• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne, nimalo.
neznam uopče kakav naziv bi joj dal.
Ali znam kaj bi s njom napravil
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sigurno poljski wc.:icon_biggrin:
Ima sad svoju funkciju ploca stiti od sunca i pljuska a nedajbog i od prevrtanja mislim cjela konstrukcija.
Jebaj ga tak su ga baka i deda kupili takva se nudila 73god.
533 s kompresorom i kabinom.

image upload no limit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sigurnost je sigurno samo takva, ko za šumu spreman.
Ali mi se ne sviđa
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Kako sam ga ja razumio on je mjenjao lezaje i semeringe na spojnickim osovinama(ulazna vratila).Njih imaju dvije (vucna i kardanska) Ima tri lezaja i dva semeringa.
Jedan semering je u kucistu/44,5x57x9,5/(zelena strelica),a drugi u kardanskoj spojnickoj(suplja)/28,5x38,5x9,5/(crvena strelica)


Uploaded with ImageShack.us

Dva lezaja su na kardanskoj spojnickoj/ 6010/ 50x80x16/ (oznaceni zelenom strelicom) i jedan na vucnoj spojnickoj (namjenski sa oznakom 208/40x80x18/ 13 kugli ) oznacen
crvenom strelicom.
uetc.jpg


Kolicina ulja mjenjac i kuciste diferencijala ===30 litara.Tako bar kaze knjiga.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ups, na toga sam mislil ali sam krivoga streljal :icon_redface:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala na objasnjenju i slikama.
Da vjerojatno je promjenil semering u kucistu,a namjenski lezaj sa vise kuglica nije.
Ah kaj da velim.
Jos jedno pitanje jel se sve to moze promjenit odozgora ili je moral ici na pol kod getribe i zvona?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ovako treba da bude.
imgp0010dq.jpg


Taj treci lezaj koji je mjenjan na tvom traktoru je vjerovatno ovaj jer i on mora van pri tom poslu.On inace vrlo rijetko crkne.Uglavnom ga sj.... voda u ulju.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je fest zujalo al kad sam stisnul do krak kuplung prestalo je,imam dvostepeni.
Kaj po vasem koji lezaj more tak zujat ili to je vise njih.
Lupkalo je isto al veli majstor da su netanci na lameli strugali jer je bila do njih potrosena a nije proklizavala.
E da cemu sluzi ulje u kucistu remenice i di je to?
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ovo ti je ta remenica.Racuna se kao dodatna oprema kod IMT-a.Kopca se na kardan i pogoni npr.vrsalicu(dreš).


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Lupkalo je isto al veli majstor da su netanci na lameli strugali jer je bila do njih potrosena a nije proklizavala.
Nije lamela drugog stepena bila potrošena, več vijci na capicama nisu bili pravilno podešeni pa su zadnjom stranom pilili po nitnama.
Jel mjenjal kaj oko capica, bolcna, nosača capica?

Poderal je nitne baš kak i na ovoj, a možda i jače, pa vozi dalje

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam nije nis spominjal,mada ne vjerujem da je sigurno je samo postelal.
Kak se to najednom rastela i pocne derat po srcu lamele ili ukoso kaj se desi najednom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Najednom obično propadne navoj na capici i matici i onda vijak propadne u capicu.
A današnja kvaliteta istih ide tome u prilog.

Vidiš, malo po malo mi dolazimo do toga da tvoj majstor nit je kaj računal, a niti je kaj napravil.
Nije ti zamjenil sve semeringe.
Nije ti zamjenil sve ležajeve.
Nije ti zamjenil capice, nevjerujem da su bile ispravne.
Ima toga sigurno još hrpa kaj nije napravil
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Zato za neke" majstore" kazu jeftino radi.Normalno da je jeftin kad dvaput uzima pare za isti posao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja k njemu nejdem,al stric oce k njemu i da mu bu jeftino.
Inace je ok majstor i odradi dobro al ne svida mi se kaj ne zamjeni u setu neke stvari nego krpari a stric nije inzistiral jer nema love i ne radi s njim nis tesko,tu je zetor za to.
Da sam ja placal zmenjal bi mi sve u setu i lezaje i semeringe i lamele sa popratnim stvarima.
A ak mu opet nekaj prdne opet bu slagal i placal kaj da mu delam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
.
Da sam ja placal zmenjal bi mi sve u setu i lezaje i semeringe i lamele sa popratnim stvarima.
A ak mu opet nekaj prdne opet bu slagal i placal kaj da mu delam.
Pa plati ti, ja ne vidim gde je tu problem.
Vele da škrti dvaput plača pa se zato ti isprsi :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam zetora nasljedil a on ferdu i nemam viska penez za jos jedan traktor a malo rade i nis ne zarade pa je malo problem.
Dosta imam svojih troskova pa nemrem jos i njemu placat,al da imam rado bi jer volim da sve stima kaj imamo i radi kak treba.:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir pa ti si rekel da imaš prave majstore kojima treba struja beton krov a sad ak tak rade to i nisu pravi majstori .
 

Najnoviji postovi

Na vrh