• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesi mijenjo ulje jer moj nakon promijene na par mjesta malo manje curi dok je ulje jos novo al ubrzo pocne opet:icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
pa nisam mijenjo ulje, htjeo ja taj dihtung promijen al sad kad je stalo nemoram, samo zašto je stalo samo od sebe to neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Možda je kakva smet upala pod semering pa ju je izguralo.
ma bitno da ne curi
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ma bitno da necuri da, a za zamijenu za imt 558 čemo još vidit u kakvom je stanju, ak je u lošem bolje mi onda prodat mog za 15 tisuća i kupit ursusa 355 za 11 i napravit generalku i gotovo
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
hahah a znam da je ursus loš traktor ima mana mnogo, dok je 558 mnogo bolji po kvaliteti, a sad razlika u potrošnji goriva i po nekoj snazi neznam kako stoje, malo sam čito i koliko sam pročito ursus je malo teži bolji ima omjer brzina pa je valda i jači s time
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ursusu i netreba hidraulika. On sve odvleče kaj je iza njega :D:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ursus manje troši, više brzina, dok je 558 bolji u oranju, ali ni 355 nije loš.

Što se tiče hidraulike, ja ne znam zašto vi svi kukate na tu njegovu hidrauliku?
Gledam po forumu, na IMT-u vazda problem sa kockicama, pa sa federom, pa kod Zetora treba poluge vezati žicom, neće u zemlju, ako hoće onda ide preduboko.

Ja svoju malu polugicu stavim ravno, naštimam plug, pustim ga koliko traktor može vuči i to je to, nikakvih problema.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Sve to dobro...u ravnici
Za oranje u brdu je nikakav i u to sam se uvjeril
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako ni si siguran u sebe uzmi nekog tko se kuži jer poštena generalka (ako ni je puknut blok) kočnice hidraulik piksiranje i sl premašuje cijenu tog traktora u susjednom selu kupljen za 18 000 kn registriran i potpuno ispravan a toliko ni je dosta za gume i ostalo ako je loš .

Nisi u pravu da generalka premašuje cijenu traktora.

Kad je hladan imal bu dugin spektar boja, a kad bu ugrijan nebi smel dimiti nikaj, eventualno kod dodavanja gasa crno. Na auspuh, na odušak nebi smel uopče nikakvo dimiti

Ja bi samo dodal da svaki 558 dimi PLAVO na leru.

ma bitno da necuri da, a za zamijenu za imt 558 čemo još vidit u kakvom je stanju, ak je u lošem bolje mi onda prodat mog za 15 tisuća i kupit ursusa 355 za 11 i napravit generalku i gotovo

Nemoj niti uspoređivati 355 i 558 jer ga 355 nema u nicem skoro. Ja sam uspoređival 360 (koji bi trebal valjda biti jaci od 355). Ursus ga nema ni u oranju, ni u tanjuranju, niti npr. u šumi.Jedino kocnice mozda. I ljudi ne znaju da Ursus C 360 nije 60 konja a to mogu potvrditi MUHA i ostali znalci.


je manje troši, al hidraulika mu je katastrofa, malo oče da diže pa malo neče

Kod IMTove hidraulike svi isticu kao manu to što spušta kad je motor ugašen. Ja osobno to ne vidim kao manu jer ne poznajem nikoga ko bilo kakav prikljucak ostavlja dignut dok ugasi traktor niti na ovima koji drže. A kod oranja IMTova hidraulika je neprocjenjiva, naravno mislim na te stare traktore....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
U jednoj od prethodnih diskusija sam naucio da je tebe najbolje ignorirati :icon_rofl:

Inace 355 je od 42 do 47 KS ovisno o godini i modelu a 360 je 47 - 52 KS također ovisno o godini i modelu. Kolko znam bilo je nekih jako malih serija s deutzovim i perkinsovim makinama.
 
Posljednje uređivanje:

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
kad sam reko da im je problem hidraulika nisam mislio to što nije fina ko na IMT, ko navikne na nju nije mu uopče problem, nego je problem to sam vidio digne tanjuraču pa je neče spustiti, nekad oče spustiti, plug spusti al neče u zemlju pa se to puno puta mora rastavljati i onda se popravi samo od sebe tako je bilo kod punca bar 10 puta smo skidali poklopac hidraulike i uvijek nešto popravimo, nekad ljepo radi i nakon kojeg dana opet neče i sad dobro radi,

nisam baš imo prilike gledati 558 u šumi i u nekim gadnim situacijama kad zapadne, al zato sam to vidio ursua 355 u šumi naspram mog 540 je nebo i zemlja, a kad se zaglavi sa teretom negdije, samo gas do jaja dim debel ko šaka ide al on se i izvuče, opet kažem nisam vidio 558 u takvim situacijama pa nemogu reči točno koji je bolji
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sam 558 u šumi 3511 s povuče puno više bez lanaca ni je za šumu sa lancima ide ko avion ali ode getriba(spojnica ) jer je getriba od 533 naravno u brdovitim šumama jedino je motor živ ostalo ni je bok zna kaj a i star je to stroj . Nisam rekel da samo generalka premašuje cijenu traktora (558) ursus 355 i 360 imaju isti motor borung 95/110 . usporedba sa 558 meni se ne sviđa ni jedan ali ako bi kupil ipak ursus .
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mores ti mene ignorirati, ali mi nemozes zabraniti pisati:wink:

Doduse ovo je snaga mjerena na kardanu, ali sve govori.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Živjel je davno jedan čovjek u Prikraju...bavil se svim i svačim, najviše kirijašenjem po šumi.
Od kad ga znam (pokoj mu duši), imal je velike Ursuse, koliko sje sjećam, s razlupanom haubom, bez auspuha i zadnjih blatobrana. Onda je kupil 560 "lijes".

I dalje pamtim njegve riječi: Ursus je najbolji traktor na svijetu i bližoj okolici.
S dužnim poštovanjem prema ljubiteljima IMT-a, te njegove riječi sve govore.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Taj je haubu na sebi imal samo u Božične dane ......
Nije kriv 560 nego prokleti alkohol
 

Najnoviji postovi

Na vrh