• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Ne valja indijska probaj tursku naći ili srbijansku... 8)

u trgovini su mi rekli da je indijska bolja...sto sam uzeo sa rezervom.Naspram moje stare membrane (engleske-vjerujem da jest) ova guma izgleda fakat kao guma i nista vise..dvoslojna..crvena i zelena(slicne bolje).
Traktor je upaliio..radio oko 2h...pokusao sam paliti opet 2 puta i sve ok.Sutra idem u probnu voznju..
Cini mi se da membrana vec ovakva nova pusta..a srbijanske membrane ili narocito origigi england nisu niti culi u bjelovaru...ako netko zna u okolici gdje bi moglo biti javite..inace moram do jakopica...
 
M

Miško 007

Guest
u trgovini su mi rekli da je indijska bolja...sto sam uzeo sa rezervom.Naspram moje stare membrane (engleske-vjerujem da jest) ova guma izgleda fakat kao guma i nista vise..dvoslojna..crvena i zelena(slicne bolje).
Traktor je upaliio..radio oko 2h...pokusao sam paliti opet 2 puta i sve ok.Sutra idem u probnu voznju..
Cini mi se da membrana vec ovakva nova pusta..a srbijanske membrane ili narocito origigi england nisu niti culi u bjelovaru...ako netko zna u okolici gdje bi moglo biti javite..inace moram do jakopica...

Dosta ima po zg .
Znam da indijska ne valja ja sam kupio tursku al super je traktor radi na 500 okretaja...
To je membrana.
 
T

tilija

Guest
tilija

niko niš o traktoru kojeg ima u svakom selu u RH

ja bi svog ursusa zamjenio za nešt neznam ni sam možda imt 560

lega ako je u pitanju ursus 335c vrlo rado mijenjam imt 560
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dosta ima po zg .
Znam da indijska ne valja ja sam kupio tursku al super je traktor radi na 500 okretaja...
To je membrana.
Znači ac pumpa je bitna da bi traktor radio na 500 o/min.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::p:p:p:p:p
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kakva ac pumpa ovdje je riječ o membrani na 533...

Brate miško, o membrani na ac pumpi... smiri se i čitaj pažljivije..
Što se tiče one na PVP 33ojke, ja sam stavio neku žnj, i radi na od oka 200 okr/min i šta sad, na tim okretajima nije zdravo ni na mjestu da radi, tak da..
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Društvo imam jedan ozbiljan problem na svom imt-u 560
Kada se motor zagrije na radnu temp. (60 - 80°c),počne mi svjetliti lampica od ulja na ler gasu.Kada dodam malo gasa lampica se ugasi.
Ler je na negdje 600 - 800 okr/min (neznam točno jer mi sat neradi)
Promjenio sam indikator,ulje i filter ulja ali ista stvar.
Ono što mi je čudno je to da motor ne troši puno ulja i radi normalno.
Motor nije u nekom super stanju ali vidio sam i puno ,puno lošijih
Daklem u čemu bi mogao biti problem ?
Pozdrav !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Društvo imam jedan ozbiljan problem na svom imt-u 560
Kada se motor zagrije na radnu temp. (60 - 80°c),počne mi svjetliti lampica od ulja na ler gasu.Kada dodam malo gasa lampica se ugasi.
Ler je na negdje 600 - 800 okr/min (neznam točno jer mi sat neradi)
Promjenio sam indikator,ulje i filter ulja ali ista stvar.
Ono što mi je čudno je to da motor ne troši puno ulja i radi normalno.
Motor nije u nekom super stanju ali vidio sam i puno ,puno lošijih
Daklem u čemu bi mogao biti problem ?
Pozdrav !
Montiraj privremeni manometar i prati pritisak .
Zanima nas :
-hladan ler gas
-hladan 1500 okretaja
-topli ler gas
-topli 1500 okretaja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Društvo imam jedan ozbiljan problem na svom imt-u 560
Kada se motor zagrije na radnu temp. (60 - 80°c),počne mi svjetliti lampica od ulja na ler gasu.Kada dodam malo gasa lampica se ugasi.
Ler je na negdje 600 - 800 okr/min (neznam točno jer mi sat neradi)
Promjenio sam indikator,ulje i filter ulja ali ista stvar.
Ono što mi je čudno je to da motor ne troši puno ulja i radi normalno.
Motor nije u nekom super stanju ali vidio sam i puno ,puno lošijih
Daklem u čemu bi mogao biti problem ?
Pozdrav !
Ler bi trebal bili između 470 i 530, znači oko 500. Tu bi pritisak trebal biti 0,6 bara.
Najbolje bi bilo da probaš izmjeriti manometrom.
pošto si promijenil sve navedeno mislim da nebu baš puno pokazal, ali ako si u mogučnosti probaj pa javi.
Najvjerojatnije negdje ima rastep pritiska ili je ulje staro. Možda ga nekud i nadoljeva naftom pa ti se čini da ga ne troši.

Prvo probaj staviti friško ulje, a zatim gore manometar pa onda idemo dalje
 
M

Miško 007

Guest
Društvo imam jedan ozbiljan problem na svom imt-u 560
Kada se motor zagrije na radnu temp. (60 - 80°c),počne mi svjetliti lampica od ulja na ler gasu.Kada dodam malo gasa lampica se ugasi.
Ler je na negdje 600 - 800 okr/min (neznam točno jer mi sat neradi)
Promjenio sam indikator,ulje i filter ulja ali ista stvar.
Ono što mi je čudno je to da motor ne troši puno ulja i radi normalno.
Motor nije u nekom super stanju ali vidio sam i puno ,puno lošijih
Daklem u čemu bi mogao biti problem ?
Pozdrav !

Dal imas sat od pritiska ulja najbolje da to stavis pa vidis .
 
M

Miško 007

Guest
Ako ja dobro vidim mi pet dana raspravljamo o ac-pumpi.Neznam otkud odjednom membrana PVP.

Ja sam reko za membranu kupim onu prokletu cudo.
Oso traktor u iber hladan kad sam slozio boga i vraga sam kuno . :mrgreen:
Sad kad je ova prava sad sapće...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako nema nikakvih čudnih zvukova mjenjaj uljnu pumpu.


a kod mene kad je hladan bude na 4,2 bara

a kada se ugrije onda drži iznad 2 bara do 2,5.....tek iznad 1000 okretaja bude preko 2 bara....i tu stoji ili ode do 2,5 povečanjem gasa.....

na leru oko 1 bar.....

neznam zašto je tolika razlika???? ulje ima 220 radnih sati, ina super 3, 15W-40

možda bi trebao zamjeniti uljnu pumpu, žao mi što to nisam napravio, jer u osijeku nova dođe oko 160 kuna


dok na MTZ82 drži na leru 2,5 bara, i malo jači gas (možda 1000 obrtaja) dođe na oko 3 bara i tu stoji, da neznam koliko radiš s njim i neznam koliko da se ugrije.....i na bilo kojem gasu iznad 1000 obrtaja......sve do punog gasa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
a kod mene kad je hladan bude na 4,2 bara

a kada se ugrije onda drži iznad 2 bara do 2,5.....tek iznad 1000 okretaja bude preko 2 bara....i tu stoji ili ode do 2,5 povečanjem gasa.....

na leru oko 1 bar.....

neznam zašto je tolika razlika???? ulje ima 220 radnih sati, ina super 3, 15W-40

možda bi trebao zamjeniti uljnu pumpu, žao mi što to nisam napravio, jer u osijeku nova dođe oko 160 kuna


dok na MTZ82 drži na leru 2,5 bara, i malo jači gas (možda 1000 obrtaja) dođe na oko 3 bara i tu stoji, da neznam koliko radiš s njim i neznam koliko da se ugrije.....i na bilo kojem gasu iznad 1000 obrtaja......sve do punog gasa
Koji IMT je u pitanju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh