• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kamenita voda ih je sigurno jako zalepila :lol:, a kaj buš kad je antifriz skup.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Kamenita voda ih je sigurno jako zalepila :lol:, a kaj buš kad je antifriz skup.


a same kolike moraš okoliša zagaditi kad ti se slučajne razleje mime,
jeftineše i bolje za ekologiju je zavariti blok ;) :lol::lol:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
a mislio sam metnut prednji utovarivac na njega, reko mali je i okretan, pa zato!

Nije za njih prednji utovarivac.Stel im je previse njezan.Opet ovisi koliko planiras snjim da radis.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ima na forumu, ide isto između dizni, ali onaj mislim imbus vijak je prilično sjebano za izvadit, na 2 sam vadio, i na oba sam više radio jezikom nego rukama...


onda nebi trebao biti problem smontirati......mislim da je oko 130kn termometar, davno pirije sam pitao u radnji u osijeku......
 
H

harisxy

Guest
pozdrav ljudi novi sam na forumu i obozavatelj sam IMT-539. Ovo je moj:
 
Posljednje uređivanje:
H

harisxy

Guest
hvala To je radzeno generalno inace traktor je 81 godiste. evo malo informacija :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
al se sjaji motor dok ga prvi put ne upališ :lol:

preljepi fergi, sa preljepim gumama :supz:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Odlično, sve super, osim prednjih svjetala.. Te male su prilično loše.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Svjetla mu ni ne trebaju jer takav uglancan traktor se nevozi po mraku,već samo po danu da ga svi vide :D :D
I ja imam takva svjetla (samo starija) .Nisu za extremne noćne radove,ali vrše funkciju.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
da ,da tak bude izgledal jedno godinu,dvije,ovisno koliko i kaj bude radil,

znam tak je i moj,malo grana zapne,osušena zemlja,pa minivaš.

svak čast ljepo je sređen i nek što krače tak bude.
da ne ispadne da niš ne radiš s njim.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Dok Vam se jos grah nije "slegnuo" i dok mozete razmisljati moram vas malo gnjaviti...:-D
Znam da nemate obaveza...da vjerno slusate sto Coki kaze...da nije u tijeku proljetna sjetva..pa eto da vas mao aktiviram mehanicarskim raspravama :-D :-D :-D
Zahvaljujuci nekim forumasima,kojima i ovom prilikom zahvaljujem,pokrenuo sam svoju zvijer ,sve je slozeno..no problema uvijek...
Naime,kada smo "istjerali" zrak iz cijelog sustava goriva i pokrenuli traktor...javlja se problem..traktor se gasi...prvo sam mislio da je to samo kada krene..no nakon cca 30-tak min se ugasi i na mjestu.Kada se pokusava upaliti ne vidi se dim na ispusnom sustavu...
Sve upucuje da nestane goriva...vecina mi govori da je problem u ac ili rotacionoj pumpi(traktor je imt 558 ).Ac je skinuta,sa uljem i gorivom mislim da je sve ok...membrana izgleda ok...no kada je rastavljeno ispao je iz lezista na poklopcu ac pumpe jedan-onaj blize izlazu goriva- komad(ne znam kako se zove)...ima u sebi gumu i neku oprugu i vjerojatno regulira pritisak..dakle onaj na sredini je ostao u lezistu,ovaj je ispao van..
Ne znam da li je to tako napravljeno ili moraju oba biti fiksno ugradena u leziste.Nakon toga taj ventilic ili kako se vec zove je stavljen u kuciste..no pumpa i dalje ne radi kako treba.
Zanima me da li se moze promijeniti samo taj ventilic ili oba i membrana ili se mora kupovati nova ac pumpa.
Cijene koje sam nasao su 280 kn original srpska,115 ikn turska zamjenska i 210 kn indijska.
Mislim da sam nasao i ovakvu kakvu ja imam "made in england"ali jos ne znam cijenu..
Ako moram uzimati koju uzeti?Iskustva dobrodosla..
Druga stvar na koju me upucuju je rotaciona pumpa..no svi se hvataju za glavu i govore da je to izrazito skupo...
Stvarje ocita...traktor ostaje bez goriva nakon sto potrosi "rucno"(preko ac pumpe) napumpano gorivo...koja je pumpa problem najcesce u takvim situacijama
Ako imate iskustva sa time i ako imate vremena zahvalan sam za svaki savjet...
Recimo znam da muhanicar ima...samo da li ce stici pisati izmedu dvije zlice graha :-D to ne znam...(pivu ne smijem spominjati :-D :-D)
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odšarafi lajtung kojim dolazi gorivo u AC pumpu i pogledaj da tu se nije smeče nabilo i nemre propustit gorivo,to meni bilo jučer dok sam tanjural.
radi 10min dobro onda počne trokirat gas do kraja a on jedva da radi nakon 2-3min borbe il kad ga ugasiš i ručno napumpaš radi opet neko vrijeme dobro.
ja nisam ni gledal pumpu jel je reparirana,filteri zamjenjeni prije 20rh.
i sam sam mislil da je AC pumpa, ionda sam slučajno pogledal da na ulazu je puna smeča.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ako je traktor radio dok ste ručno napumpali gorivo znaći da AC pumpa radi .
No ipak je problem u AC pumi , probaj za prvu pomoč(ako si siguran da si vratio ventiliće natrag kako treba ) namontirati AC pumpu bez brtve ..tj tamo na dosjed gdje nalježe na glavu nemoj staviti brtvu .
To bi trebalo nekih pola milimetra pumu približiti njegovom brijegu pa bi sedobava trebala poboljšati .
Ako to pomogne onda navari polugu cca 1 mm ili ostavi bez brtve (ako ne curi ulje) ..a ako to ne pomogne razveži kesu .

PS , grah priznajem ali samo kao prilog ..barem na današnji dan
Pumpa radi dok se napumpa gorivo rucno..no to pumpanje traje poprilicno...vjerujem da sam bar pritisnuo 1500 puta dok taj zrak nije protjeran...no..i kada zrak ode...ponovo se traktor moze upaliti jedino nakon rucnog pumpanja.
Neki su mi rekli kada se pumpa prikljuci i odvoji crijevo od filtera da mora bacati jaki mlaz goriva van...no kada stisnem ona radi,no gorivo ne baca 3 metra vec samo malo...ima li veze ili ne ne znam.
Ventilici su zeznuta stvar..jedan je sigurno kako je i bio..no ovaj drugi ne znam..slozen je na tri oslonca..gledao sam da taj oslonac ne bude u blizini izlata na poklopcu..
Poluga se vari na ona dio koji ide na bregastu?
Meni se cini da je pumpa ok,svi mehanicki dijelovi rade i nisu osteceni..no zasto treba tako dugo da ispuse zrak..i zasto tako dugo pumpa to sve..Nije mi problem mijenjati ventilice i memtranu ako je ostalo na pumpi ispravno...
Hvala..pokusati cu ..

Sto se tice graha..slazem se :)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pumpa radi dok se napumpa gorivo rucno..no to pumpanje traje poprilicno...vjerujem da sam bar pritisnuo 1500 puta dok taj zrak nije protjeran...no..i kada zrak ode...ponovo se traktor moze upaliti jedino nakon rucnog pumpanja.
Neki su mi rekli kada se pumpa prikljuci i odvoji crijevo od filtera da mora bacati jaki mlaz goriva van...no kada stisnem ona radi,no gorivo ne baca 3 metra vec samo malo...ima li veze ili ne ne znam.
Ventilici su zeznuta stvar..jedan je sigurno kako je i bio..no ovaj drugi ne znam..slozen je na tri oslonca..gledao sam da taj oslonac ne bude u blizini izlata na poklopcu..
Poluga se vari na ona dio koji ide na bregastu?
Meni se cini da je pumpa ok,svi mehanicki dijelovi rade i nisu osteceni..no zasto treba tako dugo da ispuse zrak..i zasto tako dugo pumpa to sve..Nije mi problem mijenjati ventilice i memtranu ako je ostalo na pumpi ispravno...
Hvala..pokusati cu ..

Sto se tice graha..slazem se :)

Vidi da se nisu izvukli oni osiguraci (2 metalne plocice s polumjesecastim utorima) koji drze osovinicu pumpe u kucistu. Meni se bas to dogodilo jer kvaliteta izradbe pumpe nije na nivou.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
odšarafi lajtung kojim dolazi gorivo u AC pumpu i pogledaj da tu se nije smeče nabilo i nemre propustit gorivo,to meni bilo jučer dok sam tanjural.
radi 10min dobro onda počne trokirat gas do kraja a on jedva da radi nakon 2-3min borbe il kad ga ugasiš i ručno napumpaš radi opet neko vrijeme dobro.
ja nisam ni gledal pumpu jel je reparirana,filteri zamjenjeni prije 20rh.
i sam sam mislil da je AC pumpa, ionda sam slučajno pogledal da na ulazu je puna smeča.

pumpa je ociscena uzduz i poprijeko,zajedno sa svim crijevima...dok sam ponovo sastavljao casica se napuni jako brzo..no nakon toga doslovno par sati pumpam dok dode do rotacione pumpe...ispustam zrak na prvom..pa na drugom filteru(filteri novi)pa donji sarafic na rotacionoj,pa onda dva dana jahanja do gornjeg dok dode gorivo..
Jedina stvar koju nisam provjeravao je rezervoar..
Kada radi u casici se gorivo mijesa..onako kao da zrak ide unutra...odnosno gorivo postane svjetlije uslijed mijesanja ili cega vec...
Pitao sam da li je to ok..neki su to vidjeli ,ali ne znaju..
Trokira i moj kada je pod opterecenjem..i onda se ugasi..jednostavno ne moze povuci i nestane goriva..
 

Najnoviji postovi

Na vrh