• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
I ja imam istu ideju za 540,i polako prikupljam matrijal za to,mada mi to nije prijeko potrebno,al kaj buš,jednostavno bum složil cirkus od imtja,al barem bu u selu pak pitanja i tema o mojem traktoru:(party):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ja cu ove zime probati zatvoriti sto vise mogu kabinu od 539 (sramota da to nisu tvornicki odmah napravili kao na ovim vecim modelima).. Ne smeta mi toliko hladnoca jer se po zimi i ne radi bog zna sto s traktorom, nego bas radi prasine ljeti.. Kad baliram cijeli dan na suncini pa dok se znoj i prasina pomjesaju izgledam ko da sam se u blatu valjao.. :icon_eyes:
Znaci ovo pozadi:

Naravno zadnje staklo ide gore, onda bi dolje stavio pleksiglas da se vidi van, a tu gdje su poluge hidraulike bi spigao lim i sa gumom gdje bas nebi mogao sa limom sve zatvoriti.. A prednje staklo bi slozio na pante i stavio one amortizere da ga mogu ljeti otvoriti kad je vruce (tak imaju deutz i torpedo)..
Jel netko mozda vec zatvarao skroz od pozadi kabinu na 539?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
jesam ja na 560 ali sam pravio novu od nule
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sa pleksijem i gumom buš teško to zadihtal kad je odozdola sav otvoren i sic je oma na difu i getribi.
Tvornički 539 ima sivu ceradu koja dosta zatvori odpozadi al opet odozdola ulazi prašina.
Jedan model 539 ima krov debeli i na sebi šiber,moja na 533 ima pak tvornički pante prednjeg stakla tak da ga možeš u dva položaja otvorit.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Oficir, nije odozdola uopce otvoren (ako mislis na podnicu gdje se drze noge), sve je dosta dobro zatvoreno, sa limom i jos ima gumene tepihe; vidi se ovaj crveni lim iza truba, e do toga lima treba odpozadi sve zatvoriti, koliko toliko..

Stjepan168 izmjerim ti sutra pa napisem..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A onda ok,samo če ti najviše problema stvarat ruke hudraulika,al češ sigurno dosta smanjit ulazak prašine kak si zamislio.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
I ja imam istu ideju za 540,i polako prikupljam matrijal za to,mada mi to nije prijeko potrebno,al kaj buš,jednostavno bum složil cirkus od imtja,al barem bu u selu pak pitanja i tema o mojem traktoru:(party):

Nemoj mi samo reč da je neizvedivo.... kad se zna da je... jedino se čeka da pukne kolijevka.... koja če se sigurno pravit nova, a ne ova kupovna gusana..... kardan se lako izvede odozada, hidraulika se od(izdvoji).... Al jedna strašna strašna zamjerka konstruktorima-inžinjercima modela 49DWLI....da nisu mogli podignut gazište-prostor kočnica i kuplunga 6-8cm pa stavit flah da bude u ravnini do mjenjacal, ili još bolje da specijalac koji je sve ovo dizajnirao-skicirao--dozvolio nije razmišljao pa dignuo sve za desetak cm kolko treba da se napravi ravan pod u kabini.... ko da je to neki (science fiction)........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Bude mi smetal, vidis toga se nisam ni sjetil.. Mogu ga izvaditi, podici sajbu i staviti ga nazad.. MIslim da bi to tako funkcioniralo..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa podigne se do auspuha, u biti vaznije mi je da ju od iza zatvorim, a sad ovo napred ako bude izvedivo dobro, ako ne otvorim vrata i to je to..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
IVAN KC pozadi ima jedno prosto resenje koje sam ovde preporucio i funkcionise prilicno dodro. nije na oko lepo ali to je manje bitno. parce starog cebeta [deke] pricvrstis za gornju cev i sa strane.i spustis ka unutra. jako dobro funkcionise .probao sam u frezovanju suve zemlje gde je prasine koliko hoces i odradjuje super. nemoguce je svu prasinu eliminisati bilo cime ali ovaj sistem se sam po sebi prilagodi i namesti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Znam to, u originalu je imao zutu ceradu od iza i to je djed skinuo i vise neznam gdje je ta cerada.. Dobro je i tako al ja budem probao sa limom i debljom gumom gdje ne moze lim pa budemo vidjeli..
 

sebo234

Novi član
Tu od
6 Stu 2013
Poruka
8
Da li netko ima knjigu od IMT 5106 pa da mi baci neke slike tu na forum ili na e-mail.Ili da netko hoce prodat ili poklonit ako mu netreba.
 

rikovec

Novi član
Tu od
19 Stu 2013
Poruka
5
Zdravo svima, ja sam iz Slovenije i prvi put pišem ovdje gore, a više puta sam već koristio vaše savjete kao čitatelj. Izvinite ako ču ponekad pogrješiti u hrvatskom jeziku. I kod nas ima puno IMT-ja, mi imamo dva IMT 533 (76g.) i 539 (87g)
Zanima me zašto pada pritisak ulja na 0,5bar ili manje u motoru 539, kad ga opteretimo dugo vrijeme? Znači ovo generalka? Hvala!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kako motor dobija radnu temperaturu tako i pritisak malo oslabi. ali 0,5 bara je malo.to je verovatno na ler gasu a trebalo bi bar 0,7-0,8 bar najmanje . vecinom bude vise od toga ali kod tebe ili je ulje nekvalitetno i pred zamenu ili radilica i lezajevi polosi ili uljna pumpa. generalna nemora cela ako je motor u kompresiji dobar i netrosi ulje ali vecinom to kad se vec otvara svi urade komplet generalnu i posle mirni duze vreme. tako se i kod mene na vladimircu isto desava tako da ce uskoro na obradu radilica i lezajevi i kontrola sveg ostalog u vezi pritiska ulja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh