• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja ako se ne varam kod mene na 539 je to crijevo skinuto! Ne čuje se baš nešto drugačije kompresor, možda malo, al navikao sam se pa i ne primjećujem to..

Ajkula a za šta ti ta boca smeta!?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ajkula ako boca ide dolje s traktora ja sam potecialni kupac za nju samo javi ako si za:icon_thumright::icon_thumright:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja ne koristim zračne kočnice,čak ni nemam đek za prikapčanje zračne instalacije,tako da mi uopće boca ne treba na fercu
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pa onda bolje odšarafiti kod boce crijevo od kompresora i neka fučka

Možeš i tako,al ti je buka veča.. Ovako je ugodnije raditi dok zrak ide preko kihavca. Nije teško složiti slijepu maticu,možeš i to crijevo koristiti samo u njega gutneš neki vijak m6, i malo glavicu poravnaš. Probaj, ništa te ne košta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bolje da na crijevo metne saksofon pa da svira usput nego da blindira pa mu kopresor krade taj jedan do dva konja ....stalno i bez veze
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda bolje skinut kompresor i postavit pumpu hidraulike za kipere i sl a pumpa u praznom hodu troši manje od kompresora !!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
... i usput može imati hidrauličko kočenje prikolice...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ti bi trebal utvrditi prepravke na IMT-ima a Muhaničar sprovesti u djelo tad bi to bil pravi stroj !!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Željko, imam ja ideja, ali nemam vremena.
Ak baš hoćeš, evo ti nekoliko:
Kao bazu zeti 549DV:
Izbaciti motor, ugraditi Fiata fi 100 (kak na 540). Dići okretaje na 2800.
Ugraditi redukciju kardana (da bude upotrebiv i za nekaj drugo osim rasipača gnoja).
Prepraviti zadnje kočnice na hidrauličnu komandu (da napokon podjednako koče), a ručnu ostaviti mehaničku.
Ugraditi kočenje prednje osovine.
Dodati pumpu hidraulike umjesto kompresora, napraviti poneki vanjski izvod hidraulike i kočenje prikolice :)
Prepraviti hidraulični cilindar unutra da ne spušta priključke.
Promijeniti prijenosne omjere 3. i 4. brzine.
Dodati nezavisni ručni kuplung za kardan (nisam siguran da je izvedivo).
...
Kupiti starog Fiata ili bar Universala, koji sve to više-manje imaju, i ne zajebavati se s IMT-om :(rofl):

Si to štel čuti? :(hi):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kupiti starog Fiata ili bar Universala, koji sve to više-manje imaju, i ne zajebavati se s IMT-om :(rofl):
e ovo je nešto najpametnije kaj sam čul u zadnje vrijeme :icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zj to kaj si opisal je jako slično zetoru 5245
,6245 uz par(2)dodatka,prepravke,onda je lakše ostavit imt-a kak je i kupit :icon_axe:zetora.:(wasntme)::(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Željko, znaš kaj imam doma. Same je novi i ima gadgeta koliko hoćeš, ali Fiat ima dušu...i, pogotovo, volju za okretajima.
Ovaj "novi", od kad ima mekši feder na pedali gasa, hiti te sa sedla (sica). :(clap):
Nisam videl niti jednog IMTa ili Zetora koji to može. Dobri su oni, ali pospani :icon_pai:

Oficir, imaš previsoko mišljenje o Zetoru. Nebi ga ja tak lijepo opisal :) To ionak spada u istu klasu z IMTjem :icon_weed:
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ da ne kvarimo temu od IMT -a ipak korijeni traktora kreču iz Engleske ali moje skromno iskustvo od 1974 godine kaže vozi i cjeni to kaj imaš jer vremena su sve teža a kaj se tiče tvog znanja same pohvale ! u mom naseljku ni je bilo traktora do zadnje 4 godine kojeg nisem vozil a to su zetor same univerzal jd fend mf rus ursus možda sam kojeg zaboravil a da imt df štore ......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ma, ovo je zafrkancija. Nek se fanovi IMta ne srde.
Odgovoril sam ti na način kaj bi ja napravil da se nake stvari unaprijede.
Inače, u Miholjcu sam videl predelanog Štorea 502 s MF getribom otraga.

Jasno da svatko ima kaj more ili hoće i da je svaki dobar dok služi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema traktora koji je za sve poslove super tak i taj kak si ga opisal nebi bil za sve al bi bil super.
Malo si se zeznul nije ista klasa to jer nudi više i teži i veči su zetori tih generacija a slične snage.

Čim je veča cjena zetora od imt-a pa odmah nisu u istoj klasi.

Nemam visoko mišljenje o zetoru dapače,imam možda viaoko mišljenje o fendt-u.
 
Posljednje uređivanje:

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
@ajkula ako boca ide dolje s traktora ja sam potecialni kupac za nju samo javi ako si za:icon_thumright::icon_thumright:

imam ja bocu od zraka od 542 stoji na tavanu od neke 84 god.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
pitanje je sljedeće,meni ova posuda ne treba na traktoru,gdje što odspojiti da kompresor ostane a ovaj komad željeza da ide dolje sa ferca

Odgovore u vezi skidanja imaš, čak i mušteriju za rezervar.
Ja bi još samo nadodal da onaj priključak na kihavcu sa kojeg buš skinul crevo okreneš prema dole.
 

Najnoviji postovi

Na vrh