• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kaj bi copral, ja sam čul da je tak dobro napraviti

Veliš išel je teško?
Nadam se da nisi nagural onaj lim na gumu jer onda nema brtvljenja :=:)
 

rikovec

Novi član
Tu od
19 Stu 2013
Poruka
5
Možeš li, molim te napisati koliki ti je pritisak ulja na leru kad je traktor zagrijan na radnu temperaturu?

Za vikend sam ga opteretio na nekoliko duže vrijeme u šumi, na kraju i na 600rpm-a, pritisak je kazao tačno kraj zelenog polja, 2bara. Za vrijeme posla okreče se oko 3-2,5bara.
Kod nas u selu postoji jedan 539 sa oznakom Special DL i susjed kaže da ima 42konja- jel to istina? Šta bih trebalo na mom, da dobijem ovih 3 konja više? :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad ga voziš povezeš na njemu dva susjeda i evo 3 konja više :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kada bi mjerili snagu, pitanje bi bilo jel uopće ima i 30ks, a ne 42.......
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
539 specijal se radil za izvoz ne? ima ga od sestricne decko
bum ja to proucil kad tem tam ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DL Special su bili izvozni modeli, plava boja trupa, a od razlika jedino zaštitna mrežica oko propelera kod kilera :)
Priča je da su "kao" kvalitetniji, e sad ko će ga znati!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
od tog specijala sam kupio donju poteznicu za berač, sa pločom koja se pročvršćuje za mjenjač, ispod kardana, sa 4 vijka.........sječam se da je bila 500kn, al kasnije gledam da sam i dobro prošao, jer su dosta skupe.........

ima jedan 549 DV, sa plavim motorom, al stara linija, ona iz 88-90......traži 10 000€......taj mi dobro izgleda..........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Svaki dan mi je IMT sve vise mrzak, i to samo zbog svojeg mjenjaca.. Ovih dana dosta vozim gnojnicu i ljudima usluzno iz septicki i naravno ima dosta mjenjanja brzina. Dok krecem onda stavim reduktora u neutral pa u prvu i dobro, to nije toliki problem, u drugu ga saltam uvijek bez krcanja, ali u trecu ma da mu je kakav medugas ili dupli kuplung, uvijek mora zakrcati.. Jos dok idem po ravnom je dobro, ali dok mijenjam iz druge u trecu malo uzbrdo, kosa mi se dize.. Sve bi dao da 539 ima sinhroniziran mjenjac..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja nemam takvih problema, oba su kvačila sada urađena, imam i sa jedno i dvostepenim kvačilom.......i nekako mogu reći da mi jednostepeno čak i malo lakše radi, nekako finije.........a mjenjač samo upadne u brzinu.......sa dvostepenim je malo lakše raditi neke operacije......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, predpostavljam da pričaš o novijem 539?
Predpostavljam da niakd ga niste otvarali/kalali i sređivali kvačilo??

Garantiram ti da dok se sredi korpa i poštela kak treba bude ti se puno finije šaltao, tak smo mi na našem novom 539 prijek oju godinu sredili to i sad je puno bolje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma i jedan i drugi mi se tak saltaju, a nikad nisu kalani.. Mislim da je to kod imt-a normalno..
Taj noviji se je tak saltal dok je iz ducana dosel, i uvijek je tako..
A kardana dok ukljucujem, ma upada ko u sir, nema nikakvog krcanja..
A i svakojeg imt-a kojeg sam vozil, na svima je to isto..
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
To je normalno kod imt-a trobrzinca zbog velike razlike između druge i treće,dok ovi s 5 brzina nemaju tog problema
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
A i svakojeg imt-a kojeg sam vozil, na svima je to isto..[/QUOTE]

Meni se čini kolega ,da ti se oće boljeg( skupljeg ) traktora, al ovaj tvoj ti se bude najduže teško šaltal( ko i kod ljudi ,ko najduže kašlja, najduže živi).Ak je tak bilo kad je došel iz dučana ,samo vozi
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Dobro ti se cini, al jos se budem neko vrijeme pomucil s ovim kaj imam, pa poslije budemo vidli..
Al ocu reci to da tvornica IMT, ima istu tehnologiju vec 50 godina, ma ajde, i onda se neko cudi zasto je propala.. Pa jel nisu mogli nakon tih silnih godina ubaciti par sinhronov u mjenjac, ugraditi servo, ugraditi izvod za kipanje i malo bolje zadihtati kabinu na traktoru, (govorim o 539, ali i sa drugim modelima je slicna situacija) pa da malo i vise je kostal, ali vjerujem da bi ljudi dali i par tis kn vise da udobnije i lakse obavljaju poslove s njim..
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Takva ti je onda tehnologija kod " nas" bila.Za nekaj boljega nismo znali i prihvačeno sve objeručke, samo da si mogel kupit.Ljudi se dugim nizom godina navikli i to je to.Kad se napokon moglo do onoga s čim rade oni koji nisu čuli za IMT ,krenula je utrka:ko će jači ,bolji ,udobniji traktor, i to je u redu i normalno. Za one koji ne mogu , i ako im ne treba tak nekaj ,stari IMT samo neka krči i stenje, al se u jesen opet bere.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Dobro imt je zastarjela tehnologija, al pogledaj kineze što se danas uvoze, pa oni su isto tehnološki zastarjeli, u rangu su torpeda koji je propao prije 15-ak godina. Da se njihova država rješila fabrike traktora kao naša sigurno bi si skinula velik teret s grbače, ali odlučili su se za drukčiji put, a šta znaš možda na kraju ispadu pametni...

Torpeda nema zamjenili su ga kinezi i to ne po kineskoj cijeni neg po cijeni torpeda. Torpedo prodan afrikancima, izgubljena su radna mjesta, a afrikanci sad prodaju nama taj isti traktor (pod drugim imenom) koji smo mi njima izvozili i to po kojoj cijeni, nije po afričkoj sigurno.

Još uvijek dobar dio tržišta drže takvi tehnološki zastarjeli traktori.

P.S. eurowolf 254 sa kabinom 2008 je koštao 38000 kn, a danas 65tkn
 

Najnoviji postovi

Na vrh