• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
A, cuj... koliko sam uspio vidjeti po slikama tih traktora da je kabina PUNO bolje nego obicna kao sto ja imam na svom 549 OL... Ipak, stakla su ljepljena, a ne u kederima sto je VELIIIIKI plus, kabina je jace nego ova moja, jer moja od vibracija polako "pokazuje" gdje je slaba. istina, traktor se ganja kako nije ni blizu zamisljano da se koristi, al boze moj, tu je da radi ;)

Sve u svemu, mislim da je 550.10 dobro uradjen stroj, samo i meni smeta rezervoar sto je pre blizu gume, a i sto se mene tice kud ja prolazim i gdje sam sve uspio zapasti, da je i pre nizak od zemlje.

Jedino sto mi se dopada kod 550.10 je opcija potpuno sinhroniziranog mjenjaca s normalnim rasporedom brzina, ali ako su to sinhroni kao i kod mene na 4. i 5. onda ne vrijedi nista...

Daj jos koju sliku iz rada i malo bolej opisi dojmove o traktoru, da znamo iz prve ruke sto i kako su na njemu uspjeli smrdati ;)
 
T

tuaregr10

Guest
Jos jedan makedonski izum
18.jpg

Zanimljivo rješenje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
T

tuaregr10

Guest
Skoro dve gdine vec ima taj IMT i nista nije lepse uradjen od 549 ali sem motora kojije perkins serije 110* i jos par detalja sasvim su skoro isti. Pocev od kabine ista je kao i kod 549 sad samo zavisi od model kabine dali ima GVU ili bez onda tu je dvokruzni sistem za kocenje prikolice koji ja necu skoro koristiti , ali isto ima i mane napimer rezervar za gorivo je jako blizu tocka i malije razmak izmedju njih, a da ne pricam o zavrsnoj obradi kabine koji bi mogao biti i malo bolji ( citaj mnogo )
Pokusacu da postavim i koju fotografiju
Pozdrav svima

Dobar stroj. Lijepo izgleda s ovom kabinom.
 
C

ciobu103

Guest
Pa nebih bas rekao da je mnogo bolja, recimo svaki se var vidi i nije bas najbolje obrusen, ja samhteo stakla u boji ali kada samga kupovao bijo je jedini u celom okruzenju tako da nisam mogao da biram, samo prednje staklo je lepljeno, zadnje i bocna su na sarke otvaraju se,a na vratima su u hederu, na samoj kabini prednjeg stakla pojavljije se korozija, od soli sigurno ne vec od ne adekvatne pripreme
Traktor je sa svih deset sinhronih brzina i dodatnom hidraulikom, sto se menjaca tice nema nikakvih problema sve radi i sve je ok doduse ja i nisam nesto puno radio s njim, imam jos jedan 542 iz 80 god. Malo sam brao i malu u transportu mada moj brat koji ne izlazi iz njega kaze da je izuzetan i u odnosu na 542 za sve je bolji, od ripreme zemlje za sejanje pa sve do oranja, nema buke i nema toliko vibracija u samoj kabini, neznam kako je leti kad ugreje sunce ali mozda cu staviti foliju na stakla.
E sad sto se servisa tice tu sam zadovoljan posto je imao gresku na hladnjaku, procureo je ali tek posle neki dva meseca,iz servisa su mi doneli i zamenili novi. Fotografije u radu nama ali cu postaviti jos neku fotografiju, ali obecavam da cu napraviti mali film o traktoru da bi videli svi forumasi kakav je
Pozdrav svima
 

Prilozi

  • DSCN5327.JPG
    DSCN5327.JPG
    13.3 KB · Pregleda: 1,217
  • DSCN5330.JPG
    DSCN5330.JPG
    16.1 KB · Pregleda: 1,096
  • DSCN5332.JPG
    DSCN5332.JPG
    14 KB · Pregleda: 1,035
  • DSCN5335.JPG
    DSCN5335.JPG
    14.8 KB · Pregleda: 1,017
M

m123

Guest
meni se ovaj traktor jako sviđa, bavim se voćarstvom, imam 539, malo me zeza brdovit teren, pa sam razmišljao da zamjenim za nešto ovakvo sa pogonom na 4 točka.
da li je on puno robusniji od 539, da li bi se sa njim moglo obrađivati voće, da li je prevelik, nisam nikada imao priliku da uživo upored 539 i ovaj?
 
B

Bobo

Guest
Mislis, ovakva usporedba?








IMT 550.10 u nekim slucajevaima ima zadnje gume 13.6, pa se cini jos glomazniji, ali nije, jednakih je gabarita kao i moj 549, pa usporedjuj koliko god zelis.
 
M

m123

Guest
nije mi ni palo na pamet da sam ove slike negdje viodio, a znam da sam ih gledao ups :madmana:
pa i nije puno glomazniji, mislim da nebi trebalo biti većih problema između voća, jedini problem bi moglo biti što ima dosta visoku kabinu.
nema šta, ovo je moj sledeći traktor :)
p.s. hvalala na slikama!
 
C

ciobu103

Guest
Bobo
Ekstra je. Samo zasto ti je fergusoon prljav. Ok tockovi ali mi se cini posto imas novi da ovaj bas ine pazis. Vidim da ti vucnik za prikolicu nije bas kako treba sa tim vucnikom nemozes povuci nista, kod mene se koriste prikolice od 7,5,4,ili tri tone dvoosovinke i zamisli da za takav vucnok zakacis dve prikolice malo tesko izvodljivo nije bas bezbedno
Recimi dali si razmisljao da stavis uljni precistac vazduha na 549 posto on ima suvi.
Kod mene na 550.10 imam zadnje gume 13.6i mnji je razmak izmedju krila i tocka pa se i tu skuplja malo blato kada se radi po prljavom vremenu.

m123
Ovde se tacno vidi kolika je razlika izmedju ova dva traktora a jos nesto kod nas je obavezno i da svaki traktor ima i rotacono svetlo pa je skoro u ravni sa auspuhom, inace ne znacito sto ima prednju vucu da nije okretan jeste da mu treba veci krug ali ima hidro volan i tako daje lako ga okrenuti i na malom prostoru tolio za sad pozdrav
 
B

Bobo

Guest
Mislis da je 539 prljav... Al si se zezno ;)

Ovako izgleda moj 549 trenutno, nakon razbacivanja 50-60 tura stajnjaka, malciranja 10 hektara kukuruzovine, te oranja tih 10 hektara. sve bez prestanka radjeno iz dana u dan dok nas kisa nije potjerala. Orati imam jos oko 9 jutara i ne planiram ga prati dok oranje ne zavrsim. Ovaj traktor kod mene RADI i ne sluzi za sminku. kad se poslovi obave, temeljnito pranje miniwashom, podmazivanje i zimski san. prije toga NIKAKO







A iako imam 12.4 gume iza, kad ores malciranu kukuruzovinu po blatnjavim uvjetima, dobijes ovo:





Sto se tice vucnika za prikolicu, taj je pravljen 1981.g. kad je kupljen 539 i s njim smo vukli samo konjska kola prepravljena za traktor gumenjak i nista vise. kod mene je dosta brdovit teren i vuca dvije ozbiljne prikolice s malim traktorom je nemoguca misija. takodjer da probam vuci 5t dvoosovinku, ne bi ju mogao izvuci iz puno njiva, jer je brdovit teren.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
a zašto su ti prednje gume kontra okrenute..:scratch
 
B

Bobo

Guest
Ah, zato da imate sta pitati...

Prednje gume su okrenute tako da se manje trose. traktor je u 200 radnih sati prednje gume stukao do pola sare, i tad sam ih okrenuo. sad ima 1500 sati, mislim da to govori dovoljno... Ovo sam saznao od jednog danca na farmphoto forumu koji mi je to preporuco da napravim, dok jos nisam bio clan ovdje, tamo sam trazio savjete i eto, svaka mu cast.

Koliko ce mu prednja vuca pomoci, svejedno je kako ce gume biti okrenute, a u berbi kukuruza su me spasile vise puta kad se negdje nizbrdo uglavim pa treba ici u rikverc s beracem koji bas i nije lagan...

Sve u svemu, mislim da ih vise nikada necu okretati "kako treba" jer nemam ja toliko novaca da svakih 500 sati kupujem druge gume.

Istina, ove koje sam na njemu dobio su jak omekane, al sta je JE, osjetno se manje trose ovako namontirane i ja sam zadovoljan kako prednja vuca radi s tako okrenutim gumama.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168

steta kaj 539 nema kabinu, onda bi bila temeljita usporedba ova dva traktora, ovako od oka mi izgleda da je samo srce traktora jednako "mesnato", mozda su nijanse u pitanju, samo kaj 549 ima vece gume, i vislje je volan, prednja hauba je tu negdje, al opet, 549 ima vece prednje kotace...
kabina je stvarno glomazna... moj 533 sa kabinom ima 215cm u visinu.
Bobo kolko je ta grdosija 549 od poda do krova?

i koje su zadnje gume na kojem traktoru?
 
T

tuaregr10

Guest
Pa nebih bas rekao da je mnogo bolja, recimo svaki se var vidi i nije bas najbolje obrusen, ja samhteo stakla u boji ali kada samga kupovao bijo je jedini u celom okruzenju tako da nisam mogao da biram, samo prednje staklo je lepljeno, zadnje i bocna su na sarke otvaraju se,a na vratima su u hederu, na samoj kabini prednjeg stakla pojavljije se korozija, od soli sigurno ne vec od ne adekvatne pripreme
Traktor je sa svih deset sinhronih brzina i dodatnom hidraulikom, sto se menjaca tice nema nikakvih problema sve radi i sve je ok doduse ja i nisam nesto puno radio s njim, imam jos jedan 542 iz 80 god. Malo sam brao i malu u transportu mada moj brat koji ne izlazi iz njega kaze da je izuzetan i u odnosu na 542 za sve je bolji, od ripreme zemlje za sejanje pa sve do oranja, nema buke i nema toliko vibracija u samoj kabini, neznam kako je leti kad ugreje sunce ali mozda cu staviti foliju na stakla.
E sad sto se servisa tice tu sam zadovoljan posto je imao gresku na hladnjaku, procureo je ali tek posle neki dva meseca,iz servisa su mi doneli i zamenili novi. Fotografije u radu nama ali cu postaviti jos neku fotografiju, ali obecavam da cu napraviti mali film o traktoru da bi videli svi forumasi kakav je
Pozdrav svima

Unutrašnjost kabine puno bolje izgleda nego kod IMT 549.
 
T

tuaregr10

Guest
Mislis da je 539 prljav... Al si se zezno ;)

Ovako izgleda moj 549 trenutno, nakon razbacivanja 50-60 tura stajnjaka, malciranja 10 hektara kukuruzovine, te oranja tih 10 hektara. sve bez prestanka radjeno iz dana u dan dok nas kisa nije potjerala. Orati imam jos oko 9 jutara i ne planiram ga prati dok oranje ne zavrsim. Ovaj traktor kod mene RADI i ne sluzi za sminku. kad se poslovi obave, temeljnito pranje miniwashom, podmazivanje i zimski san. prije toga NIKAKO







A iako imam 12.4 gume iza, kad ores malciranu kukuruzovinu po blatnjavim uvjetima, dobijes ovo:





Sto se tice vucnika za prikolicu, taj je pravljen 1981.g. kad je kupljen 539 i s njim smo vukli samo konjska kola prepravljena za traktor gumenjak i nista vise. kod mene je dosta brdovit teren i vuca dvije ozbiljne prikolice s malim traktorom je nemoguca misija. takodjer da probam vuci 5t dvoosovinku, ne bi ju mogao izvuci iz puno njiva, jer je brdovit teren.

Maksimalno je iskorišten!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
B

Bobo

Guest
539 ima 11.2 gume a 549 ima 12-4 Tu je 549 imao manje od 50sati, bio NOV... vise nikad takav biti nece...

Sto se tice iskoristenja traktora, ove jeseni ga nisam gasio. ulje 15-40 mu mjenjam na 200 radnih sati a kod mene 80% posla sto radi je teski rad. oranje 2x12", tanjuraca 24 diska, sjetvospremac 2.2m s duplim valjcima. Okretaji motora su uivjek oko 2000 a sjetvospremac vuce u 2. direktnoj samo se prasi ;)

u transportu je uvijek iber gas i to pod jednoosovinkom koja je do sad najvise vagnula 3800Kg tereta, pus ona koliko je teska ne znam... uglavnom, ne sparamo ga ni najmanje a kako ga teramo, traktor je u najmanju ruku odlican.

Kod nas kad se radi, onda se radi. traktor treba biti ulickan u zetvi, preko zime i inace kad nema posla, a ako radi kako treba, onda mora biti i prljav. Godisnje 549 odradi preko 400 sati, a ove godine je odradio garant preko 500. treba samo poorati za 12 jutara zita i 29 jutara jesenskog oranja. A gdje je jos prasenje strnjaka (ove godine 11kj) tanjuranje, sjetvospremac, berac i vuceni malcer... druge sitne poslove necu ni spominjati.

Koliko je iskoristen ne bih u to ulazio, ali garantiram da u selu radi najvise posla i to bez sparanja ikakvog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

m123

Guest
na zadnjim točkovima ti nedostaje šarafa, jel i to neka caka kao sa prednjim točkovima ili je to od "stajanja" poispadalo? :)
i čini mi se da nemaš zadnje staklo, jesi i njega negdje posijao?
nema šta traktor ti je baš prava mašina, sviđa mi se pravo, sad još da nakuckam para za njega hehehe :rolfer:
 
B

Bobo

Guest
Sarafi su popucali od preopterecenja. Kupljeno svih 16 novih samo cekam da ozdravim da ih mjenjam i da idem dalje u oranje...

Ne smijem napisati sto smo radili kad su sarafi pucali kao staklo... Nikad se vise ne ponovilo. Dovoljan je dokaz otkinuta tri sarafa i jos dva na lijevoj strani "naceta"...

traktor je preopterecen, a kako mi se cini da od jeseni 2011 ore nekih 65kj zemlje... al ce bit veselo i meni i njemu ;)

On je tu da radi, a ja da u njemu robujem.

Zadnaj sajba skinuta ljetos i nikako da ju vratim, jer sam pokidao bravu za zatvaranje a amortizera kao da i nemam, pa stalno lupa bez veze. veci je problem sto nigdje ne mogu naci ovo staklo iza sjedala sto ide (razbio utvarivacem za stajnjak), pa cu morati od pleksiglasa izmisljati nesto...
 
M

m123

Guest
svaka čast nema šta raubuješ ga maksimalno, ali tako i treba, i ja volim kada se koristi maksimalno, i ja svoj 539 maksimalno drndam, imaom onu imt-ovu veliku prikolicu, natovarim punu šljunka iz majdana po ravnom jedva ide u 2 brzoj, a ja ga po brdima maltretiram,naravno sporim, usije se, ali tu je da radi, samo mi se nikada nije desilo da pucaju šarafi, pa me živo interesuje šta trebaš uraditi da se to desi?????
 
B

Bobo

Guest
Ne smijem ti pisati javno, jer je to zesce ilegalna radnja...

Uglavnom, ne ponovilo se nikad, ali sto je najgore, hoce :(

kazem ti, taj traktor je kupljen da radi, radi i samo radi. Nema nista od lickanja traktora, pranja svako malo to zaboravite... evo, stari danas ode orati, iako je blato, jednostavno MORA se a traktor ako bude isao, orat ce cjeli dan s jebackim proklizavanjem, ali nema veze, posao ce se odraditi, a i ovako i onako je prljav...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kazem ti, taj traktor je kupljen da radi, radi i samo radi. Nema nista od lickanja traktora, pranja svako malo to zaboravite... evo, stari danas ode orati, iako je blato, jednostavno MORA se a traktor ako bude isao, orat ce cjeli dan s jebackim proklizavanjem, ali nema veze, posao ce se odraditi, a i ovako i onako je prljav...

Bobo majstore, pa daaaj se skoncentriraj malo, ak nastavis ovak pisat nebus nikom prodal traktor :rolfer:

:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh