• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mislim da znam gdje ima i klipova a znam i gdje ima brzi anlaser za 558... Ujak je proslo ljeto kupio na svoj 558 brzi anlaser i prezadovoljan je s njim. traktor u pol zime pali samo tako.


a za 533?????
 
B

Bobo

Guest
a za 533?????

Za 533 ne bih znao jer njih nema nesto previse u mojem kraju (svega 2-3 komada) i nisam se oko njih previse motao, tako da ne znam ni gdje ljudi kupuju djelove za njih.

Znam da je jedan iz sela isao na otpad skidati "traku" s kojom se steze anlaser na 533 s kombajna, jer je njemu na 533 jedna pukla...
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pozdrav svima!!:partyman:

Mozete mi reci koja je najbolja freza za IMT539!

hvala unaprijed :D :gitarist:
Možda si ovo pitanje trebao postaviti u temi o frezama

Ma nema najboljih.....postoje samo adekvatne za određenu snagu traktora.....evo ti osnovne informacije:
"Učinak traktorske freze je veći pri manjoj brzini kretanja i većem broju okretaja rotora freze. S obzirom na to da je rotor freze pogonjen izlaznom osovinom traktora posredstvom kardana, potrebno je paziti na to je freza prikopčana na traktor adekvatne radne snage. Pravilo je da jedan metar radnog zahvata traktorske freze iziskuje za pravilno funkcioniranje 25-35 KS radne snage

Najvažnije osobine traktorske freze su radni zahvat, potrebna snaga traktora, broj noževa, dubina kopanja, potreban broj i smjer okretaja te mogućnost i vrta bočnog pomaka."
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vedo......577 još ajd......al neznam po čemu je 560 mrcina, za mene potpuno neupotrebljiv traktor, odakle da kreneš......ja ga nikad nebi kupio......mjenjač 6x2 na traktoru od oko 60ks......to sve govori, da je izbor brzina NULA.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
9 volti......:partyman::rolfer:

jedino kažu da se premota i da onda vrti brže.....jedina mogučnost za koju trenutno znam.....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To misliš na pad napona pri radu..jel...
Ovo sa 9 volti bi vjerojatno trebalo kod premotavanja izvesti na neki način, valjda:scratch. A to je vjerojatno ona šema da se anlaser projektira za 9V(nazivno), a pogoni se sa 12V.:scratch. Tad se on brze vrti, samo pretpostavljam da je manji prekretni moment....teoretski(P=UxI)....To je ono iskustvo sa nekadašnijm autićima na daljinski kad smo ih "frizirali" da smo povečavali napon, samo naravno do neke granice:rolfer::rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako ga onda možeš spojiti i na 24V.....i upalit će u sekundi.......:partyman:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Pozdrav svima!!:partyman:

Mozete mi reci koja je najbolja freza za IMT539!

hvala unaprijed :D :gitarist:

Ja imam Gramipovu frezu AT20 od 150cm.
Pre zadovoljan s njom, negdje se zadimi ali vecinokm je tjera bez problema.
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Ja imam Gramipovu frezu AT20 od 150cm.
Pre zadovoljan s njom, negdje se zadimi ali vecinokm je tjera bez problema.

hvala na odgovoru nasao sam jednu od 180 cm kaze covik da je potrebna snaga 35 ks :scratch :partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nevjerujem da je moguće da 35ks tjera 180cm......mislim da je "pravilo" da 30ks tjera metar freze.......kod mene idu sa gramip-om sa 533 i 539 sa 170cm AT20, ali u oranje, u tvrdo neide......i kažu da gramip nije loš,al je slabo napravljen.......ja ju neposjedujem, al se nadam da ću ju kupiti.......i ciljam na imt 135 za 533......
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
istina...u tvrdo neide...ali pobogu...ko freza u tvrdo...
ja sa mojom napravim tako ljepu zemljicu za sadnju da se zapitam što je prije nisam nabavio nego se lomio sa labinkom.
Stroj i pol---kvaliteta sasvim solidna...do sada nema problema...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Jedan video o propadanju IMT-a
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CLuEi9sSOdA&feature=related[/YT]
 
M

Miško 007

Guest
Ko ih jebe nemožeš raditi da se ne moderniziraš pa sve je propalo iz bivše Yuge pa može i to ...
Sve su uništili..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ko ih jebe nemožeš raditi da se ne moderniziraš pa sve je propalo iz bivše Yuge pa može i to ...
Sve su uništili..


poljoprivredna zemlja......a sve uništeno u vezi toga, mislim na bivšu YU......ni MIO ni OLT više nisu firme kao što su nekad bile.....a tko danas kupuje nešto naše.......da naše tvornice opstanu......moda je kupiti neki plug, iako je skuplji, al je njemački ili neznam ni ja koji......a ko da on bolje ore od OLTovog......i tanjurače itd.......jedino ljudi od OLTa vjeruju u PSK.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh