• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ako se ne varam,ti misliš na "lončić" koji služi za zračne kočnice na prikolici,on ti ne pomaže ništa na traktoru.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ne nego "pomoć pri kočenju". Taj lončić stalno pušta bez obzira dira li se kočnica ili ne. Interesira me može li se popraviti i služi li stvarno kao pomoć kočenju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vjerojatno misli na kočni ventil (koliko se sjećam, na 533/9 je negdje blizu špere).
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Tako je. Ova zadnja slika. Dok ja naučim kako se što zove potroši se vremena i živaca. Taj dio kod mene samo propušta zrak. Pomaže li on kočenju? Koliko košta promjena dijela i gdje ga nabaviti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj dio služ za kočenje prikolice(zrakom) , u svim ostalim uvjetima on otežava kočenje a ne pojačava
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako nemas prikolica koja ti zahtijeva zracnu instalaciju za kocenje bolje makni to lakse ces stisnut kocnicu i bolje ce ti kocit desni kotac ako su ti kocnice dobre!!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@bučo,jel to ti imas prednji pogon ili neki drugi razlog prednjih duma!
Nisi razmisljao o noznom gasu?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@stjepan168 nemam prednji pogon a gume sam moro mijenjat pa sam naletio na ripnjace jako povoljno pa sam ih stavio nozni gas imam na traktoru!!
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Za onaj lončić / ventil za pomoć pri kočenju sam zaključio da je najbolje ne dirati. Nisam zadovoljan sam kočnicama pa sam mislio da se može tako poboljšati ali nema smisla dirati. Prikolicu ne mislimo prikopčavati pa najbolje ništa ne dirati.

E sad slijedeće. Ne radi mi kilometar sat. Broj okretaja motora odredim po sluhu i mislim da s tim nemam problema ali bi volio da mi okreće. Ne rade ni brojač sati a ni broj okretaja motora. Kako to najlakše popraviti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Prvo provjeri sajlu, ako je ona ispravna onda ti preporučam popravak kupnjom novoga brojača radnih sati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Mislim da jako rijetko ili nikada, jedino da se isčupa navoj kojim je ušarafljen u bregastu ili da sajla tak pukne da komadič ostane unutra i neda se iskopati van.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za onaj lončić / ventil za pomoć pri kočenju sam zaključio da je najbolje ne dirati. Nisam zadovoljan sam kočnicama pa sam mislio da se može tako poboljšati ali nema smisla dirati. Prikolicu ne mislimo prikopčavati pa najbolje ništa ne dirati.
Ako bolje pogledaš "lončić" ti krade dio sile od desne kočnice .
Na štangi od pedale je vaga i sila se djeli na dio koji preuzima opruga na " lončiću" i dio koji djeluje na sam doboš kočnice .
Izbaci vagu , prespoji štangicu ..napominjem da nakon toga treba osnovno podešavanje kočnica .
ili
Nabavi štangicu kombinacije bez zračne instalacije pa zamjeni postoječu
 

Najnoviji postovi

Na vrh