• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
muhaničar, mnogo fala za sliku čašice, jer ja nikako da stignem poslikat i stavit slike!! imaš rundu ako ne i dve jednog dana!!

:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
muhaničaru otkud ti znaš bertiće, inače skonto sma da je stvar u masi,što znači da ne moram ništa dirat osigurače...
Neznam ja njih, ali sam provel desetak dana (ustvari noči) za pamčenje u tim separeima. Bio sam dole prije par dana, pa navratio da se malo prisjetim tih vremena, ali se nažalost puno toga promjenilo.

Ono kaj sam ti pisal da bi se taj traktor mogel zapaliti, mislil sam da bi trebalo malo oprati oko osigurač kutija, jer su žice i onak u kur cu, i najvjerojatnije napucale, pa da se nebi slučajno negdje malo zaiskrilo i eto to stanja.
muhaničar, mnogo fala za sliku čašice, jer ja nikako da stignem poslikat i stavit slike!! imaš rundu ako ne i dve jednog dana!!

:partyman:
A jel ti trebaš tu čašicu, ili?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A jel ti trebaš tu čašicu, ili?

trebal sam... sad imam pipicu, al curi i dalje neki bog oko rezervara, kapka mi nafta stalno...

sad čekam da potrošim rezervar pa da skinem opet sve dole i jeb** mu sve po spisku i rezervaru i crevima i pipici
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da nije negde gore na povratima? Gore su mesingane matice na lajtunzima, pa ako majstor ima tešku ruku ili loše iskustvo zna se dogoditi da pretera sa stezanjem ili ne stegne dosta.
Ispod pipe ide bakrena pločica (koju treba popustiti), a nije loše navoj podmotati sa teflon trakom.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Neznam ja njih, ali sam provel desetak dana (ustvari noči) za pamčenje u tim separeima. Bio sam dole prije par dana, pa navratio da se malo prisjetim tih vremena, ali se nažalost puno toga promjenilo.

Ono kaj sam ti pisal da bi se taj traktor mogel zapaliti, mislil sam da bi trebalo malo oprati oko osigurač kutija, jer su žice i onak u kur cu, i najvjerojatnije napucale, pa da se nebi slučajno negdje malo zaiskrilo i eto to stanja.

...pa razmišljam ja od početka da kupim te žice i malo veće debljine i to riješit...inače od te konobe vlasnika sin je napravio štalu za 110 komada krava i ima zetora 7340 i novu proximu 8441 inače specijalac kakvog nema....
 
M

mensud

Guest
Pozdrav za sve forumase.Da li zna neko mjere od zadnjeg utovarivaca za stajnjak,pokusao bih ga napraviti,znaci onaj jednostavni sto se kaca na poluge,hvala...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Da nije negde gore na povratima? Gore su mesingane matice na lajtunzima, pa ako majstor ima tešku ruku ili loše iskustvo zna se dogoditi da pretera sa stezanjem ili ne stegne dosta.
Ispod pipe ide bakrena pločica (koju treba popustiti), a nije loše navoj podmotati sa teflon trakom.

nekako mi je sumnjiv sam navoj u rezervar i pipica, a i nekakav šerafić na pipici do kojeg nemrem sad doč kad je zašerafljena na rezervar...

morat ču sve dole skidat pa polako ispočetka.... :madmana:

nafta nemre rastopit onaj bijeli teflon kaj koristim i na INOX bačvama za vino?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Stavi komadić teflona u čašicu nafte koji dan pa provjeri za svaki slućaj:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nekako mi je sumnjiv sam navoj u rezervar i pipica, a i nekakav šerafić na pipici do kojeg nemrem sad doč kad je zašerafljena na rezervar...

morat ču sve dole skidat pa polako ispočetka.... :madmana:

nafta nemre rastopit onaj bijeli teflon kaj koristim i na INOX bačvama za vino?
Ako ga taj kiseliš nije uspel rastopiti ......... :rolfer:

Nemaš brige, otporan je ;)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Teflon je prokapitalističko smeće i dajem prednost dobroj staroj kudelji .
Pod slogano :" kudelja uvjek i svugdje"

to je ono kaj vodoinstalateri koriste?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i ostali sinko , i ostali ...:prayer:

Samo ga navlaži sa uljnom ili nitro bojom umjesto firnajsa , neka bude crvena u stilu sa ferkom , ako imaš.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nisam znao da 539 hoće ostat zaglavljen u rikvercu.
Isao sam sijat kukuruz i kako je sijacica vec bla prikacena za puncev ferac ja sam samo nastavio sijat.
Izadem par krugova i kad sam se htio okrenut osto je zaglavljen u rikvercu.
I nikud,ni makac odvukli ga doma i drugi dan je susjed slučajno navratio na kavu i nakon koje časice rakije rijesio problem.
E sad smjesni dio svega je sto niko nije javio puncu da je traktor ok.
Dolazi deda i šogor s kantama,pajserom,kljestima...
Nakon pola sata ispitivanja i razmatranja skuze da je sve ok a mi u smjeh
Šta reć RAKIA CONNECTING PEOPLE
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Zato nikam bez dobre šljivovice, šljivovica riješava večinu problema :madmana:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisam znao da 539 hoće ostat zaglavljen u rikvercu.
Isao sam sijat kukuruz i kako je sijacica vec bla prikacena za puncev ferac ja sam samo nastavio sijat.
Izadem par krugova i kad sam se htio okrenut osto je zaglavljen u rikvercu.
I nikud,ni makac odvukli ga doma i drugi dan je susjed slučajno navratio na kavu i nakon koje časice rakije rijesio problem.
E sad smjesni dio svega je sto niko nije javio puncu da je traktor ok.
Dolazi deda i šogor s kantama,pajserom,kljestima...
Nakon pola sata ispitivanja i razmatranja skuze da je sve ok a mi u smjeh
Šta reć RAKIA CONNECTING PEOPLE



sa sobom uvijek moraš imati šipku i ključ, onog čepa nasuprot mjenjača od sporog i brzog hoda, pa kada ostane, malo krvcneš po zupčaniku da oslobodi........u 13 godina kako imam 533, to mi se jednom dogodilo......al imam sreće što sam vidio kako se to rješava na drugom traktoru, pa sam primjenio isti postupak......
 
P

papundek1910

Guest
neki dan dobio termometar i indikator pritiska ulja za 539 ravno iz beograda pa sad tugomir traži gdje to spojiti pošto naravno moj ferđo nikad nije imao privilegiju to imati. Svaka pomoć dobrodošla!
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na 539 indikator ulja se kopca na blok.Ima cep kod ce4sme za ispust vode iz bloka.Mali vijak kljuc m12.

Termometar za temperaturu vode se kopca između druge i trece dizne.Imas cep koji se odvrce imbus kljucem mislim m10. Najcesce kod tokara moras napraviti redukciju za prikljucak termometra.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh