• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ok..pokusati cu..
Trazio sam pumpe..i nasao nekog jakopic-a kod vrbovca...ima pumpe za maseya,medu ostalim i za 158 model...no ne znam da li je to isto kao kod mene..traktori su naizgled isti..no da li je pumpa ne znam..
Odg cu dobiti sutra..no ne znam kakve stvari prodaju..provjerene ili ne..
Ili da uzmem srpsku ako se ova ne moze popraviti..
idem cistiti ventilice :-D

Pa uzmi srpsku nego sta ces! Nemoj made in Cakovec ili gdje vec, ko sto je kupio moj stari pa nas sad ta pumpa zaje...:madmana:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
533 ima čašicu na rezevaru a 539 kod AC pumpe

Nema svaki 533... Na prvom mi je bila tu, a ovaj sad ima ''čašicu'' ispod filtera, samo za ispustit vodu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je i bila ispravna AC pumpa, sjebali ste ju. Znači treba nova, jer ventiliče buš teško riješil. Uzmi IPM-ovu u Masivi ili to sve skupa donesi k meni da ti posložim, a ako ne uspijem staneš u povratku u Trgoagenciji.
Jakopic, em ti je daleko em .....

Oni komadiči gume koje si našel su brtve koje dolaze ispod konusa na lajtunzima i najvjerojatnije dok ste rastepali ste ih sjebali i sad ih je naguralo kojekud.
Ti njega napoji direktno iz karnistera (AC pumpu, a moreš i filtere, isključi) da vidiš kakva bu onda sitacija. Moja je predpostavka da ti se zaštopal onaj mali filter u boš pumpi, a u to se nemoj upuštati. Jedino onaj dečko kaj je bil s tobom, ako ga je onaj medved kaj naučil.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ako je i bila ispravna AC pumpa, sjebali ste ju. Znači treba nova, jer ventiliče buš teško riješil. Uzmi IPM-ovu u Masivi ili to sve skupa donesi k meni da ti posložim, a ako ne uspijem staneš u povratku u Trgoagenciji.
Jakopic, em ti je daleko em .....

Oni komadiči gume koje si našel su brtve koje dolaze ispod konusa na lajtunzima i najvjerojatnije dok ste rastepali ste ih sjebali i sad ih je naguralo kojekud.
Ti njega napoji direktno iz karnistera (AC pumpu, a moreš i filtere, isključi) da vidiš kakva bu onda sitacija. Moja je predpostavka da ti se zaštopal onaj mali filter u boš pumpi, a u to se nemoj upuštati. Jedino onaj dečko kaj je bil s tobom, ako ga je onaj medved kaj naučil.

Pumpu nisam rastavljao do sada..i to samo konuse..i na jednom je bilo nesto gume,na jednom nista..i stalno je "kisala-malo pustala"pumpa na tim konusima...Ako imaju za kupiti te brtve to nije problem..Pazljivo sam sve rastavljao...ventil blize rubu je doslovno ispao iz lezista...vracen je u polozaj tako da ne smeta limic za prolaz goriva..da li je dobro ili ne ne znam...
Za ventilice znam da jedan ne radi...pokusao sam zrakom..no sutra cu pokusati sa karnisterom i znam na cemu sam.Jakopica sam gledao jer ima u reklami pumpe za maseya..da li stu to pumpe "made in england"kao moja ne znam...ako IPM-ova srpska je ok onda uzimam to..
Meni se isto cinilo da gorivo nekako dode do bosh pumpe i onda tri dana jahanja..do donjeg sarafica jos nekako nateramo gorivo..no do gornjeg nikako da dode...a jos do dizna...hm..
Bosh necu niti dirati.Sutra idem do frenda koji je bio sa mnom,pa cu vidjeti sto napraviti..
Inace..medved :-D je dobro odradio posao..odnosno njegov majstor(imao sam srece) i sve je to frend dobro poslozio,to je nesto sasvim drugo nego sto mi je onaj "majstor" napravio-bolcne su ok...samo eto..gorivo me gnjavi...dugo taj traktor nije provjeravan sto se tice cistoce goriva,pa se skupilo sve...
Membrana isto ne znam kakva jest(osobno bi ju zamijenio za svaki slucaj)...iako se ona moze kupiti i zamijeniti zar ne?Ventilici izgledaju dobro...meni laiku jel :-D no brinuli su me ti komadi gume koje sam nasao..cak je komad bio i kod ventilica,pa sam mislio da se raspao..ali nije...
Sutra kada isprobam sa karnisterom znati cu sve...Progutati cu jos tu pumpu..samo da je ta srpska dobra kao ova engleska sto je bila gore kod mene...filteri su novi,jos samo bosh filter i onda po gasu :-D
Hvala za savjet...ako bude sto od pumpe navratiti cemo...makar da popijemo nesto za prethodnu uslugu :)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
...nakon sto sam se pomirio da moram uzeti novu ac pumpu,problem je naci original srpsku...insijskih,turskih i sl..koliko hoces,no origigi nema.Jos da pitam da li imaju kao sto je moja "made in england"mislim da bi doslo do rasprave...uzas...
Samo jos neka netko pocne pisati kako dijelovi nista ne valjaju i sl..jer ono sto kupci traze to trgovci nude..
Zanimljivo da u Bjelovaru ima samo dvije trgovine koje to drze..jedna nema,druga ih nije imala vec MJESECIMA,ali je kao naruceno..
Spomenuo sam jakopica..no nitko nije komentirao osim muhanicara..e sad sto znaci onaj drugi "em"...ne znam :-D
Sada bar imam priliku isprobati ovu svoju..da li jos uvijek radi...odnosno da li vuce i cistiti bosh...do slijedece pumpe cu se nacekati kako stvari stoje..
Ima li u blizini jos neka trgovina koja drzi ac pumpe?
Najgore od svega je sto sam zvao i rekli su mi da imaju..i na evidenciji ona postoji..ali je misteriozno nestala iz trgovine...grrrr
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da si bliže, mislim da imam jednu u rezervi sa novom membranom.......nisam sve čitao, al ja sam na svojoj samo membranu promjenio, drugu dobio kao neispravnu i opet promjenio membranu, te poslije montirao na traktor, da ju probam i funkcionira......pa vratio staru, dok neode, jer ova koja mi je gore, nemože se ručno napumpati, sječam se da je nešto puklo u njoj......bilo je davno, al kada traktor radi, onda pumpa.....
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Pozdrav ekipici na forum,pošto vidim da se razumite u IMT traktore,a i ja sam nedavno postao vlasnik 539,a prije nje sam imao Ursusa 355 ali sam ga morao prodati jer sam stalno imao problema sa njim,a pogotovo sa hidraulikom. Tako da sam sad završio na 539,ali imam i jedan mali problemčić,a to je da mi na traktoru sa 2200 obr./min. naglo padnu obrtaji na 1800 obr./min.,okoprilike nakon pedestak metara vožnje s tim obrtajima. Ako itko zna odgovor na moje pitanje,neka mi napiše...hvala :mrgreen:
 
M

Miško 007

Guest
Pozdrav ekipici na forum,pošto vidim da se razumite u IMT traktore,a i ja sam nedavno postao vlasnik 539,a prije nje sam imao Ursusa 355 ali sam ga morao prodati jer sam stalno imao problema sa njim,a pogotovo sa hidraulikom. Tako da sam sad završio na 539,ali imam i jedan mali problemčić,a to je da mi na traktoru sa 2200 obr./min. naglo padnu obrtaji na 1800 obr./min.,okoprilike nakon pedestak metara vožnje s tim obrtajima. Ako itko zna odgovor na moje pitanje,neka mi napiše...hvala :mrgreen:

Možda su mu filteri zastopani...
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
A filteri su mu novi vidi se na njima,a ne gas ostane ali mu padnu obrtaji i tako neko vrijeme,ali se opet vrate na malo više okretaja nakon određene razdaljine,odnosno vremena....
 
B

Bobo

Guest
Kakvu visokotlacnu pumpu imas na njemu?

Ako je linijska jel ima ulja u njoj, a ako je rotaciona, da nije na ulazu postopan onaj filtercic... S tim sam muke isusove mucio, da nije foruma, neznam sto bih...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kakvu visokotlacnu pumpu imas na njemu?

Ako je linijska jel ima ulja u njoj, a ako je rotaciona, da nije na ulazu postopan onaj filtercic... S tim sam muke isusove mucio, da nije foruma, neznam sto bih...

Sa time izgleda i ja mucim muku..samo to jos ne znam...jer i kad zelis ne mozes kupiti ac pumpu..sada cu procistiti sve...cijeli sustav okrenuti naopako i izvuci smece iz proslog stoljeca :-D i na kraju ce biti taj filtercic...
Kao i ti i meni je to napomenuo kolega forumas...
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
E sad koju pumpu imam to ti ne bih znao prije sutra ništa,trebam pogledati...a znam da filteri nisu jer su novi :)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
A ti filteri ne mogu ni trajat kad je jedan 20 kn...

30 KN je dobar talijanski filter nafte... Rumunjske naj kupovati jer odozdo sa dna koje je uronjeno u naftu s vremenom otpada farba koja onda možda i otpluta prema bosch pumpi...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nemoj da te jebe ko i mene obična sitnica. Neće traktor pun gas i neće, filteri novi, čašica čista.. Kad jednom u tanjuranju stade, napumpam, upali 10min radi, stade.. AC pumpa nešto čudno radi, kao da nema goriva..
Na šupljem vijku prije AC pumpe smeća čudo..

Stric, jel kroz filter neide nafta s vanjske strane prema unutra? il sam se sjebo..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
e da petre tak i meni neki dan,al da se stavi sito možda nebi bilo smeča.
al ko če to sad stavljat očistim i peri dalje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Stric, jel kroz filter neide nafta s vanjske strane prema unutra? il sam se sjebo..

Ne razmem kaj bi se sjebo pa filter se nit nemre naopak postaviti, a ostalo zavisi kak su lajtunzi spojeni na nosač filtera. A na nosaču su opet strelice koje ti pokazuju gdje je ulaz, a gdje izlaz. Nema to veze ja sam pred puno ljet kupil rumunjske filtere na sajmu pa je od nafte nabubrila farba na dnu i počela otpadati, a to nemre biti znak kvalitete.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
..opet malo da vas gnjavim..jedini se muhanicar osvrnuo na to...da li na konusima(odnosno u pumpi gdje idu konusi) ac pumpe(dakle za moju pumpu)moraju biti gumice?Da li se mogu kupiti i ugraditi..sutra opet u grad pa da znam da li traziti to...
Danas radim pokus sa karnisterom i onda ciscenje bosh i mozda dizne na pregled...mozda jos ova moja i radi...promjenim membranu i vozi :-D
Sve mi se cini da je cijeli sustav povukao neko smece...
 

Najnoviji postovi

Na vrh