• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Onaj ventilić koji je ispao si stavio kontra , a kad se ac-pumpa počela raspadati najbolje kupi novu . Ne mora biti IPM-ova bitna ti je dužina vrata zato sa uzorkom u trgovinu . Po mogučnosti uzmi sa staklenom čašisom ,plastična oće puknuti . Ovu staru probaj sastaviti (okreni ventilić i učvrsti ga ) . kad probaš pumpati na prazno mora regati ko žaba , ako ne pokloni je neprijatelju .
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
imaš opciju edit pa kad očeš nekaj dodat klikni na nju da nemaš 3 poruke za redom.

tebi se konus na tom metalnom crjevu očito poderal od stezanja zato je neko koristil nekaj da dihta.

sorry...zurba..znam da ima...da ti jos kazem koliko koristim vbulletin "mlatnuo" bi me po glavi :-D
hvala na toleranciji i uvidavnosti..."zdere" me to sve previse i trazim nekakvo rjesenje..opstimalno.Nece se ponoviti.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Onaj ventilić koji je ispao si stavio kontra , a kad se ac-pumpa počela raspadati najbolje kupi novu . Ne mora biti IPM-ova bitna ti je dužina vrata zato sa uzorkom u trgovinu . Po mogučnosti uzmi sa staklenom čašisom ,plastična oće puknuti . Ovu staru probaj sastaviti (okreni ventilić i učvrsti ga ) . kad probaš pumpati na prazno mora regati ko žaba , ako ne pokloni je neprijatelju .
Znaci moram ga zarotirati ili okrenuti da se vidi onaj oprugica gumica na ventilicu?
ako nisam jasno objasnio pitanje poslikam opet ...
danas cu probati pokus sa karnisterom...pa ako tako radi onda je ok...to je bio savjet nekih forumasa...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Znaci moram ga zarotirati ili okrenuti da se vidi onaj oprugica gumica na ventilicu?
ako nisam jasno objasnio pitanje poslikam opet ...
danas cu probati pokus sa karnisterom...pa ako tako radi onda je ok...to je bio savjet nekih forumasa...

Okrenuti ga moraš . Probaj na prazno kak rega .
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Na toj cijevi nije konus nego samo zadebljanje do njega ide gumena brtva koja se raširi kad se stegne i tako brtvi .

i kaj sad da ti idem tražit i slikat to zadebljanje,ni na jednoj pumpi crijevu koje je pod tlakom nejde guma ili kaj več ispod,zadebljanje ide unutra u rupu koja je konusna stezanjem se širi i dihta i nikak drukčje.
barem nisam našel ništa drugačje ni na traktoru ni na autima.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ima na starijim traktorima i guma . Mi raspravljamo o nečem kaj nismo vidli .Nek poslika kraj cijevi pa bumo znali .
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Okrenuti ga moraš . Probaj na prazno kak rega .



Uploaded with ImageShack.us

da li je ovako u redu...?

kada vec raspravljamo o konusima evo slike kakav je to saraf,pa cete mi znati bolje objasniti sto napraviti...



Uploaded with ImageShack.us

jos jedna napomena pumpa je "made in england"...mozda to ima nekakve veze...
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
osobno bi to crijevo metelni izbacil i stavil kak ima na slici niže kaj sam stavil.
a ak i ideš na novu pumpu mislim da više nisu na taj sistem.
laktung oni šoplji šerafi jbg nemrem se setit stručnog imena,bakrene podloške,al ih omekani prije i nebu curenja.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ventilić tak treba stajati . Lajtung je ni ovakav ni onakav , kad ga zategneš ako se ne vrti trebalo bi biti dobro . Kolega na masseyu 560 je imal takvu ac-pumpu i imal je gumice na metalnoj cijevi .
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ventilić tak treba stajati . Lajtung je ni ovakav ni onakav , kad ga zategneš ako se ne vrti trebalo bi biti dobro . Kolega na masseyu 560 je imal takvu ac-pumpu i imal je gumice na metalnoj cijevi .
Kada sam stavljao onako ventilic onda nikako nije ulazio u utor..vec onako...samo stajao..malo sam ga pritisnuo...
sada kada je stavljan culo se "click" i mislim da je sve ok..samo da nije ostecen sa druge strane...malo su se povijali oni dijelovi koji drze gumicu i oprugice...(onaj trokut..da ga tako nazovem..pa ispod gumica..)
Da mogu nabaviti taj ventilic bio bi suguran da je pumpa ok...
ok..hvala..sada idemo isprobati..
ovo jest pumpa koja je vrlo slicna ili identicna masseyevoj..gledao sam kod jakopica...
da li ima origigi gumice zaista ne znam..no ako je to smisao brtvljenja te gumice su najmanji problem...muhanicar mi je dao upustva sto napraviti..
decki hvala..sada idemo regati zabu..da vidimo kaj dela :-D

edit...sastavljeno sve nazad...i stvarno se cuje kao reganje zabe...da ne pricam da bi se moglo usporediti sa onim sto smo svi prosli nakon graha prije par dana :-D ...
vec mi je kolega forumas lisnik stavio sliku,no promaklo mi je to da ventilici trebaju tako biti okrenuti...sorry..
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
nadam se da ce biti ok...


Uploaded with ImageShack.us

ovo je slika ventilica..dakle desni ventilic je ispao van prilikom rastavljanja ac pumpe..
ne znam da li je po polozaju dobro namjesten kod vracanja u leziste...
Mozda slabo vidim al ti si desni ventil okrenuo naopako.Kad vratis ventil u leziste moras ge kirnerovati da nebi ispadao.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
jel mi mozete rec gdje se ispusta ulje iz getribe i hidraulike na imt 560? trebao bi ga zamijenit i koje ulje da stavim untra, transhidrol?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
dok vase pumpe rade,moja je proradila zbog sitnih stvarcica..okrenuti venitilic,stavljena gumica na ulaz(znam da je svima bolje bez gumice :-D..) i ocisceni mikrofilter na rotacionoj.Membrana pusta i dobro da sa vidio to...nisam ju odmah stavio do kraja nego samo na nosace i kada je pritisak postao jaci tada je propustila membrana.
Pumpa sada radi normalno..nesto teze se pritiska i povrat je sporiji...no zrak istjerava cijelo vrijeme...i ne pumpam po 1500 puta(doslovnih)da dode do rotacione..
Sada idem po membranu(imaju indijsku-dobra ili ne ne znam,ali je jedina) i onda montaza..
...jos cete od mene napraviti mehanicara :-D
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Mozda slabo vidim al ti si desni ventil okrenuo naopako.Kad vratis ventil u leziste moras ge kirnerovati da nebi ispadao.


dobro si vidio.hvala na digresiji :-D kasnije sam pregledavao slike i jos jedan forumas mi je ukazao na to..sada je to vec poslozeno...danas membrana nova ide gore i onda bruummm :-D
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel mi mozete rec gdje se ispusta ulje iz getribe i hidraulike na imt 560? trebao bi ga zamijenit i koje ulje da stavim untra, transhidrol?

Slijeve strane na dnu gitribe imas vijak kljuc 27.Drugi cep ti je na kucistu diferencijala isto s lijeve strane kljuc27.Ulje moze transhidrol 85 ili traktol 80.
imgp0066.jpg


imgp0065.jpg
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
dok vase pumpe rade,moja je proradila zbog sitnih stvarcica..okrenuti venitilic,stavljena gumica na ulaz(znam da je svima bolje bez gumice :-D..) i ocisceni mikrofilter na rotacionoj.Membrana pusta i dobro da sa vidio to...nisam ju odmah stavio do kraja nego samo na nosace i kada je pritisak postao jaci tada je propustila membrana.
Pumpa sada radi normalno..nesto teze se pritiska i povrat je sporiji...no zrak istjerava cijelo vrijeme...i ne pumpam po 1500 puta(doslovnih)da dode do rotacione..
Sada idem po membranu(imaju indijsku-dobra ili ne ne znam,ali je jedina) i onda montaza..
...jos cete od mene napraviti mehanicara :-D

Ne valja indijska probaj tursku naći ili srbijansku... 8)
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Slijeve strane na dnu gitribe imas vijak kljuc m27.Drugi cep ti je na kucistu diferencijala isto s lijeve strane kljuc m27.Ulje moze transhidrol 85 ili traktol 80.
imgp0066.jpg


imgp0065.jpg
Hvala! Koliko da kupim ulja? koliko ide u njega?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nisam siguran za njega al u ferca ide 30l.
pogldaj poljsko ulje dost je jeftinje od ininog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh