• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije bolja u brazdi (makar se Muhač bude ljutil ) kod ispravnih traktora bolja je jedino na ravnom i bržije reagira u brijeg dol naročito ako je malo brijeg malo dol je lošija jer stalno treba drkati po kocki da bi bila ista dubina pogotovo kad počne proklizavati opet malo diži kocku dok kod ursusa kad staje samo špera i ide .a kiperi i protok sačuvaj me bože kaj sve kemijam .
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ste probali orat u 5? Za IMT 558-560 neznam kolko ima brzina, pa necu lupat... Dajte decki olabavite malo. Ursus je malo tezi i zbog reduktora cijeli sjedi izmadju kotaca pa je "jaci". Hidraulika je dobra koliko vlasnik ima volje i novaca odrzavat.....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne kužim kaj si htel reći s tim, no nema veze.
Htjedoh reći da je, očito, jedina prednost 558 to kaj mu druga brzina ide 12, za razliku od Ursusa, kojem ta brzina fali, jer mu treća ide oko 10, a četvrta 15 km/h.
Hidraulika na 558 je vjerojatno bolja u brazdi, no sto problema s kiperom itd.

Hidraulika u brazdi radi odlicno. Na finom namjestiš dubinu koja ti odgovara a s drugom polugom onda samo dižeš i spuštaš, tak bar mi radimo i nema nikakvog problema. Kaj se kipanja tice, moji imaju jednoosovinsku prikolicu koja kipa na tri strane i to također radi dobro. Kod kipanja normalno dižeš na poluge hidraulika i to je to. Pretpostavljam da si na to mislil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ruku na srce Ursus je bolji stroj u svemu od 558 i 560 skupa, ali tolko kolko je bolji je nekvalitetniji.

@Gajtan, ZJ je mislil na mogučnost dodatnih izvoda kod IMT traktora, a ne na samo kipanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Tak je Muha, mislil sam na univerzalnost hidraulike, koju IMT nema.
Svi traktori, koje imamo/smo imali, nisu radili problem oko toga: ni Zetor, ni Štore, ni Same.
Povlečeš ručicu vanjske hidraulike i pomičeš vanjski cilindar kak treba. Ručice traktorske hidraulike niti diraš, niti poluge trebaš fiksirati, niti lomiš poklopce...

Da rezimiram, IMT-ova hidraulika nema toliko prednosti (u odnosu na ostale) koliko ima nedostataka. Ovo kaj spominješ da namjestih ručicu i ne diraš ju u brazdi: pa to na svakoj od spomenutih je više manje tak. Inače to nebi bile hidraulike s regulacijom vučnog otpora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
IMT nema nikakvih problema s hidraulikom , sve je opisano u knjizi za održavanje , samo treba čitati .
Svak tko se drži uputa proizvođača nema problema ni s pucanjem poklopca ni s kipanjem a bome ni s oranjem .
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
hidraulika im je dobra bar na mome, al što se tiče oranja nikad nisam diro one kockice uvijek stoje u nekom srednjem položaju i kad orem uvijek sa ovom okruglom radim ako zapne samo j umalo podignem i ide stvarno super sve, nisam imo problema oko oranja
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
IMT nema nikakvih problema s hidraulikom , sve je opisano u knjizi za održavanje , samo treba čitati .
Svak tko se drži uputa proizvođača nema problema ni s pucanjem poklopca ni s kipanjem a bome ni s oranjem .

Tocno tak. Znaš kak se veli ak ne ide drugacije procitas upute... a i malo je meštrof kaj znaju naštelati i složiti hidrauliku kak treba, pa je to cesto razje... i ne održava se nika, pa je rezultat takav kakav je.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti a kak zakopčati viličar , omotač balirku(rolo) i sl na IMT-eov hidraulik bez dodataka kiper ventil , blok ventil i još ne radi kak treba u knjizi uputa koju negdje imam to nigdje ne piše a za oranje mi netreba sa njim ne orem .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Bral sam i s imt-om i s zetorom i kaj se tice kipanja beraca zetor je tu mila majka..
Podignes rucicu i dok hoces da stane kipati pustis ju iz ruke, dok hoces spustiti pogurnes ju prema dolje i on pusti, zanemarivo kukuruza mi se prosipalo na tlo iz prikolce..
A kod imt.-a cekas dok se poluge dignu, pa onda dok kipa i dok vise ne stane u prikolicu, nikad ne potrefim odjednom zaustaviti bunker na zeljenu visinu i tak..

Kaj je prije bilo takvih strojeva?

Pa normalno da je bilo, samo ljudi v Njemackoj nisu radili s njima u tandemu s Imt-om..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivan kc isto to ja radim sa IMT-om kod kipanja dodal sam kiper ventil i blok ventil kiper ventil prebacim na blok i sanjim dižem i spuštam bunker i nema čekanja i drži gdje i koliko treba .jedino sporiji od Zetora radi malog kapaciteta pumpe .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Da, al fora je u tome sto se to na imt-u trebalo dodati iliti nadograditi, a zetor to vec ima..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Ivane i ne samo to za svaki priključak sam moral nekaj nadograditi imal sam tj imam tri silokombajna Sip Petinger Mengele svaki ima svoj(različita dužina) kardan i topling a za Zetora jedam kardan i njegov topling .
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Nisam bas u toku, daj mi recite sta je to sa ventilom i dizanjem preko ulja na 558?? dizanje poluga prvo? Ne razumijem bas, pa ako netko moze objasniti, nema nitko u blizini 558 pa niti ne znam bas o njemu nesto, pozdrav!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imt-ov hidraulik je kopija(i to loša) MF-a iz 40 -tih godina prošlog stolječa pa tad je trebal samo za oranje i to odrađuje ali za sve drugo ni je namjenjen tako za kipanje mora diči svoje poluge pa onda kipati da bi se to izbjeglo doda se ventil koji usmjerava ulje prema potrošačima ili još dodaš blok tako da imaš više izvoda no to u praksi funkcionira ili njegove poluge ili nešto drugo ni je baš kao kod traktora koji ima svoj kiper ali posluži .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
IvanKC Vidiš da bi ti Zetor puno bolje pasao nego Imt :).

Pa pasal bi mi, ali sto se tice traktora za teske poslove, i to ove linije sa mjenjacem medu nogama, ove kaj imaju onoga serajzlina kod volana, te ne volim ni pod razno..

Ako nebude fiat, mogel bi biti zetor umjesto imt-a..
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Dobro je barem to što se na 558 može ugradit na motor hidraulična pumpa, mada to košta, pa ubacit rezervoar, crijeva, razvodnik i šta već ... na 533 recimo je to već problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh