• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam ja majstore nisam obrtnik.:wink:
Ima par boljih koje sam mu preporucil al nisu mogli odma pa je stric sam odlucil iti ovom blizu pa mu je i slozil ak opet nejkaj ode bu opet isel.
Taj je majstor na njemu delal generalku 91god i do sad nije nis na ferdi riknulo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sve ovisi koliko i kaj radi jedan naš forumaš je mojem susjedu radil generalku na 533 pred desetak godina i još radi ko urica a baš ga ne špara i ima samo taj traktor .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Najednom obično propadne navoj na capici i matici i onda vijak propadne u capicu.
A današnja kvaliteta istih ide tome u prilog.

Vidiš, malo po malo mi dolazimo do toga da tvoj majstor nit je kaj računal, a niti je kaj napravil.
Nije ti zamjenil sve semeringe.
Nije ti zamjenil sve ležajeve.
Nije ti zamjenil capice, nevjerujem da su bile ispravne.
Ima toga sigurno još hrpa kaj nije napravil


kvaliteta je očajna.......radio sam to prije par tjedana.....sve treba zamjeniti, jer neznam kako to vratiti polovno nazad, nikada to nebi radio.......i kako djelovi 900kn, mene izašlo 780kn sa lamelom, od kardana, capicama, druk ležaj, opruge capice, bolcne kratke i duge sa rascjepkama......i neznam što sam još zamjenio.......uglavnom kvar je bio u capici, koja se odvrnula iz poluge, pokidala navoj, te ispala, i kvačilo više nije odvajalo, a prije toga je počelo lupati.......

a to sve je bilo napravljeno, osim lamele prije nekih 1500 sati rada........pa sada gledaj kolika je kvaliteta djelova.......
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Osim seta lamela je mjenjano i 3lezaja i semering u getribi i ulje u motoru i sajla od vure.
Tak je rekel 900kn to sve.
Danas mi veli stric da opet povremeno zuji u getribe.:mur::mur:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kaj sad, još 900 + 600 i tak nekoliko put ...............
jenput bu valjda i uspelo se najti koji je ležaj u pitanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Naj tak, ti njega spoji na comp i ja i Lisnik bumo mu rekli kaj i kak treba :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam comp i neznam staviti na you tube.
Ne sumnjam u vas,samo ja nemrem utjecat na strica a on nema pojma o tome i tak ga voza i nakraju vise placa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda bi pomogao sonar kakav imaju podmornice pingiraš ga i vidiš (čuješ) kaj ga buba !
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=S9qcyQmqPL8[/YT]
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Djelomično pogledao. Volio bi da im ruže cvijetaju. Ali nažalost samoupravljanje na djelu. Svi pametni, svačija tvornica, svi se žale, posao ne ide. Jedna moja profesorica reče da će tranzicija trajati 30 godina. To je praktično da jedna generacija radna prođe. Nisam joj vjerovao. Sada mislim da je to malo godina. Problem je što će biti teško i drugoj generaciji. Jedna naša tvornica cementa privatizirana, smanjila radnike za 3 puta a povećala proizvodnju za 5 puta. Radimo mi svak što možemo više u svom poslu. Ako si završio dan a nisi zaradio za sebe, obitelj, gazdu i državu loš ti je dan. U zadnjoj rečenici sam napravio krivi poredak.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Prošla ljetna oranja i naprašio sam svoga IMT 539. Molim iskusnije vlasnike za pomoć. Da li je potrebno oprati motor i čitav traktor, i kad se osuši pošpricati nekim konzervansom da ne hrđa i ne stare gume i kablovi? Traktor mi stoji u garaži ali sada na jesen i zimu nema puno posla. Ulje i filter ulja smo mijenjali na proljeće.
Ima li još potrebnih radnji za napraviti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Opereš, obavezno malo provozaš da se dobro ugrije i prosuši i garažiraš.
Mislim da ga nije potrebno konzervirati jer začas bu trebal. Dovoljno ga je tu i tam malo upaliti da se zagrije i kad se ohladi ponovo ga pokriti plahtom.

Akumulator skinuti i staviti na toplo.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Akumulator skinuti i staviti na toplo.

Ovo za akumulator mi kažu da ima za kupiti tranzistorski punjač koji se može priljučiti povremeno na akumulator bez skidanja i da se akumulator bolje održava. Navodno da se takovi koriste za jahte na moru, preko zime i da nema problema s akumulatorima. Gledao sam jednog takvog (relativno malen) za veću amperažu i bio je preko tisuće kuna. S obzirom da mi treba za više strojeva zato mi treba jača snaga.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
akumulator je najbolje skinuti i staviti u iole topliju prostoriju da ga ipak mrazevi neprazne. i dopunjavati bar mesecno par sati. ako ti je voda u motoru ispusti a antifriz proveri za svaki slucaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako več ne misli skidati, nebi bilo loše otpojiti klemu minusa.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pogledao malo ispod haube i prvo trebam napraviti kupanje. Ima jako puno prljavštine. Probati ću nešto otpuhati. Kleme oksidirale. Kiler je bio pun ostataka trave pa sam jedino to počistio. Ovaj vikend nastavljam tako da ću sve provjeriti, očistiti, pouljiti radi konzerviranja.
Onaj mali zračni lončić kao pomoć kočnicama mi ne radi od kad je IMT kod nas. Treba li to mijenjati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh