• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Nije mi ga cilj prodati nikada... taj traktor se vec dva puta zaradio u tih svojih 1500 sati. a plan je da do 3 000 dere po zemlji a tad ce valjda dobiti adekvatnu zamjenu.

Mene je taj traktor s povratom PDV-a i tadasnjih kapitalnih ulaganja 25% izasao 64 800Kn i zasto da ga prodajem? Zaradjuje mi novce i dobar je radnik, kvarova nije bilo na njemu nikakvih osim serviserskiih gresaka, pa vise ne ide serviseru, sve sam radim. Od tvornickih gresaka samo lose karike bile i sad su gore getze i nema brige. Sa slika se vidi da kompresor flisa ulje na sastavu kape i cilinidra i da kihavac masti kardan od prednje vuce. to ce na proljece doci na red da se sanira i ta steta i onda ga opet samo DEEEEEEEEEEEEEEERIIIIIIII...

Sto ga manje cuvas, to bolje ide. naravno, podmazivanje, redovna zamjena ulja i filtera, periodicno prestelavanje ventila, pranje rezervoara i sistema za gorivo opcenito i tu nema neke velike mudrosti. one ce ici i ici i ici...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
znam da je prerano jutro za neki humor... ali... nema veze, glavno da sam ja sam sebi smijesan :)

a Bobo, u ovom se slazem da traktor mora radit, a ne da stoji, ili ga gusit na malim okretajima jer kakti cuvas motor...
on ima tvornicki nariktano da mu najbolje odgovara 1800 okretaja, nema cadjenja, motor se navikne da daje svoju snagu i to je to, i naravno, ulje i filteri i podmazivanje, jbg, stroj je stroj, mora imat ulja, traktor bez ulja, ko covik bez krvi!!
aj konacno da nes iz moje struke pase za metaforu...
:rolfer:

npr.
imam golfa 4, TDI 110ks, svakih 10000km zamjena ulja, neki put mjenjam dva put godisnje neki put 3, nema jednom godisnje mjenjat ulje pa kolko km napravil, napravil, nego svakih 10k km i amen! i stroj radi ko urica :)
 
M

m123

Guest
daj onda šutni na pp živo me interesuje šta si mu radio, da i ja probam :)
ne trebaš ga ni prodavati,kad si tako zadovoljan sa njim,samo ga penzioniši. Ja ovih dana planiram ići gledati koliko bi me izašao sa svim poticajima, ja bi trebao platiti samo 40% cijene sa
svim popustima
 
C

ciobu103

Guest
Bobo
Izvini na kritici za prljav traktor ja sam mislio da si to iz spue istero samo za fotografisanje. Ali se u potpunosti slazem s tobom da je zato i kupljen da bi radio a ne za paradiranje, ja radim 10 hektara svoje jedno 8 hektara u zakup i malo drugima usluzno, dok nisam kupio novi 542 je sve sam radio dvaputa menjane ulja u toku godine i servis u fulu znaci sve se pregledava i sve mora da je u redu i da funkcionise sa sto manje stajanja u sezomi. Puno vremen mi oduzim branja posto vucam jednoredni berac ali mislim da cu pokusati za 550 10 da zakacim dvoredni BERKO ima ga jedan u selu vuce ga sa 539 i kaza da ide bez problema. Samo jedno pitanje jedno jutro koliko je to hektara ili jedan hektarr kolioje to jutara, mi u Banatu zamlju merimo na lance i na hektare a cuo sam da je lanac i jutro isto dali sam u pravu
Pozdrav
 
C

ciobu103

Guest
ovako je bilo proletos u banatu na nekim mestima nije moglo ni dase poseje zbog vode. a koliko se lako vozi mozete videti da i mali rista traktorista ne izlazi iz njega, mislim dase i rodjaka nece ljutiti sto sam je stavio na forum pozdrav
 

Prilozi

  • 07062010307.jpg
    07062010307.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 490
  • Picture 058.jpg
    Picture 058.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 488
  • DSCN6234.jpg
    DSCN6234.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 503
  • Picture 133.jpg
    Picture 133.jpg
    21 KB · Pregleda: 537
B

Bobo

Guest
Jedno jutro ima 5754m2 dakle 57.5 ari ili 0.56 ha.

