• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imgp0138.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
neki dan dobio termometar i indikator pritiska ulja za 539 ravno iz beograda pa sad tugomir traži gdje to spojiti pošto naravno moj ferđo nikad nije imao privilegiju to imati. Svaka pomoć dobrodošla!
Voda





Ulje

 
B

brzi001

Guest
Struja na 549

dakle, sređujem si 549 i dosla na red struja
kupio sam gotovu instalaciju ali posto se razlikuje od tvornicke imam dosta nejasnoca
pa ako netko ima neku shemu ili moze malo pojasniti sta i kako bio bih zahvalan
svaka pomoc dobrodosla
 
P

papundek1910

Guest
Voda





Ulje


na izvod od ulja mi je već spojen sat za pritisak i to je ok, a ja još dobio indikator pritiska ulja koji na sebi ima jednu capicu za žicu (struja) pa za nju ne znam jel da ju uopće stavljam negdje
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma ne treba ti indikator ako imaš manometar ulja.
Brzi,imaš u temi IMT 542 ja sam stavil shemu instalacije od 542 pa mislim da su iste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
na izvod od ulja mi je već spojen sat za pritisak i to je ok, a ja još dobio indikator pritiska ulja koji na sebi ima jednu capicu za žicu (struja) pa za nju ne znam jel da ju uopće stavljam negdje
Jel to na indikatoru ili na manometru?
Ako je na manometru onda tu ide sijalica, a ako je indikator onda toga netreba još uz manometar, ali ako želiš nije ni to problem ugraditi.
 
P

papundek1910

Guest
Jel to na indikatoru ili na manometru?
Ako je na manometru onda tu ide sijalica, a ako je indikator onda toga netreba još uz manometar, ali ako želiš nije ni to problem ugraditi.

To imam posebno indikator koji se uvrće negdje na mašini ali mislim da ga neću nigdje staviti jer manometar sve govori a i moram onda bušit rupu za sijalicu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda ok.
Mogu se inače ugraditi i oba, ali nema potrebe. Ko još u taj manometar ili sijalicu gleda :scratch
 
B

Bobo

Guest
Po pitanju manometra, ja u njega gledam stalno, pogotovo dok je motor los bio, kao i u kazaljku od temperature... Obrtomjer mi ne govori nista, ali ova dva obavezno moraju biti...


A sto se tice zaglavljivanja u brzinama. ima i laksi nacin od pajsera i odvrtanja cepa. Samo ako ti je klincic koji prolazi kroz rucku mjenjaca slobodan, tj da nije zapekao. Svuces gumu s mjenjaca prema gore, izvuces klincic (ako se da) podignes mjenjac prema gore (ima oprugu koja ce pruzati mali otpor) i mjenjac ubodi nazad u pravcu ovisno u koju je brzinu zaglavljen. Pomakni rucku u ler, vrati klincic i zastitnu gumu i vozi dalje.

539 mi se znao zaglavljivati u 3. i jednom u zivotu u rikvercu. stari mi pokazao ovaj gore opisani nacin i sad to ne predstavlja nikakav problem. 549 "zaskoci" u 2. brzini ako nizbrdo npr vucem sjetvospremac i naglije stanem. Onda na njemu odvrcem cep i prstom vratim birac brzina prema nazad, vracam cep i vozim dalje. i u jednom i u drugom slucaju ne gasim traktor, i cjeli postupak se mjeri sekundama...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja nemam termometar, al imam manometar, to je nekako obavezno......a sijalicu imam za kontrolu punjenja......antifriz sam sipao u jesen, i od tada je odradio nekih 100 sati s njim, nisam dolio ni kapi......iako bi bilo pametno da ugradim termometar......

na MTZu ga imam i pogledam ga......pao mi remen, da nisam imao termometar, nebi skužio dok se nebi pregrijao.......

sve su to korisne stvari......nebi ih stavljali da netreba.......

samo moram vidjeti gdje da na 533 stavim termometar, znam kod 539 da ide između dizni, baš sam to gledao prije nekih tjedan dana kod jednog......al moram pogledati jel i kod mene ima tako nešto.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Po pitanju manometra, ja u njega gledam stalno, pogotovo dok je motor los bio, kao i u kazaljku od temperature... Obrtomjer mi ne govori nista, ali ova dva obavezno moraju biti...
Ma u pravu si ti Bobo, ali znam da pojedincima treba ugraditi čekič da ga klopi po glavi jer nemaju ni uha, a kamoli oči.
 
D

diabola

Guest
Pozdrav ekipa! Imam pitanjce, htio bih kupiti imt 5106, moze par savjeta?
hvala
 
S

store504

Guest
I ja isto imam jedno pitanje.Planiram zasaditi jedan vocnjak,oko 1 ha,(lijeska) i planiram obradjivati zemljiste izmedju sadnica.Planiram kupiti IMT 558 i frezu jer smatram da mi štorac nije baš za taj posao jer sam imao problem sa spojnickom osovinom pa ga ne bih opet rastavljao.Sta mislite ,jel to pametno ili da nesto drugo pokusam sa ovim štorcem sto ga vec imam?Hvala svima unaprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Danas je sve moguče (jedino je nemoguče ostati pošten), znači skoro sve.
Koštalo, skoro kolko 533 vredi :rolleyess:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
samo moram vidjeti gdje da na 533 stavim termometar, znam kod 539 da ide između dizni, baš sam to gledao prije nekih tjedan dana kod jednog......al moram pogledati jel i kod mene ima tako nešto.....

Ima na forumu, ide isto između dizni, ali onaj mislim imbus vijak je prilično sjebano za izvadit, na 2 sam vadio, i na oba sam više radio jezikom nego rukama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh