• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sa rotacionom pumpom su malo zesci na gasu.Problem je za neiskusne u ozracivanju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
al probao sam voziti te 539......velika razlika u primanju gasa od mog 533, neusporedivo......ovaj jedan je jako dobar, djeda ga vozio.......i vjerojatno je najbolji u selu.....jedan ih je promjenio neznam ni ja koliko i kaže da nikada bolji 539 nije vozio......
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako povuce zrak ima redoslijed ozracivanja.Inace kaci drugi traktor i vuci ga dok ne probije zracni cep.
 
M

Miško 007

Guest
Ako povuce zrak ima redoslijed ozracivanja.Inace kaci drugi traktor i vuci ga dok ne probije zracni cep.

Ma odmotas lajtunge na diznama napumpas na ac pumpi malo zavreglas i odmah probije...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Sa rotacionom pumpom su malo zesci na gasu.Problem je za neiskusne u ozracivanju.

Najveci IMT s linijskom je bio 555 ne? Jedini cetverocilindras kojeg sam videl da ju ima. Da li ima koji veci? 580. 585 ili tak nesto?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
opet nisi cel dan niš delal pa buš sad pumpal,ja idem čitat novine a ona nek pumpa.
pišemo se sutra.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najveci IMT s linijskom je bio 555 ne? Jedini cetverocilindras kojeg sam videl da ju ima. Da li ima koji veci? 580. 585 ili tak nesto?
Ima i 560 sto posto.Ima i 577 al nisam siguran da je original motor.Vidi sam ih na kombajnima i u TAMicu.
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ima i 560 sto posto.Ima i 577 al nisam siguran da je original motor.Vidi sam ih na kombajnima i u TAMicu.
Tako je 560 i 567, je jedan te isti osim mjenjača, ali.. nek je i on na popisu..
 
B

Bobo

Guest
Ipak mislim da je najzesca linijska pumpa na zmaju 780 i na prvim serijama zmajeva 131... redni 6-cilindrasi.

Najveci IMT traktor u tvornickom izdanju da ima linijsku pumpu sam vidio 560. a vanserijski bi bio IMT 560 s motorom od TAM-a 80 (motor slican kao na 577) Lud traktor...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Gumice buš teško našel po dučanima. Prije kod nekog bošiste, ali probaj.
Ako ih nemožeš nači improviziraj. Uzmeš gumeno crijevo sa rupom 8 mm (crijevo mora imati mali vanjski promjer oko 12 do 14 mm) po mogučnosti da nije armirano i narežeš si na 1 cm dužine. Gumice su tu.

Ono za Jakopica em, je trebalo dodati da bu skupo. Ako nemožeš nabaviti IPM-ovu pumpu javi se.

danas idem sve napraviti...puno obaveza do sada..uh..
slikao sam sve sada moram vidjeti kako to sve staviti ovdje..da ne bude brisanja...svaki forum ima svoja pravila...
ako pogrijesim molim moderatore da to isprave jer mi je fakat hitno i treba mi pomoc i vrlo sam kratak sa vremenom.
Sa slikama i objasnim sto se sve i gdje dogadalo prilikom rastavljanja pumpe..
Jakopiceve cijene su 300-350 kn..samo ne znam koja je moja pumpa...3 slicne..300,330 i 350 kn...jedna od njih je za masey 158...no..prvo da vidim da li ova radi...:-D
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
nadam se da ce biti ok...


Uploaded with ImageShack.us

ovo je slika ventilica..dakle desni ventilic je ispao van prilikom rastavljanja ac pumpe..
ne znam da li je po polozaju dobro namjesten kod vracanja u leziste...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
ovo je slika kompletne pumpe...donja guma na casici je iimprovizacija jer casica stalno zeza i gorivo curi..sada je ok.



Uploaded with ImageShack.us

na ovu cijev ide plasticno crijevo direktno iz rezervoara...taj saraf je konus...valjda se tako zove...tu unutra su bile neki komadi gume i vidljivo je bilo da je to bila brtva..alitotalno poderana..
jos cu staviti sliku membrane..da vidite da li se to moze i kako mijenjati..dakle sto moram kupiti i kako to promijeniti...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368


Uploaded with ImageShack.us
membrana...kako to mijenjati ne znam...ona je ugradena na ovaj metalni dio i ne znam sto kupiti i kako to promijeniti.Hvala svima koji ce pomoci...
Muhanicar,gumice cu kupiti i srediti...membranu mogu isto..jedino ako ventilici zezaju onda moram po pumpu...za sada ju ne mogu naci u bj...no do petka,subote bi kao trebalo biti,ali nista obecano...
Jos cu poslikati onaj metalni dio koji ide na bregastu...da vidite da li je to veliko ostecenje..izlizanost..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
imaš opciju edit pa kad očeš nekaj dodat klikni na nju da nemaš 3 poruke za redom.

tebi se konus na tom metalnom crjevu očito poderal od stezanja zato je neko koristil nekaj da dihta.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368


Uploaded with ImageShack.us

ovo je slika metalnog dijela koji ide na bregastu..vidi se "izlizanost"
Da li je to veliko ostecenje koje uzrokuje smanjenje rada ac pumpe?
Ispricavam se svima na vecoj kolicini slika...problem sa vremenom,pa nisam citao sve.
Kada vidim tocne detalje ili mi moderatori napomenu sto jos napraviti biti ce slikice koje nece iritirati :-D
Svaki savjet dobrodosao...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
imaš opciju edit pa kad očeš nekaj dodat klikni na nju da nemaš 3 poruke za redom.

tebi se konus na tom metalnom crjevu očito poderal od stezanja zato je neko koristil nekaj da dihta.

Na toj cijevi nije konus nego samo zadebljanje do njega ide gumena brtva koja se raširi kad se stegne i tako brtvi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh