• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ako bolje pogledaš "lončić" ti krade dio sile od desne kočnice .
Na štangi od pedale je vaga i sila se djeli na dio koji preuzima opruga na " lončiću" i dio koji djeluje na sam doboš kočnice .
Izbaci vagu , prespoji štangicu ..napominjem da nakon toga treba osnovno podešavanje kočnica .
ili
Nabavi štangicu kombinacije bez zračne instalacije pa zamjeni postoječu

Mogu to probati ali s kočnicama nisam optimist. Kad smo ga uzeli prva stvar je bila promjena kočnica. Došao meštar i promijenio gurtne. Koči malo bolje ali daleko je to od pravih kočnica. Duga je zima pa ćemo sve isprobati.

Onda bu to izgledalo ovak

E a što onaj dio s kablovima znači. Jesu li to stop svijetla?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
To ti je stop šalter da,on uključuje svjetla kad stisneš kočnicu,također je on kod tebe možda smješten negdje drugdje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mislim da jako rijetko ili nikada, jedino da se isčupa navoj kojim je ušarafljen u bregastu ili da sajla tak pukne da komadič ostane unutra i neda se iskopati van.


meni su radili satovi na oba, i odjednom u istom danu oba stala, na jednom sam pogledao sajlu, ispravna je, a drugi nisam gledao, on je odradio 250 sati sa novom sajlom......pa sada neznam u čemu je problem, vjerojatno u satovima, iako su jako dobro radili.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Skini sat dole, ili kroz onu rupu ispod njega kud ide sajla, probaj ga zavrteti tankim šerafcigerom.
Kazaljka bi trebala poskakivati, ako miruje
1347536052.gif
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali se može promjenit sama pipica za puštanje nafte na 533 pušta na samoj pipi kad stegnem ne curi?
Dali se da ta pipa otpustit i nešto poput gumice promjenit da ne curi više ili?

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
omotaj navoje z onom bjelom trakom ...nezz tocan naziv,al i vodoinstalaterui ti to isto imaju,i nama je pustala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U ovom zmijastom crijevu ti se stvara zračni čep , to okreni prema dolje.
ne znam kak ti to ne znaš ..tja ti si oficir ...ihhihihi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Oficir, ispod onoga djela za kojeg držiš prtima kad otpuštaš imaš jedan šaraf na šerafciger. Izvadi ga van i onda otpusti pipu za gorivo do kraja i izvadi van.
Promjeniš O - ring i sastaviš obrnutim redosljedom.

Normalno, prije toga treba ispustiti sve goribo iz rezervara, ali to tebi nebi smel biti problem.

Tino, ne lupetaj gluposti po celom forumu.
Bolje da pri meni lepiš pločice.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da al njemu ne pušta na navoju nego sama pipica,,,ccc to ti je tak kad se keramičar mješa u mehaniku,isto ko i "mehaničar" (ja) u pločice:icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
A kaj se dogodi s ovim crijevima da nakon nekog vremena pocnu pustat sama od sebe? Ne pustaju na bakrenim podloskama ni na ikakvim spojevima nego se samo ovlaze izvana i kapaju? To mi se dogodilo na crijevu od pipice do ac pumpe pa sam stavio novo a sad su i ova dva pocela istodobno pustat? Crijeva su stara kao i traktor.. Nije mi problem ih zamjeniti, ali zanima me radi cega propuste?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nafta pojede gumu.
Il je do nafte ili do gume :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Puknuti,to armirano crijevo je tak 20 i kusur godina i nema problema nikad ni kod mjenjana filtera nema nikakve zajebancije sa ozračivanjem i trokiranjem,ako i je zračni čep ne smeta mu.

Rezervar je prazan več tjedan dana pa nije frka,
Taj šarafič mi je s ljeve strane,znači on je kao neki graničnik, da pipu nebi izvrtel van do kraja?
Dali je neki posebni oring ili klasika ko za pipe u kuči?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
loša kvaliteta gume koja je ispod opleta .
I kad otvrdne kod malog pomaka pukne ili razlabavi uprešani spoj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tak je Oficir.
O-ring baš i nebu pasal od pipe jer je puno manji.
Ima po opskrbljenijim dučanima za traktorske djelove.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Moja 539-ka danas okrenula 7000 rs.. :icon_super: Jos 3000 nek napravi i moze u penziju..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ajkula, evo ovdje gdje je crvena strijelica, to crijevo odsarafis i posuda za zrak moze dolje sa traktora.. Samo onda ima gadan zvuk taj kompresor dok traktor radi, barem meni..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega, da tu otpojiš, na tom crijevu, a onda od nekog starog uzmeš maticu, zatvoriš je, da bude slijepa, i našerafiš je gore, tako če ti odmah kihavac proraditi čim upališ motor, tj. ponašat će se kao da je sistem pod pritiskom, i tad nema loš zvuk.. Samo nećeš moći gume pumpati, trebat ćeš skinuti maticu dolje
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa onda bolje odšarafiti kod boce crijevo od kompresora i neka fučka
 

Najnoviji postovi

Na vrh