• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
tko to još uvijek ima spojeno.....:icon_hang:

Imam ja.. i ovak svaki puta kad krecem iz mjesta reduktor stavljam u ler polozaj da mi ne krci mjenjac bezveze..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je to nepotrebno......i zašto bi trebao izbacivati svaki puta kada ga hoću upaliti.......sigurno ću ići paliti traktor kada je u brzini, pa neka je i u brzini, ako stisnem kvačilo i opet nema potrebe.....
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
svaka cast svakome i ja sam isto to izbacio na obadva traktora al vidio sam vec tri puta sta se desi ljudima koji ne razmisljaju sta rade u zurbi se svasta desi
 
B

Bobo

Guest
Mjenjas remen na alternatoru u pol njive, i ugasio si ga jer si npr tanjurao, stao na kvacilo i nisi ga izbacio. rjesis npr remen na alternatoru i ides upaliti traktor da vidis jel remen previse skace i jel sve sjelo kak treba kad traktor krene i pregazi te. desavalo se UVIJEK i desavat ce se UVIJEK...

539 i 549 imaju taj kontakt ispravan, Brena nema jer prekidac nesto kenjka ali ce ga i ona dobiti.

To je prva sigurnosna mjera koja moze biti i stvarno u EKSTREMNIM situacijala zice kratko spojim da eliminiram kvar prekidaca ili tako nesto...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
nesto slicno se desilo kod mene u selu covjek kosio livadu sa 539 i puce remen ode on pjesice doma po drugi stavi namontira ide malo na alnaseru okrenut da vidi jel dosta napeo traktor krene srusi ga noga zapela za kosu ivukao ga do potoga gdje je zapeo za johu i krepao
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može li se na 560 provjeriti ventili na pumpi hidraulika da se ne skida poklopac hidraulike ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Sve ima svoje zašto je tu, tako i to, i ja sam za to da treba, dosta ljudi zna paliti traktor iz vana direkt, neka je u brzini i eto ti vraga, misliš gdje bi se tebi to desilo, vrag ne spava i nikada dovoljno opreza!!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
pogledaj po da kazem instrument tablom dal ti nije oguljena zica a cestoi mis hoce glocnuti tu zice. uglavnom kvar trazi u zicama od glavnog osiguraca do table i prekidaca i povratnih kablova do kutije osiguraca. odatle bi trebalo da iskoce ti ostali ako je spoj ka potrosacima. nekad hoce izgorevati i od loseg kontakta na samom lezistu gl.osiguraca . van ostalih osiguraca moze biti jedino kabal za pobudu alternatora i grejaca i kontakt osigurac na menjacu kad se izbacuje na ler reduktor

ja sam imao problem istekao sam jednu zicu sto ide iz brave palenja u kontakt bravu,,,kasnije sam je ustekao gdje sam mislio da je trebam ustekati,,i kada sam palio traktor samo je alnasovo kada kljuc okrenem na desnu stranu..a Prije je mogao na ljevu i desnu stranu palit..i tu mi se sada nesto pobrkalo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Može li se na 560 provjeriti ventili na pumpi hidraulika da se ne skida poklopac hidraulike ?
Može.
Ukopčaš mu ma mjesto kiper ventila manometar i podigneš kockice gore.
Ako ne stane na cca. 175 moliš boga da ne pukne poklopac.

Ništ s toga. Najsigurnije je skinuti poklopac hidraulika ili se probati poigrati kroz onaj sa desne strane :icon_winkle:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mjenjas remen na alternatoru u pol njive, i ugasio si ga jer si npr tanjurao, stao na kvacilo i nisi ga izbacio. rjesis npr remen na alternatoru i ides upaliti traktor da vidis jel remen previse skace i jel sve sjelo kak treba kad traktor krene i pregazi te. desavalo se UVIJEK i desavat ce se UVIJEK...

539 i 549 imaju taj kontakt ispravan, Brena nema jer prekidac nesto kenjka ali ce ga i ona dobiti.

To je prva sigurnosna mjera koja moze biti i stvarno u EKSTREMNIM situacijala zice kratko spojim da eliminiram kvar prekidaca ili tako nesto...


100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa......

al ja neznam da li sam uopće upalio traktor da nisam stisnuo kvačilo, i mjenjač izbacio iz brzine i naravno palio sa stisnutim kvačilom, a mali je uvijek bio u BH......sve je stvar navike.......i smatram tu opciju nepotrebnom........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Da, kroz njega.
A ako bu trebalo skineš i onog s druge strane.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Sve ima svoje zašto je tu, tako i to, i ja sam za to da treba, dosta ljudi zna paliti traktor iz vana direkt, neka je u brzini i eto ti vraga, misliš gdje bi se tebi to desilo, vrag ne spava i nikada dovoljno opreza!!

ako si mislio direkt na alnaser onda ti to nepomaže
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
da li neko od vas zna gdje se moze naci imt 577 nova tipa da joj je samo dobra limarija motor me nezanima kakav je
gledam po oglasima al nema bas takve u losem stanju ako ko zna nek mi posalje p p
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
ma znam gledam ja njuskalo al to je skupo
treba mi poderana da je radim ja mozda bi uzeo nov motor kod nas je cijena novog motora oko 3300 evra
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
decki pozdrav ajde ko zna gdje bi bilo za kupit kolo volana za staru liniju imt 560 mehanicki je volan pa je kolo veliko a svi trgovci sad imaju one male za servo volane
 

Najnoviji postovi

Na vrh