• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Zahvaljujem se na lijepim zeljama no mislim da sad stvarno vise nemam potrebe za cetvrtim traktorom. U planu je na 549 ugradnja jaceg motora jer mi bas fali jedan traktor izmedju brene i 539. Ovako je sa snagom OK no nije to jos uvijek ono kako bi moglo biti.

Ako ce kad bit prodaja motora s 49-tke javi mi meni ce taman odgovarat na 42-ku!

Ne bih to zlo nikome poznatom htio prodati... "Jednog lijepog dana" za koju godinu-dvije- pet kad dodje vrijeme mjenjanja motora, ovaj od 549 cu ostaviti sebi i trazit cu vilicar s losim motorom ili zariban ili cak i bez motora. malo rezanja, malo varenja, upasem ovaj motor u njega i za po dvoristu ce biti dobar ;)


Moja "Fahreta" (kako ju je kolega prozvao po jednoj poznatoj licnosti Hehehe ;) ) Tanjura zadnja tri dana... Rumunjku 36 sam mislio smanjiti na 32, no spekli se sarafi i nije mi se dalo sarafati pa reko da probamo i s 36 i ide mala kao luda... 1. direktnom ide, malo dimi ali je oranje dosta grubo pa dosta skace a i automatska prednja vuca me sve vise i vise zivcira. tanjurao sve u 5. sporoj i jako sam zadovoljan ide i uz brdo kao i po ravnom, prima gas, ne dimi, ne muci se... Potrosnja izmjerena oko 17l/ha jednim tragom i uz puno okretanja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bobo nebitno ja bi njega ovak i onak iso komplet sredivat meni isto fali par konjica pa bi ja sad kad bi mogo nac neki los motor pa si ga komplet slozit samo me je frka ako stavim nesto jako da mi ne zezne zadnji kraj jer moj motor ce za neke dvije godine ako ostane ova kolicina posla morat dobit generalku zato bi ja njemu jaci motor sredio i stavio kad ovaj bude na umiralu!
 
B

Bobo

Guest
540 ima komplet zadnji kraj od 560 NO nema bocne reduktore i tu trpi konusno-tanjurasti par...

Covjek iz sela ima 540 79.g. i tri puta je sarafao zadnji kraj a generalku na motoru je radio poslo ljeto ako se dobro sjecam, traktor uopce nije radio teskog pusla puno... radi manje od 10kj zemlje, nikad duboko oranje, ako i ide dublje onda jednobraznjak, tanjuraca 20 diskova, drljaca 4 krila na relativno lako obradivoj zemlji i opet je diferencijal tri puta letio u komade. zadnji puta je morao traziti novo kuciste jer ovo vise nije imalo smisla vracati na traktor jer su se razletjeli odmah prvi puta nosaci lezaja na konusnom zupcaniku.

cjela serija 54x bolije na zadnji kraj i tu ako stavljas jaci motor jednostavno moras biti spreman na daljnja sarafanja. moj diferencijal je tvornicki stavljen bez ikakvog finog stelanja. Po pravom treba proci list novina kroz diferencijal neostecen a kod mene prodju cjele novine ;) majstor kaze da je to OK, cak je rekao da ne diram osovinu konusnog zupcanika koja se klimala kao babin zub no svejedno sam ju dotegao.

Kad budem radio zamjenu motora, traktor ce i ovako i onako biti raskopan, pa cu odmah i konusno tanjurasti par rjesiti i eventualno pogledati u kakvom je stanju spera, jer je i to na 54x seriji skakljiva tema...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zbog tih boljki mi i je malo frka stavljat jaci motor al mi nekad pofali malo snage kod malciranja ili kad treba nesto teze povuc tak da sam imo plan stavljat od 49-tke motor gore prosle godine kad sam mijenjao kardansku osovinu i semering sam gledo u kakvom je stanju malo iznutra i nije lose jos kod mene nije nista unutra dirano osim kardanske osovine a kod mene je natuko oko 4.5trs samo sta dosta pazim na cukanja i rukanja to izbjegavam!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije ni počela sezona pravog, a već šarafanje......stao u frezanju, odjednom se ugasio, probao paliti a nema dima na auspuh, pogledam polugu za gašenje, izvana normalna, al sam odmah pomislio da je unutra problem i prvo skidanje one pločice sa 2 vijka, gdje se vide opruge od elemenata i tu vidim da je ostala poluga za gašenje povučena, ali kako?? kada nisam gasio traktor, nego se dogodilo u radu........skinem pumpu, otvorim dio gdje je membrana, koja je naravno bila probušena, al zanimljivo da nije dizao gas, i vijak što služi kao neka vodilica se odšarafio i otišao ukoso, te blokirao polugu za gašenje, novi vijak sam napravio od imbus vijka, i par kapi zelene tekućine iz crvene bočice, pa vjerujem da se neće više otpuštati.........imao membranu u rezervi, stavio novu (namazao motornim uljem, ako se dobro sječam da se mora namazati), sve vratio na mjesto i pali bez ikakvih problema, samo nisam ništa namještao, iako bi trebao, jer mi ler drži na 900-1000 obrtaja, pa ću to morat dotjerati na onom vijku, da ler bude na nekih 600 obrtaja.......a usput i filtere promjenio, jer su bili dosta prljavi, a tko zna kada ih je prijašnji vlasnik mjenjao.......evo i par sličica:

 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jkSbyPfFIHY[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5gPv6z0yvd0[/YT]
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654

Bilo bi dobro, ali je mala vjerojatnost da če se to dogoditi, s obzirom da mi ulazimo u €u, večina tih traktora ne zadovoljava Euro-norme pa če nam tako i zabraniti njihov uvoz, tako slično je bilo i u Sloveniji 2005, kad sam pitao za Zetor 6341 isl, veli mi trgovac, da to više kod njih nema, samo van Eu se mogu naći,. a kod nas su još par godina nakon toga bili u prodaji.
 
N

Nevjernik

Guest
Moće ovi novi se uvesti i rezervni dijelovi na to i idu da moderniziraju .
Bilo bi im pametno da naprave opet pravi traktor kao nekad.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Moće ovi novi se uvesti i rezervni dijelovi na to i idu da moderniziraju .
Bilo bi im pametno da naprave opet pravi traktor kao nekad.

Svaka ćast, nisam protiv i ne želim loše, no zapitam se, postoji li neki red? Onda vidim napisao si lokaciju pa mi je još teže shvatiti, biti bolji drugome nego sebi, ali eto.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Nek oni rade što god hoće samo nek malo korigiraju cijene (malo više).
 
N

Nevjernik

Guest
Svaka ćast, nisam protiv i ne želim loše, no zapitam se, postoji li neki red? Onda vidim napisao si lokaciju pa mi je još teže shvatiti, biti bolji drugome nego sebi, ali eto.

Pa iskreno radje vozim takav traktor nego skup.
Neznam kako ti volim kad imam dijelova na bacanje i jeftino.
I sve sam napravim.
Jel tko zna kakav je ovo imt nema hidrulik i ima neke čudne ručice od getribe.
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-587-1984-godina-ispravan-dijelove-oglas-7501118
 
B

Bobo

Guest
Rucice su na skipovima tvornicki produzivane posto je kabina nesto vislja nego na traktoru...

Mjenjac je trobrzinac ali odnosi brzina toliko cudni da je taj mjenjac na obicnom traktoru NEUPOTREBLJIV. recimo u 2. sporoj bi orao samo tako dok bi mu 3 spora bila pre brza. u 3. direktnoj bratov skip ide preko 40 km/h na iber gasu, to je strasno i gledati a kami li se u njemu voziti...

Za guranje zemlje i te stvari mjenjac je odlican no za poljoprivredu. bas i ne...
 
B

Bobo

Guest
imas sva kucista, motor, bocne reduktore i pojacane kocnice, predji trap, pumpu servo volana, puz volana, jbg, nadje se tu za svakoga ponesto... lako moguce da i mjenjac pase na nesto, samo treba znati sto je unutra drugacije nego u traktorskom mjenjacu.

I da, ovo NIJE 587 nego 578...
 
N

Nevjernik

Guest
imas sva kucista, motor, bocne reduktore i pojacane kocnice, predji trap, pumpu servo volana, puz volana, jbg, nadje se tu za svakoga ponesto... lako moguce da i mjenjac pase na nesto, samo treba znati sto je unutra drugacije nego u traktorskom mjenjacu.

I da, ovo NIJE 587 nego 578...

Ima iste kočnice suhe kao klasični...
To je smrt
 

Najnoviji postovi

Na vrh