• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
decki pozdrav ajde ko zna gdje bi bilo za kupit kolo volana za staru liniju imt 560 mehanicki je volan pa je kolo veliko a svi trgovci sad imaju one male za servo volane

Bilo u Masivi Bjelovar .
 
B

Bobo

Guest
Covjek iz susjednog sela ima volan od FAP kamiona. Doduse, malo je "nizi" od tvornickog pa treba period navikavanja da se ne poderu prsti o limariju, ali vozio sam traktor i u mjestu (mehanicki volan) ga motas dlanom... Volan je veci nego traktorski i to dosta, bar od volana koji je on imao.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Covjek iz susjednog sela ima volan od FAP kamiona. Doduse, malo je "nizi" od tvornickog pa treba period navikavanja da se ne poderu prsti o limariju, ali vozio sam traktor i u mjestu (mehanicki volan) ga motas dlanom... Volan je veci nego traktorski i to dosta, bar od volana koji je on imao.

ma volan je sav spucan vec i dere prste kupio sam taj manji kakti za hidraulicni razlika je jako velika a manji je samo 6 cm
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Moze li mi neko pomoci oko imt 539, kupio sam pre par dana imt 539 i imam problem kad ukljucujem kardan, krci na prazno i nece da ga usalta, kada ugasim traktor i uljucim kardan pa upalim traktor on vrti ali na pritiskanje kvacila ne reaguje, da li on unutra ima 2 ili 1 lamelu, gledao sam danas na onom otvoru dole ali je jako mali i nista se ne vidi lepo ni sta se moze stelovati, ako neko zna pomoci, zahvalan unapred.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Moze li mi neko pomoci oko imt 539, kupio sam pre par dana imt 539 i imam problem kad ukljucujem kardan, krci na prazno i nece da ga usalta, kada ugasim traktor i uljucim kardan pa upalim traktor on vrti ali na pritiskanje kvacila ne reaguje, da li on unutra ima 2 ili 1 lamelu, gledao sam danas na onom otvoru dole ali je jako mali i nista se ne vidi lepo ni sta se moze stelovati, ako neko zna pomoci, zahvalan unapred.

kad tiskas kvacilo dal ti propada do poda
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dvostepeno je i trebatga do poda stisnut kad ukljucuje kardan,ak nece ni onda treb pedalu postelat da vislje lova.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Kvacilo je normalno, nije puno tvrdo, salta se lepo iz 1.u 2. A iz 2.u 3. Malo krci ali ne puno, kvacilo se stiska do kraja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Postelaj najprije na papucici mozda ti jako nisko lovi pa ti ne odvaja drugi stepen
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moze li mi neko pomoci oko imt 539, kupio sam pre par dana imt 539 i imam problem kad ukljucujem kardan, krci na prazno i nece da ga usalta, kada ugasim traktor i uljucim kardan pa upalim traktor on vrti ali na pritiskanje kvacila ne reaguje, da li on unutra ima 2 ili 1 lamelu, gledao sam danas na onom otvoru dole ali je jako mali i nista se ne vidi lepo ni sta se moze stelovati, ako neko zna pomoci, zahvalan unapred.

Pretrazi malo forum.O kvacilu imas sve i detalje.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
zato sam te pitao do kud ide mislim da ti je ovo sto su ti decki objasnili malo postimas kvacilo izvana na osovini uzmi dva 19 kljuca i sarafciger najbolje da imas jos nekoga sa sobom gotovi ste za minut :icon_thumright:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
To mogu uraditi ali ja mislim da mu lamela nije nastelovana za kardan, znaci osovinu gde je pedala, jos malo okrenem i podignem kvacilo
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
To mogu uraditi ali ja mislim da mu lamela nije nastelovana za kardan, znaci osovinu gde je pedala, jos malo okrenem i podignem kvacilo

najprije se krece od toga a onda ako neuspijes kreces dalje znaci raspustis saraf i okreces osovinu u desno samo vodi racuna da ti kvacilo ima malo lufta poslije nek ide na prazno koji 5 cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh