• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
@Ruddy, mozda ovo pomogne, napravio sam nesto u paintu i ako netko tko se jos bolje razumije u elektriku od mene uoci gresku molim neka ispravi:



Uploaded with ImageShack.us
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
@Ruddy, mozda ovo pomogne, napravio sam nesto u paintu i ako netko tko se jos bolje razumije u elektriku od mene uoci gresku molim neka ispravi:



Uploaded with ImageShack.us

...meho ja kontam šta si ti htjeo napravit hvala na pomoći,sam ojedan problem je taj što je malkoc drukčije u stvarnome...žice su pokidane na pola puta,znači žice idu od osigurača i idu od svjetala samo je problem spojit ih jednu u drugu...bit će sutra sliak pa ću to probat riješit....i zanima me koji model žarulje ide u zadnej radno svjetlo...stvar je u tome što ovi doljni par osigurača ide na zadnji kraj trakotra znači sve za tamo...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kako nema čašice????

ja sam prvo stavio plastičnu, kada je prije par godina pukla originalna......i onda je trajala možda godinu dana i popucala, al nije curila i ponovno nađem staklenu i ta je odlična......

ima svega, samo treba potražiti......

što se tiče pumpe vode, reparirao sam 3 komada, kod sebe, svaka po godinu dana, nakon toga kod nas kupim pumpu za 270kn ako se dobro sječam i ta traje već 3 godine......a mogao sam proći i jeftinije......tako da se više isplati kupiti nova......

krivo sam rekao, čašice ima za kupit, ali nema za kupit držača za čašicu koji je ušerafljen u rezervar...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
krivo sam rekao, čašice ima za kupit, ali nema za kupit držača za čašicu koji je ušerafljen u rezervar...

Kak to izgleda? Kakva čašica na rezervaru? Nikad to nisam vidio.:confused:
Ja sam mislil da misliš na onu čašicu ispod filtera nafte ili čašicu na ac pumpi ali na rezervaru...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
krivo sam rekao, čašice ima za kupit, ali nema za kupit držača za čašicu koji je ušerafljen u rezervar...


to nisam nikada tražio.....možda da potražiš nešto polovno ili napraviš si......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
..muhaničaru treba mi pomoć oko malog 539,stvar je u tome što mora spojit instalaciju na zadnji kraj,jer su bila negdje zakvačio cijeli skup žica o otrgnula se još priej par godian i neradi ništa iza,a to je malo nerazvrstano,a druga stvar je što nemam napona na tim žicama koje idu od osigurača.....
Ako nema otraga, onda nema ni napred (barem pozicije i žmigavaca), pa onda pošto nema štroma na tim žicama, treba malo jače zapeti.
A jesi probal na osigurač kutiji jel ima struje?
Kak to izgleda? Kakva čašica na rezervaru? Nikad to nisam vidio.:confused:
Ja sam mislil da misliš na onu čašicu ispod filtera nafte ili čašicu na ac pumpi ali na rezervaru...
533 ima na rezervaru čašicu goriva, a 539 na AC pumpi. Postoji mogučnost da se ugradi AC pumpa od 539 i riješen problem ili jednostavno ugradnja predfiltera prije AC pumpe. Ma ustvari kompliciram, toga gore ni netreba jer s vremenom izgubi smisao.
Pipa ima za kupiti.



Uploaded with ImageShack.us
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Ako nema otraga, onda nema ni napred (barem pozicije i žmigavaca), pa onda pošto nema štroma na tim žicama, treba malo jače zapeti.
A jesi probal na osigurač kutiji jel ima struje?

..nisam,ma gledo sam nešta osigurače i vidim da su bila 2 izgorjela,pa reko da ih promijenim i sjetim se da iza ništa ne radi i pade meni ko gladnome srati da se ja s tim zafrkajem i nešta oko tih žica i vidim da nema napona na krajevima žica....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
...još uvijek se patim....
Prvo provjeri imali napon na osiguracima ,pa onda na bravici.Provjeris kad das kontakt na kojem osiguracu ima napon.Zapamtis na kojem ima napon.Ukljucis poziciju na bravici i opet provjeris.Ako ima neki osigurac napon koji nije prije imao to ti je pozicija.Istzo tako sa svjetlima i ostalim prikljuccima.Ako nema napona na osiguracima provjeri baravicu.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Prvo provjeri imali napon na osiguracima ,pa onda na bravici.Provjeris kad das kontakt na kojem osiguracu ima napon.Zapamtis na kojem ima napon.Ukljucis poziciju na bravici i opet provjeris.Ako ima neki osigurac napon koji nije prije imao to ti je pozicija.Istzo tako sa svjetlima i ostalim prikljuccima.Ako nema napona na osiguracima provjeri baravicu.

Tako je, provjeri osigurace na taj nacin na koji ti je ,lisnik, objasnio i ako nebude rezulata onda skini bravicu pa nju ispitaj, na njoj imas dva izlaza sa oznakama 58 jedan je za zadnja svjetla a drugi za osvjetljenje instrumenata, a ako imas prednje zmigavce nadji na kutiji koji su osiguraci i onda na njih samo spojis zice od zadnjih zmigavaca. ako je nesto ne jasno slobodno pitaj...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Tako je, provjeri osigurace na taj nacin na koji ti je ,lisnik, objasnio i ako nebude rezulata onda skini bravicu pa nju ispitaj, na njoj imas dva izlaza sa oznakama 58 jedan je za zadnja svjetla a drugi za osvjetljenje instrumenata, a ako imas prednje zmigavce nadji na kutiji koji su osiguraci i onda na njih samo spojis zice od zadnjih zmigavaca. ako je nesto ne jasno slobodno pitaj...

...ima jedna žica s desne strane iznad kočnica koja se odspojila i neznam gdje ju treba spojit,a ima i sto žica koja ide iz kabine između motorai kabine...evo slike....

p6300309.jpg

p6300308.jpg

p6300310.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Ta žica koju držiš rukom je masa i nju spoji negde na masu traktora, a ta druga je struja koja ide za brisač i svetlo na plafonu i nj treba staviti da ide preko nekog osigurača.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Ova žica kaj se odspojila je masa od kabine,druga strana nekud na motor,mjenjač ili kud ti paše da ima dobar spoj na masu.I očisti prije farbu ili hrđu na mjestu spoja.
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
A de mi reci sta si ti imo sve od zadnje signalizacije dok je radila,, zmigavce, svjetla, radno svjetlo, stop svjetla?? jesil imo to sve ili??

I evo oznacio sam ti na slici ove dvije zute zice, to bi ti najvjerovatnije bili zmigavci, a ti skini poklopac osiguraca i daj lijevi il desni zmigavac, pa 12v ispitivacem ispitaj dali je to to, i koji je lijevi a koji desni.
I sad evo kako sam ja na svom radio, prvom dam kontakt pa ispitam osigurace, tj gledam koji ce biti pod naponom, pa onda pozicija 1, to je za prednje poziciono koje se gasi kad se upale pozicija kljuca 2, i 3... Pozicija 2 ti je kratko, a 3 je dugo. Na kontakt bravi ti je za prednja poziciona oznaka 57 i ona se gasi kad se upale kratka il duga. a za zadnja svjetla je 58 i ona ostaju upaljena kad se pale prednja kratka...Ako se nemozes snaci najbolje ti je krenuti od brave pa do osigurace i do potrosaca...

Evo slika:
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
A de mi reci sta si ti imo sve od zadnje signalizacije dok je radila,, zmigavce, svjetla, radno svjetlo, stop svjetla?? jesil imo to sve ili??

I evo oznacio sam ti na slici ove dvije zute zice, to bi ti najvjerovatnije bili zmigavci, a ti skini poklopac osiguraca i daj lijevi il desni zmigavac, pa 12v ispitivacem ispitaj dali je to to, i koji je lijevi a koji desni.
I sad evo kako sam ja na svom radio, prvom dam kontakt pa ispitam osigurace, tj gledam koji ce biti pod naponom, pa onda pozicija 1, to je za prednje poziciono koje se gasi kad se upale pozicija kljuca 2, i 3... Pozicija 2 ti je kratko, a 3 je dugo. Na kontakt bravi ti je za prednja poziciona oznaka 57 i ona se gasi kad se upale kratka il duga. a za zadnja svjetla je 58 i ona ostaju upaljena kad se pale prednja kratka...Ako se nemozes snaci najbolje ti je krenuti od brave pa do osigurace i do potrosaca...


Dali ja tu nešto nisam dobro razumio.......prednja pozicija ti se ugasi kad upališ kratka ili duga svjetla :shock: :!: :!:
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
@deinstalator, da dobro si razumio prednja poziciona se gase kad se upale duga i kratka... al nece se gasit ako i prednja poziciona spojis na kontakt bravu 58, onda ostaju upaljena...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
...ima jedna žica s desne strane iznad kočnica koja se odspojila i neznam gdje ju treba spojit,a ima i sto žica koja ide iz kabine između motorai kabine...evo slike....

p6300310.jpg
Bez uvrede, ne spajaj ništa jer ti se bu to sve skupa zapalilo.
Ja da sam na tvojem mjestu bi pozval nekog električara, a ja bi se uvalil ovdje ko u dobra stara vremena dok su još separei bili (kojih nažalost više nema).



Uploaded with ImageShack.us
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Bez uvrede, ne spajaj ništa jer ti se bu to sve skupa zapalilo.
Ja da sam na tvojem mjestu bi pozval nekog električara, a ja bi se uvalil ovdje ko u dobra stara vremena dok su još separei bili (kojih nažalost više nema).



Uploaded with ImageShack.us

muhaničaru otkud ti znaš bertiće, inače skonto sma da je stvar u masi,što znači da ne moram ništa dirat osigurače...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
A de mi reci sta si ti imo sve od zadnje signalizacije dok je radila,, zmigavce, svjetla, radno svjetlo, stop svjetla?? jesil imo to sve ili??

I evo oznacio sam ti na slici ove dvije zute zice, to bi ti najvjerovatnije bili zmigavci, a ti skini poklopac osiguraca i daj lijevi il desni zmigavac, pa 12v ispitivacem ispitaj dali je to to, i koji je lijevi a koji desni.
I sad evo kako sam ja na svom radio, prvom dam kontakt pa ispitam osigurace, tj gledam koji ce biti pod naponom, pa onda pozicija 1, to je za prednje poziciono koje se gasi kad se upale pozicija kljuca 2, i 3... Pozicija 2 ti je kratko, a 3 je dugo. Na kontakt bravi ti je za prednja poziciona oznaka 57 i ona se gasi kad se upale kratka il duga. a za zadnja svjetla je 58 i ona ostaju upaljena kad se pale prednja kratka...Ako se nemozes snaci najbolje ti je krenuti od brave pa do osigurace i do potrosaca...

Evo slika:

da to si u pravu što si označio za žmigavce,a crna i tamno palva je zadnji far,a ostalo bi trebala biti štop svjetla odnosno pozicija....
 

Najnoviji postovi

Na vrh