Koliko sam upoznat da je u jednom djelu srbije lanac jednak kao jutro, a da je u drugom djelu jutro i fertalj. to nije standardna mjera, pa zato ima svakakvih njiva ;)

S beracem (jednoredni sip) sam radio preko mjesec dana skoro svaki dan nekome isao kukuruze brati. strasno blato, zapadanje i muka, iako se radi o brdovitom terenu. ima ljudi koji jos uvijek nisu kukuruze skinuli, a ne znam ni da li hoce prije proljeca :(

A IMT, traktor kao i svaki drugi, samo malo bolji (kako ja to volim reci) sta da mu ja radim, kod nas crnci i zaradjuje novce. Traktor koji stoji, ni ne zaradjuje i ljudi imaju traktor po 30 godina pa ne naprave ni 5 000 sati s njim.

Cim je kupljen, odmah smo uzeli jos 9 jutara zemlje u zakup a druge godine jos 6. sad tetak moj kupio njivu 10 hektara u komadu, pa sam ovih 6 jutara otkazao, da tetku stignem sve odraditi... I na gusto je, ali zato sto je takva godina i sto je na toj njivi bio kukuruz, a covjek cekao da vlaga padne da ga obere, jer vise on nece tu zemlju raditi, pa mu je bilo svejedno kad ce ih skidati. ubuduce ce se ta njiva na vrijeme raditi i uvjeren sam da ce to 549 stici odraditi samo tako, pogotovo sto je sad dobio 2x12" plug. u boljim vremenskim uvjetima i 539 moze orati jesensko oranje nije mu to nikakav teret i s ta dva IMT-a iduce godine radim vise od 35 jutara zemlje, sto nije mala stvar za ta dva mala traktora.
 
J

Joco1985

Guest
Jedan drug ima problem sa 539 kad ukljuci grejac pregori glavni osigurac a grejac je nov(iskra)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Mozda i zica koja dolazi do greac ima negde spoj sa masa.
Prvo zica proveri.
 
J

Joco1985

Guest
Verovatno zica jer sam isti taj grejac probao kod mene na 539 i radi
A sta mislite o ovome "ugradnja davaca nivoa goriva na imt 539" video sam na jednom forumu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
J

Joco1985

Guest
pominje se da se moze ugraditi davac nivoa od golfa II i merac i izbaciti drvce i ostala slicna sredstva zanima me sta mislite o tome
 
G

goran

Guest
pominje se da se moze ugraditi davac nivoa od golfa II i merac i izbaciti drvce i ostala slicna sredstva zanima me sta mislite o tome
Slazem se da je moguce napraviti ovako nesto, ali ne znam kako bi to radilo jer traktor trese, nemas tacnu predstavu o kolicini goriva i od cega bi sve mogao davac
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
malo sam razmišljl o tom i ni to nimalo teško napravit.
teže je skinut rezervr i oprat ga poslje.
za davač je sam bitno da ima šerafe kojim ga možeš dobro ušarafit da dihta.
polugu skratiš da može doč do kraja u oba smjera kontakta neku vuricu i provuč žice.
 
M

m123

Guest
evo da se i ja malo pohvalim :)
moja crvena furija ( 539 ) došla sa servisa, pa da malo nabrojim: popravljenja struja, radi sve jedna moguća sijelica, žmigavci, štopke, brisač, svjetlo u kabini, rotacija... :) struje kao u hidrocentrali, dalje, ulje, filteri, novi semering, nova ac pumpa, ova bila pri kraju, novi akumulator, filteri goriva, antifriz... pihhhh, ima na prolječe da radi kao nov :)
 
M

m123

Guest
vidim da ste se raspisali opasno o tome, a ja nisam nešto zainteresovan za takve rabote, pa se nisam ni uključivao u raspravu.
šta ću morao sam ga malo utegnuti da ne razmišljam na projeće kad počnu radovi, i još sam i novi alternator stavio, ovaj skroz bio izgorio
 
G

goran

Guest
Pricao sam sa covekom koji se malo bolje razume u mehanicarske stvari kaze da bi mogao od nekog drugog traktora staviti ali skratiti polugu davaca
 

Najnoviji postovi

Na vrh