• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene se gornji dio filtera nije dao oprati, donji još nekako, al se počeo raspadati, gore je sve bilo poljepljeno kao da je netko nasuo katrana.......i opcija je bila kupiti sve komplet novo, prvo sam uzeo samo donji dio filtera, i nakraju ni ona gljiva od gore nije išla na taj novi, pa sam i nju morao kupiti, a na njemu nisam dobio ni onu maticu što zatvara cijev gdje se priključuje kompresor, odgovarala je sa starog kučišta......
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Tak je i kod mene filter jako slepljen. Ko beton se napravilo. Probat cu ga na proljece namociti u nafti ili benzini i oprati, a ako ne bude islo moral bum kupiti novi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nisam siguran koliko ucinkovito moze biti pranje gornjeg djela filtera zbog onih vlakana od kojih je nacinjen.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najbolje je kupiti novo i poslije dobro održavati, a na drugom traktoru je originalan i odličan, jer se i prije mene dobro održavao......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ko se neda oprati, filter zraka?
To nije istina, ja na takvog još nisam naišel. Da se raspadne moguče, ali oprati se da svaki.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad sam kupio 542 mijenjo sam mu odmah ulje i filteri jer bio je kod gazde koji je to volio vozit dok ide pa sam ja to sve promijenio i kad sam krenuo s filterom zraka dobro da nisam popizdio taj filter valjda niko u 1100rs s tolko je doso kod mene valjda nije cistio probo prat u nafti benzinu ivasolu nista nije islo onda mi je susjed donio neku tekucinu sta se koristi za teska odmascivanja na kamionima i ostavio ga preko noci u tome drugi dan samo minivas i cist ko suza ja to redovito 1-2 puta godisnje skinem naspricam malo ostavim i minivasom isperem i uvijek je cist!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Mrežica se izvadi iz kučišta i razmota pošprica sa ivasolom opere mlazom vode ili miniwšem osuši namota i ponovo upakira u kučišta i ko novi je,naravno ak mrežica nije trula.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve sam probao, imam i to za kamione, razrijeđuje se 1:20 za pranje motora, a ja sam napravio 1:5 i nije išlo, onda sam i odustao.......nije problem što bude mastan, nego što se ulje mješa sa prašinom i zapekne na tim žicama od filtera, baš se pitam koliko dugo nije očišćen kada se to tako moglo zapeći.....vlasnik prije mene je sa tim traktorom vukao auto prikolicu, i odradio sebi vrt dok je mogao se popeti na traktor........
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja svojeg nemam potrebe tolko razmontiravat i ovak u kompletu se dobro opere ja imam tekucinu doma koja se razreduje 1l te tekucine sad neznam koji je najmanji preporuceni omijer do 80l vode ta pere sve!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
gle kaj je borac

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7ILh35tpwL0[/YT]

I onda ti kupi takav traktor i čudiš se kaj picek glisti zakaj je crklo ovo zakaj ono! :banghead:

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Koji sve prijenosni omjeri postoje kod 539?
Negdje sam pročitao da je kod 542 dodana 4. i 5. iznad 3. Brzine.....jesu li onda ti traktori usporeni na konusno-tanjurastom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Hodor, mprve dvije brzine su gotovo identične 3-brzincu (gledamo 542-540, jer su ti najsličniji), 3 je sporija od treće na 540, 4. podjednak trećoj, a peta je brža.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Znaci igralo se i po getribi, ja mislio da je dignut za 4. i 5. Te usporen na difu.
A kod 539? Navodno su 2 omjera na diferencijalu...sjećam se da se o tome pisalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Koliko ja znam, dif na 540 bi trebal biti dulji za 2250/2000, kolika je razlika u okretajima motora pri nazivnoj snazi. E sad, ...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Zanimljivo, znaci 542 nije nista sporiji u prvoj od 540. Samo znam da kruži prica da su 542 i 549 trkaci. Koji su im serijski kotaci?
Oko mene ih nema previše pa možda postavljam čudna pitanja.
Ma zapravo, interesira me kombinacija Imt 539(11-28) i pogonska prikolica. Neki dan je Savo napisao da ona njegova prikolica ne odgovara na sve 539. Pretpostavljam da je to zbog tih različitih kombinacija konusno-tanjurastih. Imam mislim pouzdane podatke za 533, a bio sam uvjerenja da je na 539 isto:s:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
540 ti ide 36...vjerujem da ide i vise kad bi ga ja stisnul...mjereno sa radarom kod škole
 

Najnoviji postovi

Na vrh