator u funkciju.

Kolko sam vidio tam je ko neki graničnik za ler gas, 6 ili 5-ica šraf s navojem i može se regulirat, pa sam mislio mrvicu smanjiti lergas, samo to. isto tako ima graničnik za puni gas. Okolo pumpe su plombe pa ako si mislio da bi štelao samu boschpumpu, na to nisam mislio.Znači samo ove graničnike!

Nadalje da priupitam baš neki dan sam bio u šumi i dignem drvo s hidraulikom, diže ga i sve 5, ali se čuje ko neko lupkanje, nije glasno, hidraulika diže normalno samo kad se digne teži teret onda se čuje. Jel to sama pumpa zbog velikog pritiska stvara takav zvuk ili je nešto drugo posrijedi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh