• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Jesu, suhe kocnice su ali su na skipu ojacani diskovi federi i unutra su "jace" ferode koje se ne trose samo tako...

Meni se bezbroj puta kocnica zaglavila tj nije se vratila skroz i tek nakon predjenih kilometar-dva vidis da se dimi iz kocnica. stoj hvataj neki pajser i razdvajaj ih. do sad mi se to dogodilo BEZBROJ puta a kocnicama nista ;)

Jednostavno je sve unutra pohrdjalo i kod prijasnjeg vlasnika ali kod nas jos i vise jer smo nemarni. sad mi radi samo lijeva kocnica desnu se bojim i stisnuti jer odmah blokira. treba rastavljati sve zivo i nezivo da na skipu dodjes do kocnica, cak je jedna od solucija skidanje prednjeg i zadnjeg krana, rezervoara za ulje i kabinu onda "podpulcas" i tek onda mozes trube skidati.

Na nasem skipu sam zagledao a i savo mi je rekao da je neki njegov susjed na skipu radio remont kocnica da nije skidao tankove za ulje tako da trube nemaju kud nego gore, dakle u kabinu. i kako mi se cini da je to moguce odraditi ali je svejedno muka to raditi na skipu pa dok koci- koci kad otkazu kocnice ucis se kociti stabilizatorom ;)
 
N

Nevjernik

Guest
Te da su na traktoru možda bi bolje radile nego ove.
Ima posla puno bile su negdje slike kako su neki radili kočnice.
 
B

Bobo

Guest
Nije isto V formacija i W formacija ;)

Kao prvo ovo NIJE nov IMT 5210, nego polovan 90 i neko godiste. Vlasnik je clan poljoinfo foruma a traktor je jednostavno ocuvan i rekao bih prefarbavan...

I jeftin je zato sto ta roba nema kupca, svi bi radije vozili JD ili MF...

Elektronika. hmmm postojala je opcija od 580 pa na dalje ugradnja BOSCH EHR-a i drugo nista... Od koje godine, iskreno nemam pojma :(
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Nije isto V formacija i W formacija ;)

Kao prvo ovo NIJE nov IMT 5210, nego polovan 90 i neko godiste. Vlasnik je clan poljoinfo foruma a traktor je jednostavno ocuvan i rekao bih prefarbavan...

I jeftin je zato sto ta roba nema kupca, svi bi radije vozili JD ili MF...

Elektronika. hmmm postojala je opcija od 580 pa na dalje ugradnja BOSCH EHR-a i drugo nista... Od koje godine, iskreno nemam pojma :(

a koja je razlika w od v
 
B

Bobo

Guest
Ovo je W motor

W9_engine_2.jpg


a ovo je V motor

10_Ford_V8_engine.jpg
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
a zasto imt 5136 nema tak poslagane cilindre a isto ih ima 6 i zasto jos 5136 ima i turbinu a ovaj ima 210Ks a nema turbinu, mislim, sta se dobiva sa tom v formacijom na motoru sa 6 cilindara, aj kuzim to na onim velikim motorima gdje ima 10-12cilindara, al zast je na tom 5210
 
B

Bobo

Guest
Kao prvo V motori su kraci, jer ne idu cilindri jedan za drugim nego idu u parovima, kao drugo V motori imaju takav raspored cilindara da pale jedan lijevo jedan desno ako me kuzis i tako se na radilicu dobiva malo bolje iskoristavanje momenta...

NO V motori su skupi za izradu posto trebaju kompliciraniji blok, trebaju dvije bregaste (kod obicnih motora) trebaju dvije glave, ma ono, dosta kompliciraniji za izradu a samim tim i skuplji.

5136 ima provjeren motor po perkins licenci dok obicnih motora nije bilo snage 170ks koji su mogli iskoristiti i nagadjam da je mercedes ispao jeftiniji od perkinsa iz tog doba, ako je takav perkins tad i postojao...

5136 ima 6 klipova ali manjeg presjeka i manjeg hoda, za razliku od 5210 kod kojeg je to drugacije... Uvijek sam mislio da 5170 djele iste motore da 5210 ima turbo a 5170 ne, no pogledao sam maloprije na konedatu i naucio sam nesto novo ;) Sram me i stid bilo :(
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
dobar dan forumasi...dali mozda znate koliko kosta kompletna elektricna instalacija za imt 549..kablovi i to sto ide uz njih
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Pa ono, sitna pripasivanja, ako to je to kaj ja mislim da je. Tj. ako to je od malog ruje instalacija
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Pa ono, sitna pripasivanja, ako to je to kaj ja mislim da je. Tj. ako to je od malog ruje instalacija

ok hvala na odgovoru...neznam jos hocu li uzimati cijelu instalaciju posto mi je ova jos dobra,samo ima negdje spoj pa mi izgori glavni osigurac i brava mi za palenje ne radi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj po da kazem instrument tablom dal ti nije oguljena zica a cestoi mis hoce glocnuti tu zice. uglavnom kvar trazi u zicama od glavnog osiguraca do table i prekidaca i povratnih kablova do kutije osiguraca. odatle bi trebalo da iskoce ti ostali ako je spoj ka potrosacima. nekad hoce izgorevati i od loseg kontakta na samom lezistu gl.osiguraca . van ostalih osiguraca moze biti jedino kabal za pobudu alternatora i grejaca i kontakt osigurac na menjacu kad se izbacuje na ler reduktor
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pogledaj po da kazem instrument tablom dal ti nije oguljena zica a cestoi mis hoce glocnuti tu zice. uglavnom kvar trazi u zicama od glavnog osiguraca do table i prekidaca i povratnih kablova do kutije osiguraca. odatle bi trebalo da iskoce ti ostali ako je spoj ka potrosacima. nekad hoce izgorevati i od loseg kontakta na samom lezistu gl.osiguraca . van ostalih osiguraca moze biti jedino kabal za pobudu alternatora i grejaca i kontakt osigurac na menjacu kad se izbacuje na ler reduktor


tko to još uvijek ima spojeno.....:icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh