• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Razdvoji malo ispod tog praznog hoda

he onda ti je mozda prenapeto probaj drzat rucku kardana lagano napetu onak da lagano krciii i onda polako tiskaj kvacilo prema dolje mozda preteras malu lamelu i opet ti ne ukapca tak je kod mene ako ga stisnem do poda nema sanse da pali a kad ga lagano vracam odma uskoci
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Danas cu malo zateci kvacilo, ali to za kardan mislim da nije kao sto si rekao jer kada ukljucim kardan on posle ne reaguje ma pritiskanje kvacila
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili ti nije nastelovan hod[ potisne ploce] kardanske lamele ili je najverovatnije zalepila za korpu pa nereaguje. desavalo se i to prilikom tezih poslova ili duzeg nekoriscenja. smanji i ler gas do kraja kad je ukopcavas.ako nepomogne traktor na pola i pregledati redom i nastelovati
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ili ti nije nastelovan hod[ potisne ploce] kardanske lamele ili je najverovatnije zalepila za korpu pa nereaguje. desavalo se i to prilikom tezih poslova ili duzeg nekoriscenja. smanji i ler gas do kraja kad je ukopcavas.ako nepomogne traktor na pola i pregledati redom i nastelovati

da ovo sta vica kaze je istina ako je radio sta tesko sa kardanom moguce da se zaljepila lamela i ako ti nista nepomogne stelanje morat ces rastavit najbezbolnije rijesenje i imas sve na vidiku ebiga :(
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mislim da on hoce reci da kada ukljuci kardan i pocne pritiskat kvacilo kardan i dalje radi jel tako?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mislim da on hoce reci da kada ukljuci kardan i pocne pritiskat kvacilo kardan i dalje radi jel tako?

da bas tako, znaci i sad se kardan pali na silu, kao da nije protosnuto kvacilo tako da ne reaguje na kvacilo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
rastavljaj ga na pola i detaljan pregled i stelovanje. dok se nije jos nesto skrsilo
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema se tu sta skrsiti.Prvo proba sa stelanjem kardanske lamele na tri vijka ispod traktora.Pa tek onda ako ne ide traktor na pola.Zamjena capni ,bolcna,spojnica vijaka capni i ravnanje potisne ploce i zamajca.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
ja mislim da se to nešto u kvačilu treba promjeniti, tako je i meni na 539 je se nešto potrošilo, ne znam kako se zove taj dio, ugl, taj drugi stepen, to je nešto malo kao prst, traktor se ne treba rastaviti da bi se to promjenilo..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Meni je isti problem na 533, napravljeno je sve šta se je moglo bez rastavljanja traktora ali pomaka nema, za sad jednostavno ugasim traktor i uključim kardan. Kad se skupi nešto love onda ću ga rastavit i sve promijenit.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Al ste zakomplicirali sa savjetima,.. ako je ispravno podešen razmak na vijcima od 1.1-1.2 i pedala ima 2-3 cm praznog hoda tad bi trebalo razdvajati, tj. nakon polovice stiskanja papuče, treba se osjetiti da papuča teže ide, i da razdvaja 2. lamelu, ako se neda stisnuti, to znači da il nije japanski šešir na mjestu, ili su capice upru u lamelu, ili su štifti pojeli kučište korpe, i ne dozvoljavaju da se makne potisna ploča.. nekad ljudi namjerno podese veči mrtvi hod, ili razmaknu vijke tako da je kvačilo mekše, i čovjek prilikom kupnje ne primjeti kvar. nemoj na silu uključivati kardan da ne napraviš veču štetu!
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav. imam problema sa kardanom na IMT 555, veoma tesko se ubacuje kao da ne reaguje na kvacilo. Moram da umirim motor na ler skroz pa da ubodem kardan. Moram li ga otvarati ili ne? Neko stelovanje bez otvaranja?
 

Prilozi

  • Fotografija0049.jpg
    Fotografija0049.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 1,581

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Kolko imaš mrtvog hoda na pedali?
Ili štelaš tu ili odozdo na ona tri šarafa M8
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Kolko imaš mrtvog hoda na pedali?
Ili štelaš tu ili odozdo na ona tri šarafa M8
Nemam puno mrtvog hoda. Probacu sa stelovanjem bas mi predstavlja problem kad koristim presu. Cist ler pa ubacibanje na zub po zvuku, probacu da stelujem hvala.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na tom 555 ako je original korpa i zamajac nisu isti ko kod ostalih IMT-ova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Predpostavljam da nije orginal jer djelova za 555 nema več ohhhhoooo
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Mene sluzi vec dosta godina Samo malo problema imam sa kardanom. Motor je odlican ali je karter sav prskao krpljen je na 20 mesta posto je rob kod prethodnog gazde 20 godina izvlacio drva iz kojekakvih gudura i cuka. Ali djeda me sluzi i dalje, imam rezervni motor od tamica pa sto se toga tice imam delova. Ali za menjac neznam nista Ako me bude jos zezao sledi mu otvaranje pa sta bude.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
mozda ce ti orjentaciono posluziti!
novi 577 duplak kosta 180 000 kuna, tak da ja racunam da novi 5106 kosta 220-230 tkn

Znam i ja da toliko kosta tu kod nas u autopoljostroju. Ja sam pitao ako netko ima konkretno informaciju bas iz Srbije za IMT 5106
 

Najnoviji postovi

Na vrh