• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kaj ćemo sad za djelove :scratch

Pa za djelove je i sad vecinom indija i turska. A nesto se ipak i dalje proizvodi u Srbiji po raznim firmama, vodene pumpe i uljne pumpe proizvodi Tesanj Bosna itd. A i u RH se se razvile firme specijalizirane za dijelive imt-a. Ja imam hrvatsku ac pumpu i hrvatsku wasser pumpu na 539, od srpskih djelova nasao sam jedino prekidac za zmigavce i to jos pred dosta godina
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JbSqtVSXJpE[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8NJ9uGVIq9g[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-CNKQEXeg8Y&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

ima jos nekoliko snimki od istog autora..
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JbSqtVSXJpE[/YT]

ima jos nekoliko snimki od istog autora..
Ovaj IMT je tako bučan da me uši bole kad slušam to,ne želim znat kako je ovom što vozi......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
kaj ćemo sad za djelove :scratch
Poznato je da nema vise original dijelova.Sve poznatre firme kao:ikarus zemun,fadip,kron su crkle.Uzeli su ih privatnici i sad fusaju.Sta ces takva vremena.U trgovinama trgovci samo vicu "original roba" ,a nemaju pojma sta prodaju.U trendu je jeftina mala privreda.Kad covjek bolje sagleda ispadne da svi pod znacima navoda "orginalni dijelovi su u ex-yu".U stranim zemljama nema originala .Bar je tako kad pricaju trgovci na nasim prostorima.hehehhehehe.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovaj IMT je tako bučan da me uši bole kad slušam to,ne želim znat kako je ovom što vozi......
Covjek se na dobro brzo nauci.Uz ovakvu buku dse moze i zaspati.Probaj poslusati zvuk u oranju nekog dvoklipca.Inace uz nov traktor u danasnje vrijeme dobijes i antifone.:rolleyess:
 
M

Miško 007

Guest
poljoprivredna zemlja......a sve uništeno u vezi toga, mislim na bivšu YU......ni MIO ni OLT više nisu firme kao što su nekad bile.....a tko danas kupuje nešto naše.......da naše tvornice opstanu......moda je kupiti neki plug, iako je skuplji, al je njemački ili neznam ni ja koji......a ko da on bolje ore od OLTovog......i tanjurače itd.......jedino ljudi od OLTa vjeruju u PSK.......

Bome neka takve bi trebalo zaorat s OLT ovakvim sto ga ova 77 vuče..
http://www.youtube.com/watch?v=ptJmyAIQ6_A
Mislim sramota od ljudi nisu loši traktori...
A šteta da propanu toliko godina ...
Tako je jedan torpedo zavrsio a sve završava a zašto je u Yugi lijepo radilo a toboš država nije valjala... :shock:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bome neka takve bi trebalo zaorat s OLT ovakvim sto ga ova 77 vuče..
http://www.youtube.com/watch?v=ptJmyAIQ6_A
Mislim sramota od ljudi nisu loši traktori...
A šteta da propanu toliko godina ...
Tako je jedan torpedo zavrsio a sve završava a zašto je u Yugi lijepo radilo a toboš država nije valjala... :shock:



kako netko uopće ovo može nazvati oranje......to je zajebancija.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hehe a veli da ako ide brze da onda ne slaže dobro piše u komentaru dolje ali svaka čast lijepo to vuče...


nije ovdje tema o tome, ja sam jučer radio sa 2x14......i išao sam dosta brže, žao mi što nisam slikao......pa da se vidi kako se kod mene slagalo.....


u osijeku, gdje prodaju za imt djelove, kada sam uzimao pumpu vode, onda je bilo 2 verzije, u jednoj jeftiniji ležaji,a drugoj valjda SKF......jedna je valjda bila HR proizvod......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dijelove (neke) je pokušala proizvoditi SEKRA, ali jednostavno nije išlo.
Jedino još valjda kaj je ostalo je lamela od TMS Ivanec i mislim da više nema ništ domače.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Marko-metal, Sveta Klara, radi auspuhe, cijevi za vodu i još neke stvari, neznam dal radi neke kompliciranije djelove
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A kakve točno dijelove? www.vin-prom.hr ovi proizvode wasser pumpe, a neki iz Čakovca AC pumpe bar su proizvodili pred desetak godina.

pumpa za vodu najčešće odlazi :D
sva sreća pa se da pripasat sa drugih traktora, npr, kontakt bravica za svijetla je od zetora, a na razervaru je pipica, također od zetora, jer čašice više nema za kupit...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
sva sreća pa se da pripasat sa drugih traktora, npr, kontakt bravica za svijetla je od zetora, a na razervaru je pipica, također od zetora, jer čašice više nema za kupit...
pa jel to nema vise dijelova za imt
ja jutros prvi put od zime upalio 539 nasuo vodu kad on baca kompresiju na pumpu ja ga ugasim krenem da upalim on poce bacat vodu na auspuh najvjerovatnije otiso ditung na glavi motora:oops:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako nema čašice????

ja sam prvo stavio plastičnu, kada je prije par godina pukla originalna......i onda je trajala možda godinu dana i popucala, al nije curila i ponovno nađem staklenu i ta je odlična......

ima svega, samo treba potražiti......

što se tiče pumpe vode, reparirao sam 3 komada, kod sebe, svaka po godinu dana, nakon toga kod nas kupim pumpu za 270kn ako se dobro sječam i ta traje već 3 godine......a mogao sam proći i jeftinije......tako da se više isplati kupiti nova......
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
..muhaničaru treba mi pomoć oko malog 539,stvar je u tome što mora spojit instalaciju na zadnji kraj,jer su bila negdje zakvačio cijeli skup žica o otrgnula se još priej par godian i neradi ništa iza,a to je malo nerazvrstano,a druga stvar je što nemam napona na tim žicama koje idu od osigurača.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh