• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
covjek je probal dvije fele traktora,i nasel ono kaj je najti nemoguce,ono najbolje. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Glavu je zgubil s Ursusom, koliko se sjećam. Ova 560-tka (stara linija, zato velim "lijes") ga je nadživjela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
More biti, več sam pomalo zaboravil detalje, ali nije ni čudo da je tak završil
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
svako nađe traktor koji mu odgovara, ja znam jedan čovijek kod mene je imo 558 kojega je zamijenio za 560 staru liniju, dal je s time puno dobio ili izgubio neznam stvarno, njemu leži taj imt i gotovo, ja sam vozio ursusa samo po cesti al za to malo mi se čini mnogo bolji nego moj 540, volan ima toliko lagan možeš ga jednom rukom motat dok ja svog sa dvije moram i to teško
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
. I dalje pamtim njegve riječi: Ursus je najbolji traktor na svijetu i bližoj okolici.
S dužnim poštovanjem prema ljubiteljima IMT-a, te njegove riječi sve govore.

Imal sem prilike kirijašiti sa pokojnim Jagatičom (nisem mu bil do koljena meni ipak bilo žal traktora ) da ZJ uvijek je proklinjal dan kad je kupil lesara (560) umrl je na traktoru otkazalo srce i ispal iz njega na ravnom a toliko šume i bregova prošel da bi umrl na livadi (pokoj me duši još mi odzvanja njegova rečenica u gostioni "zver dej pivo" )
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Ursus je stvarno jaka mrcina sa dosta mana al zaro sam siguran da je 560 trom jer ga imaju par ljudi kod mene i staru i novu seriju vidim kad tanjuraju i oru tromi su dosta uopce nevuku ni tanjuracu ni plug onako slatko, jedino nisan vidio kazem kako 558 radi te poslove
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slično ali zbog laganijeg zadnjeg dijela proklizava pa imaš osječaj da je jači ovisi o zemlji ali ipak bolje tanjura od ursusa jer može u drugoj brzoj a ursus ne može u četvrtoj .Mislim da ni su tromi ako su ispravni primaju gas bolje od ursusa .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Tocno tak. S 560 nisam probal tanjurati pa nemrem tvrditi. Tanjurali smo na istom komadu kum s U - 360, ja s 558. 558 ide u drugoj pun gas drugi trag a ursus u cetvrtoj nemre a u trecoj je spor. Onda ga je ovaj roštiljal u cetvrtoj i kemijal ,malo popustal na hidrauliku tak da me stigne, sve dok ursus nije pocel kuhat pa je na kraju odustal.

Ovde kod nas je jako teška zemlja i tanjurace 24 su mu original. Ima komada di je laganija zemlja tu 28 i ide. Prošle godine smo fest tanjurali s 28 diskova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Gajtan slažem se sa tobom gle 560 ti ide skoro ko i 558 ali zbog hidrovolana i malo težih zadnjih kotača osjetno je udobniji zajednički nedostatak mali anšlag nisem primjetil da je u brijegu 558 jači iako svi tak vele jedino kaj 560 u rikverc dalje gurne punu prikolicu u brijeg no opet svaki od tih modela se drugačije ponaša .
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ja sma sve to vidio nisam radio neke poslove ni sam ursusom a ni sa 560, 558 samo kratke vožnje po ravnome, al da 560 nije dobar nebi ga vijerovatno u šumariji koristili u šumama, svaki ima mane i vrline, mislim da če moj 540 za sada ostati u dvorištu,
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Slično ali zbog laganijeg zadnjeg dijela proklizava pa imaš osječaj da je jači ovisi o zemlji ali ipak bolje tanjura od ursusa jer može u drugoj brzoj a ursus ne može u četvrtoj .Mislim da ni su tromi ako su ispravni primaju gas bolje od ursusa .

Medo 355 sa tanjuračama 20 diska ide sigurno u 4-toj,za veće ne znam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Da, i to samo zato kaj ima 2 brzinu između Ursusove 3. i 4.
Za brazdu mu more gledati u rep...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
558 Ursusu. Treća je brža od prve na 558, vučne sile ima više, a snage podjednako.

Ne shvaćaj to osobno. Nemam ja nikaj protiv tvojeg izbora. 558 je jedini IMT koji mi se (donekle) dopada, ali neusporediv je s Ursusom u mnogim stvarima. Ne velim da nema i neke prednosti, samo ja ih neznam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo jedna usporedba,ja sa zetorom koji ima oko47ks vucem leskovacke tanjurace 24 diska u teskoj zemlji po ravnom u 3 direktnoj bez problema i muke a idu do osovina u zemlju i skrizane prve dokraja a zadnji tanjuri jedan zub prije,traktor ima oko 2.7 tona.
E sada ursus je slican zetoru,a ima jaci motor,tako da 558 u prvoj brzoj moze samo lagano tanjurat i orat,i gledat kako ursus klizi skoro duplo brze pokraj njega.
Jedino kaj je stvarno dobro rjeseno kod 558 je samo motor.
Negativno je po meni,mali ajnslag prevelike zadnje gume za tako lagan zadnji kraj i mjenjac sa 3 brzine,hod i pozicija poluge kuplunga i zadnji blatobrani koda ih ni nema...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Prijatelj mi ima 558. Kaže da mu je odličan i da je na njemu imao gume 16.9-30 i da je bio slabiji za brzinu nego sad kad ima 14.9-28.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
558 Ursusu. Treća je brža od prve na 558, vučne sile ima više, a snage podjednako.

Ne shvaćaj to osobno. Nemam ja nikaj protiv tvojeg izbora. 558 je jedini IMT koji mi se (donekle) dopada, ali neusporediv je s Ursusom u mnogim stvarima. Ne velim da nema i neke prednosti, samo ja ih neznam.

Znam ja... :biggrin: Ursus može vrititi mlin za kuruzu a 558 ne može i to iz razloga jer Ursus može preko brzina pa samim tim može na punom gasu a ovome je 540 okretaja kardana na malo više od pola gasa pa nema dosta snage.

Inace ja ponekad nisam siguran jel sam na pravom forumu.... Ponekad mi se ucini ko da sam zalutal na drugi forum kao što je http://www.pijanitvor.com/ na primjer.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ne kužim kaj si htel reći s tim, no nema veze.
Htjedoh reći da je, očito, jedina prednost 558 to kaj mu druga brzina ide 12, za razliku od Ursusa, kojem ta brzina fali, jer mu treća ide oko 10, a četvrta 15 km/h.
Hidraulika na 558 je vjerojatno bolja u brazdi, no sto problema s kiperom itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh