• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
ma u sekri nema, imaš samo cijeli vijak za uzeti, a 13 kn je. Netrebam niš kaliti, imam sva stakla na kabini, problem je samo s tim pločicama
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To su pločice kao distance da ne pritegneš previše vijak to napraviš od sipasa i vječno .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
upravo tak, ona je negdje u fiju 20 mm a dio šta ide u staklo je 15mm jel su tolke rupe i usredini ima kocku prorezanu jel kroz to ide torban vijak. htio bi naći orginal negdje, da daš nekome praviti, bude bila skuplja pita neg tepsija, a meni treba 64 kom jel sam već okretao te pločice jednom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Išao sam gledat da točno kak si rekel torbani su no i to riješiš za vručim firkantom ako bi se htio igrati ali tad bi trajalo .
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pred ljeto sam frezao voćnjak u kojem je trava bila visoka pa mi se oko kardana namotala trava. Dok sam ja shvatio već mi se toliko namotalo oko kardanskog vratila da su smljevene niti trave oštetile semering na trakktoru pa sada pušta ulje. Pokušao sam tankom žicom povaditi niti trave i djelomično uspio. Otpušto sam oklop oko vratila i vraćao nazad i smanjio curenje ulja. Ako ne bude dobro moram mijenjati semering. Gdje nabaviti semering i je li ga problem promjeniti? Moram li izliti ulje prvo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji imt?
Ulje ne moras ispustat samo ga napeljas na jacu nizbrdicu da su prednji kotaci prema dolje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako nemas ducana kod sebe naruci si semering postom.
A i te semeringe imaju u ducanu sa lezajevima.
Nije ga tesko skinu al ja to nisam jos skidal pa ce ti u detalj i sa slikom pojasnit muhanicar ili lisnik....

Curi ulje iz hidraulike i mjenjača na kardanu - ferguson aka imt 533
U mehanicarskoj radioni imas pod ovom temom sve objasnjeno i slike o tome.
 
Posljednje uređivanje:
I

imt558thebest

Guest
IMT 539.
Zahvaljujem. Ovo s nagibom ima smisla.

ima smisla,ali nemoj ga jako naginjat jer ti zbog količine ulja u mijenjaču prijeti da ti istiska semering na spojničkoj osovini
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odvrnes plocicu sa tri vijka.Uzmes zastitnu kapu za kardan i navaris maticu ili neki drugi predmet sa strane. Pajserom na vagu izvadis kuciste semeringa van i to je to.
ne2b.jpg

Na zadnje dvije slike jos treba prethodno skinuti plocicu sa tri vijka.
12424939.jpg

Ako vadis kardansko vratilo skroz van tad stavis kardan na njega i isto pajserom na vagu izvadis komplet vratilo van.Za zamjenu semeringa nije potrebno vaditi vratilo van.
newima3.jpg
 
I

imt558thebest

Guest
ili uzmeš poklopac zaštitni koji ide na kardansko vratilo,el koje se šarafi u ono kučište,probušiš rupu na njemu i navariš m 8 maticu za m 8 vijak. Kad to napraviš,poklopec ušarafiš,staviš fino vijak u onu m8 maticu koju si prethodno zavario i lagano ga ušarafljuješ,on če ti upirat u kardansko vratlilo i što ga više ušarafljivaš to če ti on vući kučište van,princip radapcigera
http://poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=496&pictureid=3118
http://poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=496&pictureid=3119
Ovako ti to izgleda,jednostavno ko pekmez
http://www.facebook.com/valerij.alfa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Ja bi ti ipak preporučil da ispustiš ulje pošto ti je prvi put.
Ako se ipak odlučiš bez ulja imaj u pripremi komad krpe da ga nabiješ na mjesto kučišta da smanjiš curenje ulja kroz ležaj.
Ako nemaš poklopca kardana nosač semeringa možeš iskopati sa dva šerafcigera.
Obavezno zamjeni i O-ring na nosaču.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Odlično. Hvala svima. Ideje za vađenje su jako dobre. Ja sam probao povući taj nosač pomoću kacavite i kombinirki i išlo je. Tako sam povlačio naprijed-nazad dva tri puta i curenje ulja se skoro zaustavilo a izvadio sam vlakna trave. Sada pomalo kapa po kap. Koju trgovinu da zovem za semering? Oprostite što pitam jer je kod nas nema.
 
I

imt558thebest

Guest
ako hočeš kupim ti ja ovdje kod nas u Bjelovaru pa ti ga pošaljem poštom,hp-expressom,i kada ti stigne ti njima daš novce koliko je koštao i oni meni te novce prosljede.I kad ga budeš mijenjao(semering) najbolje bi ti ga bilo naprešat u kučište,jer ti onda ravnomjerno sjedne,ako ga ideš nabijat pomoču čekića nebudeš ništa napravio,a i semering ti je u limenom kučištu,nije kao normalni semering da je gumiran izvana. Ako ti odgovara ovo evo ti broj pa mi pošalji sms 099 574 1105
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oči u oči...Srbin vs. Talijan:icon_pray::(clap):



Bila bi to jedna zanimljiva usporedba u brojkama...:biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
PA upravo u tome i je bit ove slike, jedan ima IMR, a drugi FIAT mašinu :)

Ovaj sa IMR-om je 1981.g i ima nekih 5-6 tisuća rh, a generalka je rađena tamo oko 1990. godine i sad je več spreman za drugu.
Ovaj sa FIAT-om je 1977.g i ima preko 13 tisuća rh, a do dana današnjeg nije motor otvaran, sad je tek mogao bi reći dozrelio za generalku, no još uvjek pojede ovog drugog...:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Pa i sa slike se vidi da se Fijat malo više drži.
 

Najnoviji postovi

Na vrh