• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Sve ovo stoji, ali ako traktor dobro vuče, normalno troši, ne dimi i ne zagrijava se više od normale zašto bi trebalo raditi generalku. Kod mene je slično ali ja samo pazim kako stoji temperatura i ima li ulja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako je na leru 0,5 to je bombon na vruče.
Fali nam još samo podatak koliko je na vrelo?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Si probal možda mjeriti sa drugim manometrom ? :confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
ja imam imt 539 kupljen nov 1994 i ima 600 radni sati i pritisak pada ispod jedan bar ali je to oko 0.7 0.8 na temperaturi oko 85 stepeni u dugo opterecenje traktor ne dimi nie nikad otvaran pali bez gas i u zimu fabricki nije ugradzen grejac ulje ima INA super 5 15w40 e evo del od knige

Pritisak ulja (zagrejan motor)
- pri najvishem broju obrtaja 2.1-4.5 kp/cm²
- pri najmanem broju obrtaja 0.6 kp/cm²

Tempertatura vode najpovoljnia 90°C
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Moj 539 u ler gasu dimi onako bas dosta plavo, bilo hladan, bilo vruc.. Ali samo na leru, kad mu dam gas do pola ili do kraja ne dimi vise nista.. Traktor ima oko 4000 rs. Zbog cega bi to bilo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ti troši ulja?? Plavi dim najčešće znaći ulje.

Ovaj moj 540 s FIAT motorom isto tak dimi plavo, ali troši dosta ulja.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Najvjerojatnije propišavaju dize .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da vrlo vjerovatno dize, tako je i moj 549 sa nekih 500r/s i mislim čak da je samo jedna diza bila ispravna...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel nebi dimio crno pod opterečenjem ako pišaju dize?? I nebi normalno lijepo radio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ne bi trebao lijepo raditi to da, al to će najbolje čuti razliku kad ga provjeri na dizama(ako jesu dize) A moj nije dimio crno pod opterećenjem, plavo kad mu dodaš gas i na leru plavo..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Jel ti troši ulja?? Plavi dim najčešće znaći ulje.

Ovaj moj 540 s FIAT motorom isto tak dimi plavo, ali troši dosta ulja.

Potrosi malo, ali to mu pomalo iskapa dolje na zvonu.. I onak sam mislil na obadva traktora provjeriti dizne i ventile ove zime pa budem videl.. Inace ide traktor ko zmaj.. A i vele da bi se trebalo na svakih 1000 rs prestelavati ventili i to, a mi to nismo radili nikad..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj naš novi 539 od 2001. kad je kupljen pa sve do ove jesni niakd ništ niej dirano, sad je bilo štelanje ventila, nove dizne, reparatura boš pumpe, a sati pitaj si boga koliko, prije jedno 7 god je sat stal na 1707 rh, evo ga stalno ide, sve suho ko barut, hrđa se lovi po motoru, nigde nikakvog ulja.

Sredi dize i ventile sad prek zime, budeš videl koliko to njima znači.
 
D

drasssko

Guest
Poštovanje.imam pitanje o imt 542 kad je zagrijan izbacuje malo ulje na mjerač.sitne kaplíce.pa me zanima jel motor popustio.na iber skroz malo dimi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni 565 nakon generalke izbacuje malo ulja na mjerač kad je pod opterečenjem, vidi se onako malo sluzav trag, tako da nije to nikaj strašno.
 
D

drasssko

Guest
A i dízne treba uredit.ujutro mi malo duže vrti kad ga palim i dalje pali na zub
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A teram ga koliko može i koliko mi treba :) S obzirom da mi je malkoc slab, izvlačim maximum iz njega.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Koliko bi ovaj mogao koštati!? Ovo je nešto kao 577..

zct9.jpg
[/URL][/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh