• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja bi toga čovjeka htel upoznati :icon_pray::icon_pray::icon_pray::icon_pray: , taj bi i generalku kroz auspuh napravil

to jedino ginekolog može napravit :(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imaju majstorori razne cake za postelat,al kad je nekaj lose kao bos pumpa ili lamela ili hidraulika,kad se promjeni cjeli set kako treba i dobro postala to je pjesma.
Sad od kad je na mom 533 cjeli set novi lamele i potisna i druk cak mislim da je nekaj tokareno mislim da zamajac al nisam ziher, to je druga prica kreće nježno ko auto a mekan ko putar a drugi stepen odvaja super i uklucenje kardana sada je pjesma.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Najlaše je promjeniti cjeli sklop, treba znati nekaj i spasiti da potraje još koju godinicu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ako se da izvana postelat,al ak već ide popola ili se otvara poklopac hidraulike onda bi bilo dobro sve potrošno ili ako nekaj izgleda lose odma zmenjat i znaš da si miran kaj se toga tiče duže vrijeme.
Al opet svatko ima svoje,al ne veli se bezveze onaj ko spara najskuplje prode nakraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tak je, kad skidaš poklopac ventila najpametnije je i njih usput promjeniti kad ga več oni pokrivaju.
Najbolje je kad gazda ima bunt penez i onda zamjeni nekaj kaj je bilo unutra kvalitetno sa ovim novim nekvalitetnim, jednogodišnjim :icon_axe:

Moja preporuka ovima kaj imaju malo stareše traktore je da ne skidaju nikakve poklopce več da rasparaju jastučnicu
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
neki dan rastavili imt 540 i kaze majstor napuka korpa, preporucio je starom da kupi korpu i lamele s nekim crvenim federima, kao da je kvalitetnija, kad se to sastavilo, kvacilo je pretvrdo.
sad kaze majstor da ce ga opet polovit i samo stavit stare federe i bit ce sve ok. koliko je to pametno? i sta se trebalo kupit da bude normalno za koristenje?

Trebao si kupiti samo dio korpe koji je napukao.Korpa se moze kupovati u dijelovima.Kvacilo je trvrdo( ako je sve dobro postavljeno ) zbog opruga.Korpe su uglavnom iste na 533,539,540,542,558,560.Razlika je u jacini i duzini opruga.Ta nova korpa je mozda bila za 558 ili 560 sa jacim oprugama .Poluga za odvajanje kvacila na 540 ide direkt na osovinu i zato nemas snage stiskati kvacilo.Na recimo 558 ili 560 kvacilo se stisce preko dvije poluge i samim tim mozes lakse savladati jace oruge.Znaci vrati stare opruge i bice ista tvrdoca kvacila ko sto je bila.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ma na 549 smo produzili polugu i olaksalo je kvacilo al ovdje se nema sta napravit kak si rekao pa je probl. Mene samo zanima vracanjem tih opruga,a ostalo ako je novo, jel se gubi sta, hoce to potrajat i jesam miran s kvacilom, koliku ulogu te opruge igraju ako se vracaju stare?
Hvala na odgovoru
 

arni22

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
5
Ta turbina ima svrhu tek poslije 2000 obrtaja,a sam motor razvija max 2250obrtaja:icon_pidu: a do tada mu samo smeta i guši gahttp://poljoprivredni-forum.com/images/smilies/stari/icon_pidu.gif
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Stari dobri imt...i treba mu novo sjedalo.. :)
Dosta se moze procitati o "gramer" sjedalu..
Molim one koji imaju iskustva sa dobrim sjedalima..koji sacuvaju kicmu i zdravlje da preporuce nesto iz prakse..
Sjedalo treba ugraditi na imt 558,pa ako su tehnicke specifikacije vazne kod ugradnje (prerade-dorade) ili eliminiraju neka sjedala molim vas raspisite se..
Moze li se "gramer"(ne znam da li je notacija tocna) sjedalo ugraditi na imt 558?
Uglavnom,zanima me kvalitetno sjedalo i mogucnost ugradnje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve se može ugraditi, samo treba imati oko 3000 kn za gramera :)

Ja još uvjek nastojim održavati i krpariti original imt sjedalo i zadovoljan sam. ova nova sjedala po 400-500 kn nevaljaju baš ničemu
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
mislim da je gramer najeftiniji oko 3 a ima ih i po 8 tisuca
i sta je kolega napiso da ovi po 400kn nisu bas nest s tim se nebi slozio jel sam imo dve godine takav i nije nista udobniji org.imt ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Šanana je mislil na izdržljivost i dugovječnost u odnosu na orginalno IMT-evo sjedalo.
U pravu je, ova nova 0 bodova u odnosu na ono prije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja bi radije uzel preko oglasnika staro, u donekle dobrom stanju, orginalno za 500 kuna i kupil na njega nove navlake pa nek izdrži još 10 godina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Naj jači su oni kaj imaju sjedala na spuštanje ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh