• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma puše na iber i to dobrano, no to i je jedno od fiatovih obilježja...al snage mu još ne nedostaje :) Grize još uvjek :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ma znam da je to jedno od njihovih obilježja, malo se šalim. Moj isto dimi na iber al ne posustaje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Htio bi napraviti za IMT 539 zaštitni luk. Moža bi negdje smetao kad frezamo ispod voćaka i maslina ali volio bi ga montirati. Ima li netko iskustva, nacrt ili specifikaciju materijala.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
evo kakav ja imam
dole ploče di se šrafi su debljine 11 mm a ove cijevi imaju meso debljine 8 mm
kad smo radili,dali smo ga raditi kak se spada a ne da bude samo šminka ko večini


536xpy.jpg


f3z31j.jpg


hqdefault.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ovo izgleda izvanredno na oba posta. Moram vidjeti na mome kako bi to mogao prikopčati. S kvalitetom materijala se slažem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo si prvo daj napraviti dvije kvadratne ploce od 1.5cm i daj izbusiti po dvije rupe i stegnes ih ispod blatobrana i na njih varis cjev ili kaj vec.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo je nas od strica i nas a onaj je od punicinog susjeda.
Dosel je moj s popravka i mjenjane su lamele potisni lezaj,3 lezaja u getribe od kardanskog vratila i neki semering.
Materijal je 900kn a ruke 600kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da obje i potisni lezaj.
Rekel je stric 900kn materijal e sad kakve su i cije nemam pojma.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jel mjenjan jedan semering ili dva.Dva bi trebalo.Kad si vec mjenjao tri od kardanskog vratila trebao si zamjeniti i lezaj vucne spojnicke.On je namjenski sa oznakom 208.Mjere su standardne ali obicni ima 9 kugli a taj sa oznakom 208 ima 13 kugli.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nisam razgovaral sa majstorom,stric veli da su mjenjana 3 u getribe kod kardanskog ili na kardanskom vratilu i da samo jedan semering.
Di je drugi semering?
I veli da je jedan zupcanik malo zajeden ili ostecen,al da bu jos isel,kad ga gasis pa kod zadnjeg takta kad crkava malo se cuje tup tup taj zupcanik al ga nisam skuzil gdje
Jel bi mi mogel stavit slike tog vratila i vratila gdje su ti lezajevi i gdje je taj drugi semering?

@muhanicar
Da i meni se cini jako jeftino a i ruke nije puno racunal.
Jos mora kupiti transidrola i promjeniti ga,jel 27litara do max?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kabina mu stoji ajnc,a. Jebo ju onaj ko ju izmisli :(clap)::(clap)::(clap):

Mislim da je 27, ali stvarno nisam siguran, ionak ga treba kupiti 30 litri.

Semerinzi :icon_scratch:
Dva su u spojničkim osovinama i jedan na kardanskom vratilu. mislim da ih u zadnjem kraju (ako ne računamo trube) više nema, ako sam kojega propustil nek me neko ispravi.

Mislim da Lisnik misli na ovaj ležaj

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj ti se ne svida kabina?
Ovak kak je sad je mila majka a kad stavim sve limove izgleda ko amfibija a nutra jedva ima mjesta za vozaca.

Jebo ga ja i njegov posel kaj nije mogel jos jedan semering i taj lezaj kupit i promjenit kad je vec raskapal i slagal,neznam ko je ludi jel stric ili majstor koji bi sam nekaj sparal pa nakraju opet raskapaj....:icon_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh