• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

M

Miško 007

Guest
Ne možeš ga kupiti u tvornici jedino preko distributera odatle i tako velika cijena.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
577 je zbilja dobar traktor cak po meni najbolji od IMTa ali ipak malo preskup, te novce se moze pametnije uloziti
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uz dužno poštovanje, mislim da za 25000€ se može uzeti 820.2, znači rus sa ravnim mostom......koji je i bolje kvalitete.......ili uz još koji euro, daleko bolja mašina, ili neki polovan JD tipa 4755
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ev ovak da pitam kak bi se ponaso imt 540 s gumama 13,6/28,imam jednu vrlo dobru ponudu a moje su gume lose pa sad neznam kak bi se ponaso s ovim gumama traktor sluzi najvise za transport??
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ako ga većinom koristiš za transport,traktor će ti ić malo brže....slobodno ih uzmi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Puno za ono kaj dobiješ,a kvaliteta jako loša..

Vidio sam uzivo novi 577 sa novom kabinom, istina nije bas nesto ko zapadni traktori Ali za te novce mislim da se nesto bolje i novo ne moze naci kad uzmes da je jedan Tuber sa kabinom preko 100 000kn ...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vidio sam uzivo novi 577 sa novom kabinom, istina nije bas nesto ko zapadni traktori Ali za te novce mislim da se nesto bolje i novo ne moze naci kad uzmes da je jedan Tuber sa kabinom preko 100 000kn ...


a npr novi rus 820.2.....ravni most.....bolji izbor od 577, i kvalitetniji......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki ne podcjenjujem ruske traktore dapace, oni imaju svoje kvalitete i vrline ali... Ali IMT je za njih po meni zapadni traktor!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
majstore, neželim podcjenjivati kao ni ti, al jesi nekada vozio, sjedio u nekom fendu, massey fergusonu itd.......JD neću spominjati......

taj 577, ima 10 brzina, rus ih ima 18......2 brzine kardana, u korist rusa......itd, a to su velike prednosti......a i jači je 5ks, 75ks za imt i 80ks za rusa......a mjenjač najbolje iskoristi motor.......a još da dodam da je rus i brži u transportu......

dalje netreba pisati......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako bih bas morao birati izmedju novog Rusa ili 577 uzo bi 577 a ti hvali Rusa do neba. 577 je 70 konjskih snaga a ne 75. Raspored brzina i krajnja brzina nisu presudni, 577 ima sasvim dobar raspored cak sta vise prva brza mu je idealna za oranje. Sto se tice robusnosti i snage za povuc Rus je jaci nema sta ali za osjetljivije (finije) poslove on je pregrub da nekazem nakaradan.

Dali sam sjedio u kakvom zapadnjaku? Jesam imam ga i znam sta je IMT u odnosu na zapadnjaka i dalje tvrdim da je isto tako IMT u ovom slucaju 577 "zapadnjak" za Rusa.
 
M

Miško 007

Guest

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ja sam mogao birati između polovnog 577 i polovnog rusa.Odlučio sam se za rusa i za sada ne žalim.Rus ima nekoliko mana u odnosu na 577 ali ima daleko više prednosti. Da dodam u dvorištu smo do sada imali samo imt,nisu loši ali ipak dajem malu prednost belarusu.
bdw ova rasprava ne vodi ničemu ali nisam mogao izdržat
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uglavnom, netreba ići dalje, al mislim da je novi 577 skup......

gledam samo koliko je bobo imao problema sa 549, on voli imt, al je čovijek realan......
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
evo da ija kazem isto dajem prednost belarusu,jel sam radio s obadva.nepodcjenjujem imt jel ga imam i ja,a i ujak ima 577 pa i on kaze da mu je bolji belarus.al nekazem da je sad imt los isto je dobar traktor,al tu dajem prednost belarusu.
 
M

Miško 007

Guest
Gledaj ja znam za par komada 549 dv i nikakvih problema nisu imali ni s koljevkom ni s ničim.
Tako da očito je šofer manijak ako kida se traktor.
 
B

Bobo

Guest
Ja svoje probleme ne sakrivam i odmah sam rekao da s njima racunam od prvog dana od kako je traktor dosao, jer sam znao i da se kvaliteta srozala i da se koriste jeftiniji djelovi i gore gume da se spara na svemu...

Radim trenutno 41kj zemlje s 549 i 539, uzeo sam jos zakupa i sad sam skoro uduplao povrsine, ne planiram jos dvije godine uzimati nista jace, jer sve stizem sa svoja dva vranca. Evo, od ove godine 549 ne moze vuci sjetvospremac u 2. direktnoj. Istina, je to spremac koji je 2.40 sirok na valjcima, ali motike su na 2.20 nastimane, 22 komada. Spremanje uvijek na sjetvenu dubinu, dakle 4-7cm, nikad dublje od 7 i to samo za kukuruze.

Prije ga je vukao i to da samo pjeva, ali polako se osjeca kako konji crkavaju jedan po jedan. traktor sad ima nesto malo do 2 000 radnih sati i mislim da se ulozeno vratilo.

Po pitanju 577, eh, tvornica je sad u jos vecim govnima, prodaju strojeve polako, i tvornica propada u zaborav. Bilo je planova, cak sam i novce imao u dzepu. isao gledati polovan 577 bez prednjeg pogona i umalo ga kupim. sad mi je zao sto ga nisam kupio, iako s 549 imam "uvijek neki bog" ali meni je najbitnije da je stroj jednostavan, pouzdan, da ga kod kuce servisiras sa osnovnim alatom i da djelova ima za svaki slucaj na svakom cosku. jos smatram da nisam dorastao "zapadnom" traktoru i da ga mogu s ove povrsine isfinancirati da mi ostane za zivot, pa ostajem pri IMT-u dokle god mogu jer mi se pokazao jako jako dobrim, s obzirom kako ga vozimo i sto se s njim sve radi.

Osobno, Rusa bilo kojeg kalibra ne bih htio ni usporedjivati s bilo kojim IMT-om. Moje stajaliste o ruskim traktorima je dobro poznato po prostorima bivse drzave i ne zelim komentirati ruske strojeve, pogotovo u IMT temi.

Svatko ima svoje preferencije i nekome se nesto svidja, nekome se nesto ne svidja. raspravljati koji je bolji, nema smisla.

Iskreno, osobno prije polovna "sedmica" nego nov rus.


"Jer ja znam zasto"

;)
 
Na vrh