• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ajd slikaj di su te gumice bile.inače stavljaju se bakrene podloške kak sam več pisal.gumu si našel vjerojatno od raspadanja lajtunga al daj sliku.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Kakvu visokotlacnu pumpu imas na njemu?

Ako je linijska jel ima ulja u njoj, a ako je rotaciona, da nije na ulazu postopan onaj filtercic... S tim sam muke isusove mucio, da nije foruma, neznam sto bih...

E ovako baš sam pogledao linijska mi je pumpa za ubrizgavanje goriva,a rotacijska mi je za podmazivanje uljem i ima ulja u njoj...a neka stoji sad,ovih dana ću skinuti crijeva i pogledat ću filtere i brizgaljke od goriva da se nisu možda začepili.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E ovako baš sam pogledao linijska mi je pumpa za ubrizgavanje goriva,a rotacijska mi je za podmazivanje uljem i ima ulja u njoj...a neka stoji sad,ovih dana ću skinuti crijeva i pogledat ću filtere i brizgaljke od goriva da se nisu možda začepili.


:scratch


ovo nekužim, ili jedno ili drugo imaš???? :confused:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
E ovako baš sam pogledao linijska mi je pumpa za ubrizgavanje goriva,a rotacijska mi je za podmazivanje uljem i ima ulja u njoj...a neka stoji sad,ovih dana ću skinuti crijeva i pogledat ću filtere i brizgaljke od goriva da se nisu možda začepili.

Kakav je motor na tom tvom 539? Koje godiste? Ak je 539 onda je dosta vjerojatno da je stvarno linijska pumpa. Ovo s podmazivanjem rotacijskom pumpom mi nije ni najmanje jasno:confused: Kako mislis brizgaljke provjeravati? K bosisti nositi ili samo ih iscupati i zaanlasati da vidis kaj se dogada?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
..opet malo da vas gnjavim..jedini se muhanicar osvrnuo na to...da li na konusima(odnosno u pumpi gdje idu konusi) ac pumpe(dakle za moju pumpu)moraju biti gumice?Da li se mogu kupiti i ugraditi..sutra opet u grad pa da znam da li traziti to...
Danas radim pokus sa karnisterom i onda ciscenje bosh i mozda dizne na pregled...mozda jos ova moja i radi...promjenim membranu i vozi :-D
Sve mi se cini da je cijeli sustav povukao neko smece...
Gumice buš teško našel po dučanima. Prije kod nekog bošiste, ali probaj.
Ako ih nemožeš nači improviziraj. Uzmeš gumeno crijevo sa rupom 8 mm (crijevo mora imati mali vanjski promjer oko 12 do 14 mm) po mogučnosti da nije armirano i narežeš si na 1 cm dužine. Gumice su tu.

Ono za Jakopica em, je trebalo dodati da bu skupo. Ako nemožeš nabaviti IPM-ovu pumpu javi se.
ajd slikaj di su te gumice bile.inače stavljaju se bakrene podloške kak sam več pisal.gumu si našel vjerojatno od raspadanja lajtunga al daj sliku.
Danijels, na 558 zbog toga jer je ispuh blizu sa filtera goriva prema boš pumpi idu metalni lajtunzi koji na vrhu imaju glavicu na koju se natakne komadič gumice da bi brtvilo. Ovdje se očito nalaze takvi lajtunzi i na AC pumpi (pošto je Engleska najvjerojatnije je i colov navoj). Pošto neko ko ju je ugrađival nije imal colovih šupljih vijaka, stavil je takve lajtunge sa niplima (jebiga neznam kak da se po Hrvatski izrazim). Tu postoji mogučnost ugradnje i gumenih lajtunga.
Sad mi se nejde dole slikati, ali mogu sutra, ako te zanima da vidiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
E ovako baš sam pogledao linijska mi je pumpa za ubrizgavanje goriva,a rotacijska mi je za podmazivanje uljem i ima ulja u njoj...a neka stoji sad,ovih dana ću skinuti crijeva i pogledat ću filtere i brizgaljke od goriva da se nisu možda začepili.
Neznaš ti izgleda ni sam kaj imaš gore, a ako ima ulja u roto pumpi onda bu stajal malo duže :lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kakav je motor na tom tvom 539? Koje godiste? Ak je 539 onda je dosta vjerojatno da je stvarno linijska pumpa. Ovo s podmazivanjem rotacijskom pumpom mi nije ni najmanje jasno:confused: Kako mislis brizgaljke provjeravati? K bosisti nositi ili samo ih iscupati i zaanlasati da vidis kaj se dogada?



misliš 533......on ima linijsku.....539 nema


a joj......danas se baš svašta može pročitati na forumu.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to ko pumpa na MTZ 82, samo rađena za 3 cilindra......:weedman:

kod mene toga nema......koja je to godina 539?????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
misliš 533......on ima linijsku.....539 nema


a joj......danas se baš svašta može pročitati na forumu.....
Ovaj put si pogresio.Vecina 539 je sa linijskom pumpom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kod mene nitijedan...... :drinkers:

jesam, pogriješio sam......priznajem :partyman:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
..opet malo da vas gnjavim..jedini se muhanicar osvrnuo na to...da li na konusima(odnosno u pumpi gdje idu konusi) ac pumpe(dakle za moju pumpu)moraju biti gumice?Da li se mogu kupiti i ugraditi..sutra opet u grad pa da znam da li traziti to...
Danas radim pokus sa karnisterom i onda ciscenje bosh i mozda dizne na pregled...mozda jos ova moja i radi...promjenim membranu i vozi :-D
Sve mi se cini da je cijeli sustav povukao neko smece...
Kod traktora engleske proizvodnje su gumice na lajtunzima.Mozes ih naci samo kod bosh majstora;ili kako ti muhanicar kaze imporovizovati.Navoj je 99,9 posto colovni.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
to ko pumpa na MTZ 82, samo rađena za 3 cilindra......:weedman:

kod mene toga nema......koja je to godina 539?????

Pravo je pitanje koja su godine ti iz tvoga kraja kad svi imaju rotacione pumpe. Moj 539 s linijskom je 81 godiste.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pravo je pitanje koja su godine ti iz tvoga kraja kad svi imaju rotacione pumpe. Moj 539 s linijskom je 81 godiste.



mislim da su oko 90....koliko znam, jedan valjda iz 98 ili ga je čovjek kupio 98......al nisam siguran
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
OVa sa slike je linijska ili klipna.Bosh-pumpa.>Novije verzije 539 imaju rotacionu pumpu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh