• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na 555 nije motor od 533+1, nego je 539+1 cilindar.
Od 533 je uzet sistem rada boš pumpe preko usisa, a promjer klipa je ko na 539.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
razvod preko lanca ili zupčanika????


muhaničar: to je perkins P4 motor.......i svi imaju iste promjere klipa, P3 (533) i P4 (555) a ima i onaj za kombajna zmaj 780 sa 6 cilindara, P6.......svi motori su "isti" samo je razlika u broju cilindara.......

http://www.annatefka.com/perkins/perkins_p.pdf strana 39

piše 3 i jedna polovina inča, što odgovara promjeru 88,9mm.......jer 1 inča je 25,4mm
 
Posljednje uređivanje:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Dzeri Brejker jase ponovo svoj pajper :-D
Kakav je motor 555 u usporedbi sa 558?Da li 558 ima perkins motore?Netko mi je to napomenuo jednom,no ne znam koja godista ulaze u obzir...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
razvod preko lanca ili zupčanika????


muhaničar: to je perkins P4 motor.......i svi imaju iste promjere klipa, P3 (533) i P4 (555) a ima i onaj za kombajna zmaj 780 sa 6 cilindara, P6.......svi motori su "isti" samo je razlika u broju cilindara.......

http://www.annatefka.com/perkins/perkins_p.pdf strana 39

piše 3 i jedna polovina inča, što odgovara promjeru 88,9mm.......jer 1 inča je 25,4mm
Razvod je preko lanca, a motor je IMR.

Gledaj, ovaj kojeg sam ja imal prilike propustiti kroz svoje zmazane prste je imal promjer 91,5 (mjeril sam jer me baš zanimalo) i imal je na sebi motor IMR, a ako su nekad nosili Perkinsa u to se nebi štel mešati.
Ovo potvrđuje moja mjerenja http://www.konedata.net/Traktorit/IMT551.htm

A slika (koju sam nabrzinu nacrtal), podatak da je IMR makina bila na tome.



Uploaded with ImageShack.us
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imr 034 je kao i perkins P4......a ima imr 033 i 036.....sve su to kopije perkinsa......

možda je bio na specijali, jer sam našao klipove za prvu i jedinu specijalu za 533 za 0,5mm veći......što je 91,4 mm......i čovjek kaže da je proizvođač ELKO austrija, što je jedna od boljih firmi za klipove, nisam ga imao u rukama.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
imr 034 je kao i perkins P4......a ima imr 033 i 036.....sve su to kopije perkinsa......

možda je bio na specijali, jer sam našao klipove za prvu i jedinu specijalu za 533 za 0,5mm veći......što je 91,4 mm......i čovjek kaže da je proizvođač ELKO austrija, što je jedna od boljih firmi za klipove, nisam ga imao u rukama.....
Gle, da nebi opet ispalo da se mi dva rasravljamo, ali jednostavno nisi u pravu i neke podatke i dimenzije si jednostavno pobrkal.
Ako je neko i bušil blok na onom 555 kaj je bil kod mene, nije mi jasno zašto onda podaci na Konedati govore isto kao i moje mjere.:scratch
Oznake motora metni na stranu, mada one sve govore .;)

One klipove kaj si našel za prvu specijalu sam ja ugrađival, pa mi nemoraš pričati o njima, mada ih več neko vrijeme nisam videl u prodaji.

533 ima borung 88,9 plus specijala od 0,5 jednako? Uglavnom nikak nije 91,44, da bi bil ko na 539.

Edit:
Našel sam i sliku oznake motora i proizvođača .



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
krivo sam napisao mjeru 90,4mm je specijala......al omaklo se......


pa i trebamo raspravljati, zato forum i postoji....jel????? al u granicama normale, bez vrijeđanja......

čuo sam da se ubacuju i klipovi od 539 na 533.....al samo rekla-kazala......nikad vidio


od kojeg proizvođača si imao specijalu za 533??????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
90,4 je standard na kojem motoru? I onda je 95,4 :scratch

A ko je koga vrijeđal, samo mala rasprava ;)
Nažalost nedovršena, pa sad čovjek nezna jel treba termostat ili ne.

A ko bi se više toga proizvođača sečal, Davno je to bilo.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvi moj komsija ima 533.Kad je crko obradili smo mu stubline na 539.Traktor vec 8 godina radi ko sat.Cak i odlicno pali na starom alanseru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Za taj dio kad idu klipovi od 539 sam zaboravil iznesti svoje mišljenje :oops:

Ja osobno nisam očaran, ako se na pumpi ne doda malo safta. Mada i onda nema tu odaziva bog zna kakvog.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
90,4 je standard na kojem motoru? I onda je 95,4 :scratch

A ko je koga vrijeđal, samo mala rasprava ;)
Nažalost nedovršena, pa sad čovjek nezna jel treba termostat ili ne.

A ko bi se više toga proizvođača sečal, Davno je to bilo.



:rolfer::rolfer: neznam koji mi je danas......88.9mm je standard na 533, specijala ide na 89,4mm......tako nekako......i kažu da klipova ima u požegi, a gdje, to neznam......možda BOBO zna......

što se tiče termostata......neka napravi po svojoj savjesti, traktor je njegov, pa nek radi s njim što hoće, kao i ti sa svojim i ja sa svojim.......ja nisam rekao što on treba raditi, nego kako ja radim, i da nemam problema......jedina zamjerka na 533, što je spor anlaser, da je barem malo brži, i "semering" na radilici kod zamašnjaka......drugo ništa nebi mjenjao......:drinkers:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jbg ja sam probao.Zimi na -0 on sporo vrti na starom alanseru al na 12 v pali.Vecina se mora vuci.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
:rolfer::rolfer: neznam koji mi je danas......88.9mm je standard na 533, specijala ide na 89,4mm......tako nekako......i kažu da klipova ima u požegi, a gdje, to neznam......možda BOBO zna......

što se tiče termostata......neka napravi po svojoj savjesti, traktor je njegov, pa nek radi s njim što hoće, kao i ti sa svojim i ja sa svojim.......ja nisam rekao što on treba raditi, nego kako ja radim, i da nemam problema......jedina zamjerka na 533, što je spor anlaser, da je barem malo brži, i "semering" na radilici kod zamašnjaka......drugo ništa nebi mjenjao......:drinkers:
termostat ostaje(ako se odnosilo na mene)...ne po savjesti nego po cinjenicnom stanju.Nazalost kod mene nije termostat kriv..(vec sam elaborirao sto se sve dogodilo).no hvala sto ste savjesni pa raspravu vodite do kraja :)
Anlaser ubija i na 558...neki su mi reklida treba biti brzi od nekog traktora..no ovaj dobro odraduje svoj posao.Mana je sporost.Ovo sa semeringom ne znam sto je i zasto je to problem-nemam 533...
kod 558 vise bi rekao da je problem sa kocnicama ponekad...nisam imao problema,no nakon nekog vremena oslabe i mnogi negoduju zbog toga.U svemu ostalom traktor je odlican za mene i moje potrebe.
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Mislim da znam gdje ima i klipova a znam i gdje ima brzi anlaser za 558... Ujak je proslo ljeto kupio na svoj 558 brzi anlaser i prezadovoljan je s njim. traktor u pol zime pali samo tako.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za IMT-558 je najbolji alanser ISKRA 3kw(novi tip).Isti alanser pase i na 539,540.542,560itd.
Mada moze i lucas (indijski),al je slabiji od iskre.Nedavno sam gledao u trgovini traktorskih dijelova neku japansku verziju sa reduktorom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh